folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Makedonya Çifte Vatandaşlığı İçin Yönlendirme Yapabilecek ?

Makedonya Çifte Vatandaşlığı İçin Yönlendirme Yapabilecek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Annemin doğum yeri olduğu için yeni yasaya göre vatandaşlık hakkım var. Fakat bissürü evrak ıvır zıvır ilekoşturacak enerjim yok. İnternetten bulduklarıma güvenemiyorum çünkü daha geçen sene bi arkadaşım 1500Sterlin dolandırıldı İngiltereye gitmek için o da netten bulmuştu... Varsa bu işleri koşturan güvenilir avukat,aracı kurum/firma tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bir de annemin makedonyaya gitmesi gerekiyor mu bu bilgiye ilgili forumlarda bile uaşamadım bu konuda bilgisi olan var mı? 1sene öncesine kadar gerekiyordu onu biliyorum hatta o yüzden uğraşmamıştım ama şimdi yeni yasa yapmışlar ülke vatandaş arıyor resmen ben de ülke arıyorum bi şekilde ikna edicez artık validyei :)

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

Kiz arkadasim makedon :)

hocam konsolosluk vs resmi sayfalarda bilgi yokmu?

override tarafından 06/Oca/22 23:35 tarihinde düzenlenmiştir

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Abi annenizin Makedonya doğum belgesi gerekli. En önemlisi. O belge birlikte Makedonya'ya gideceksin. Pasaportunu alacaksın.Zaten konsoloslukta gereken başka evrak varsa isterler. Bir arkadaşım uğraşıyor şuan ona bir sorayım ne durumda şuan.

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    Mezantalac bunu yazdı

Abi annenizin Makedonya doğum belgesi gerekli. En önemlisi. O belge birlikte Makedonya'ya gideceksin. Pasaportunu alacaksın.Zaten konsoloslukta gereken başka evrak varsa isterler. Bir arkadaşım uğraşıyor şuan ona bir sorayım ne durumda şuan.

hocam o senin dediğin makedonyada olan bişey önceden şahıs gidip alıyordu öyle başlıyordu işlemler. Bana zaten işlemler nasıldan ziyade bunlara aracı olacak bu işleri koşturan avukat/ firma vs lazım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Bir arkadaşım için Dedelerden gelen bir bulgaristan göçmeni durumu vardı araştırdık olmadı o zaman 10 bine patlamıştı ancak senin olayın farklı 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Annemin doğum yeri olduğu için yeni yasaya göre vatandaşlık hakkım var. Fakat bissürü evrak ıvır zıvır ilekoşturacak enerjim yok. İnternetten bulduklarıma güvenemiyorum çünkü daha geçen sene bi arkadaşım 1500Sterlin dolandırıldı İngiltereye gitmek için o da netten bulmuştu... Varsa bu işleri koşturan güvenilir avukat,aracı kurum/firma tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bir de annemin makedonyaya gitmesi gerekiyor mu bu bilgiye ilgili forumlarda bile uaşamadım bu konuda bilgisi olan var mı? 1sene öncesine kadar gerekiyordu onu biliyorum hatta o yüzden uğraşmamıştım ama şimdi yeni yasa yapmışlar ülke vatandaş arıyor resmen ben de ülke arıyorum bi şekilde ikna edicez artık validyei :)

Anneniz öncelikle nüfus müdürlüğüne gidecek.
    Aşağıda yazacağım bütün evraklardan en az ikişer nüsha alsın.
    Tam vukuatlı ıslak imzalı nüfus kayıt örneği alacak.
    Formül-A ve Formül-B dökümanları alınacak.
    İsim denklik belgesini talep edecek. 
    Altsoy üst soy belgesi alacak.
    Bunlarla birlikte bir dilekçe yazıp arşivden göç pasaportu, tabiyet beyannamesi ve yerleşim iskan dökümanlarını isteyecek.
    Bu istenilen evrakların tamamını Makedonya makamlarına tapu ve nüfus müdürlüklerine vereceğinizi özellikle beyan edin. 
    Nüfus memurları genellikle dilekçe kabul etmeye arşivden belge istemeye pek yanaşmıyorlar. Anayasal hakkınız.
    Sonra bütün evrakları Makedonya makamlarına verilmek üzere apostil ettirecek.
    Bu işlemleri komple tamamladıktan sonra Makedonyaya gitmeye niyet edin. 
    Başka türlü canınız çok sıkılır. Kaldı ki vatandaşlık alabilmesi biraz zor ama imkansız değil. 
    Şu sıralar Makedonyada bürokratik işler oldukça sıkıntılı ilerliyor.
    Size ve ailenize başarılar dilerim. Umarım bir an evvel vatandaşlığı alırsınız.

