folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Makedonya Çifte Vatandaşlığı İçin Yönlendirme Yapabilecek ?

Makedonya Çifte Vatandaşlığı İçin Yönlendirme Yapabilecek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

balkan ve özellikle makedonya göçmenleri derneklerine bakacaksın...onların çevreleri de var, işlerini gördürdüğü avukatları da.

Örneğin: http://www.makgoc.org.tr/

Burayı ara telefon et mesela. Bunlar çok kurumsal takılıp ne diyon aq derse daha küçüklerini ara.

https://www.facebook.com/karsiyakamakgoc/

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocktivate
    rocktivate's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

yaw arkadaş sağ olun eksik olmayın ama okumanız mı yok, zor mu geliyor okumak analamadım gitti :D La valide ben makedonyaya kalkıp gidemem bu yaşta diyor nesini anlamıyonuz :D süreç zaten belli, doğum belgesi için ya kişi kendisi gidecek ya da orada avukatlık yapan birie vekalet verecek başka alternatif yok yani ee bizimki de gitmeyeceği için geriye ne yol kalıyor??

:D

saçma sapan konuşma la.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

yaw arkadaş sağ olun eksik olmayın ama okumanız mı yok, zor mu geliyor okumak analamadım gitti :D La valide ben makedonyaya kalkıp gidemem bu yaşta diyor nesini anlamıyonuz :D süreç zaten belli, doğum belgesi için ya kişi kendisi gidecek ya da orada avukatlık yapan birie vekalet verecek başka alternatif yok yani ee bizimki de gitmeyeceği için geriye ne yol kalıyor??

Maketonyayı buraya getırmek?

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Toplarlayayim googledan gelen, işi düşen vs olursa bilgi sahibi olsun. Şimdi ille avukat olması gerekiyormuş vekâlet verilen kişinin yani ben annemin vekaletini alip doğum belgesi istemek için Makedonya'ya gidebilir yahut direkt resmi kanallar vasıtasıyla (Makedonya İstanbul konsolosluğundan) bu belgeyi talep edebiliyormusum.Yani Makedonya yi ayağınıza da cagirabiliyormussunuz fakat o daha uzun bir surecmis makamlar arası yazışma gidip gelmesi işleme alınması vs.. yani en kısa yolu Makedonya da Türkçe bilen yada Türkçe tercümanı olan bir avukat bulmak. Mürit sağ olsun Türkçe bilen Makedon bir avukat için link verdi bende çevremden kendisine makedonya da şirket kurmasi için yardımcı olan tercumanla çalışan referanslı bir avukat buldum. Benim bdugum avukat 600euro istedi bir de müridin bulduğu avukatla iletişime gecicem güven konusunda ikna olursam ücrete göre onu da tercih edebilirim artık gelişmeleri yazarım bir sene mi sürer iki sene mi bilmem önce annemin vatandaşlık alması gerektiği için bana sira gelmesi rahat iki seneyi bulur diye düşünüyorum fakat anne babası Mak vatandaşı olup da hayatta olmayanlar direkt kendisi için müracaat edebiliyor bunu da bilmeyen varsa söyleyeyim onların vatandaşlık işi benimkinden kısa sürer fakat anne ya da baba olması ve bunların hayatta olmaması gerekiyor yani benim anneannem de Makedonya doğumlu ve hayatta değil fakat bu vatandaşlık yasası torun torbayı kapsamıyor yani anneannem üzerinden yurutemiyorum aklınızda olsun, emeği geçen herkese teşekkürler AB'ye girince görüşürüz :D

Troubles'll come & they'll pass
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Son gelişme:

Az önce avukatın tercümanı aradı 600 Euro konusunda bi lost in translation durumu olmuş :D 10.01.2022 tarihi itibariyle tüm evraklar toplandıktan sonra vekaleten vatandaşlık başvurusu olmuyormuş yani şahsın kendisi ya makedonyaya gidecek ya da istanbul konsolosluğuna gidip kendisi vatandaşlık isteminde bulunacakmış bu durumda güncel fiyatı 300 Euro olarak ilettiler bana yani bu 300Euro içinde gerekli tüm belgelerin tercüme edilmiş hali ve en önemlisi doğum belgesi oluyor ki bence fiyat çok uygun ve arkadaşımın avukatı olduğu için güven sorunu da yok. Başka aracı avukat/firma /kuruluşlara başvuran/vuracak varsa fiyat hakkında karşılaştırma yapmaları için yazdım bunu da.

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 1953 Toplam Mesaj: 16
çifte aracı alım vatandaşlık avukat makedonya