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

Bir yaprak daha uçuyor bu ağaçtan darısı başımıza diyelim kolaylıklar.

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

Bunlarla birlikte bir dilekçe yazıp arşivden göç pasaportu, tabiyet beyannamesi ve yerleşim iskan dökümanlarını isteyecek.
    Bu istenilen evrakların tamamını Makedonya makamlarına tapu ve nüfus müdürlüklerine vereceğinizi özellikle beyan edin. 
    Nüfus memurları genellikle dilekçe kabul etmeye arşivden belge istemeye pek yanaşmıyorlar. Anayasal hakkınız.
    Başka türlü canınız çok sıkılır. Kaldı ki vatandaşlık alabilmesi biraz zor ama imkansız değil. 

Sen yetkili bi abiye benziyon :D Hocam bana sürecin nasıl işlediği değil varsa çevrenizde sanaldan manaldan değil bizzat tanıdığıınız eş dost akraba bir avukat/firma neyse artık, onunla anlaşaarak bu işleri koşturan ve kazıklanmayan güvenilir bir adres lazım ki neyse verelim parasını evrakları hazırlayıp gonderelim, valiideyi ikna edemedim ama vekalet verdikten sonra orada bu işleri yapan aavukaatlarda doğum belgesini devletten çıkatttırabilir ki çoğu kişi böylew yapıyor zaten herkes makedonyaya gitmeye kalkışmıyor doğum belgesini çıakrtmak için. Annlatabim mi derdimi ? Güzel dileklerin için teşekkürler walla kaçmaktan başka çare kalmadı annem sağ olduğu için ben direkt başvuramıyorum önce annem sonra onun üzerinden ben yine bir iki sene sürecek işler yani ama yeterkivatandaşlığı alalım bi b planımız olsun ne milliyetöilik kaldı bende artık ve Türkiye sevgisi..Hani derler ya, ya sev ya terk et walla siktir olup gidicem yeterki vatandaşlık versinler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı
    TR-SCOPJE bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

Sen yetkili bi abiye benziyon :D Hocam bana sürecin nasıl işlediği değil varsa çevrenizde sanaldan manaldan değil bizzat tanıdığıınız eş dost akraba bir avukat/firma neyse artık, onunla anlaşaarak bu işleri koşturan ve kazıklanmayan güvenilir bir adres lazım ki neyse verelim parasını evrakları hazırlayıp gonderelim, valiideyi ikna edemedim ama vekalet verdikten sonra orada bu işleri yapan aavukaatlarda doğum belgesini devletten çıkatttırabilir ki çoğu kişi böylew yapıyor zaten herkes makedonyaya gitmeye kalkışmıyor doğum belgesini çıakrtmak için. Annlatabim mi derdimi ? Güzel dileklerin için teşekkürler walla kaçmaktan başka çare kalmadı annem sağ olduğu için ben direkt başvuramıyorum önce annem sonra onun üzerinden ben yine bir iki sene sürecek işler yani ama yeterkivatandaşlığı alalım bi b planımız olsun ne milliyetöilik kaldı bende artık ve Türkiye sevgisi..Hani derler ya, ya sev ya terk et walla siktir olup gidicem yeterki vatandaşlık versinler.

Avukata vekalet vereceksin ama avukat yine senden aynı evrakları isteyecek, senden alıp sana geri verecek üstüne de ciddi para alacak. Hiç gerek yok annenin koluna gir yukarda yazdığım evrakları tedarik edin sonrası için bana ulaş üstad elimden geldiğince yardımcı olayım. 

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Hocam iş arkadaşım şuan o işlemler için orada bu hafta içi dönecek. Ben sana birebir dönen süreci yazacağım sağlıklı şekilde onlar abileriyle beraber gittiler burada evrakları hazırlayıp.

-
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

yaw arkadaş sağ olun eksik olmayın ama okumanız mı yok, zor mu geliyor okumak analamadım gitti :D La valide ben makedonyaya kalkıp gidemem bu yaşta diyor nesini anlamıyonuz :D süreç zaten belli, doğum belgesi için ya kişi kendisi gidecek ya da orada avukatlık yapan birie vekalet verecek başka alternatif yok yani ee bizimki de gitmeyeceği için geriye ne yol kalıyor??

Toplam Hit: 1944 Toplam Mesaj: 16
çifte aracı alım vatandaşlık avukat makedonya