folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Makina Açılmıyor! Yardım

Makina Açılmıyor! Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek

Sevgili müritler, gladio 2 gün önce beni banladığında aksilikler arka arkaya geldi. Elektirikler gidip geldi ve makinam açılmamaya başladı. 2 gündür kapalı duruyor.

Şimdi; olay şöyle: sürücüler ve harddisk çalışıyor. Düğmesine basıp çalıştırdığımda, ışıkları yanıyor. Fanlar çalışıyor. Ancak ekrana hiçbir veri gelmiyor. Bios ekranı bile. Ayrıca açılıştaki uyarı sesleri de gitti. Tahribattan banı yiyince canım sıkıldı açtım fifa oynuyodum ve anlık elektrik gidip geldi.

Bundan 2-3 hafta önce de elektrik gidip geldiğinde aynı şekilde olmuştu. Bilgisayarcıya götürmüştüm. Bios çöktü sanıyordum, ancak adamlar işlemcinin fanını değiştirdiğinde makina düzelmişti. Ben buna bir anlam verememiştim, ancak çalışıyordu.

Elimde yedek power supply vardı. Değiştirdim, onunla denedim ancak hala bir gelişme yok.

Ethernet kartını, sürücüleri, hard diski, bluetooth vs vs harici birimlerin alayını çıkarttım. Öyle denedim ancak gene olmadı.

Ram, ekran kartı ve anakartı deneyemedim tabii ki.

Benzer durumla karşılaşan varmı? Donanımdan anlayan müritler fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Çaresiz kalırsam tekrar tamire yollayacağım, ancak yollamak istemiyorum. Dandik bir fan takıyorlar bir de kazık fiyat alıyorlar.

İnternette araştırdım aynı sorunu yaşayan varmı diye, var. Buldum birkaç yer. Reklam olmasın diye linkleri vermiyeceğim. Onlardanda sonuca ulaşan olmamış.

Bu arada makinam Eskort; p4 2.66ghz 512 ram 80gb harddisk ve 128mb nvidia ekran kartı var. Anakart ve ekran kartı msi marka.

Yorumlarınızı bekliyorum. :((

Olmayacak şeyler tasarlıyorum, işim bu..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    hocam ana kartına iyi bir bak büyük ihtimal ana kartında sorun olabilir..bir de monitöre bakdır..

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Bi daha banlanıcak Postlar atma alimallah eve giremezsin bu sefer :)

Gladio dan özür dile geçer :) 

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek

Makinenin  içine  etmişsin veya etmişler Yenisini al :D

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    monitörü arkadaşın makinada denedim hiçbir sorunu yok. anakarta ne yapabilirim ki? tek aklıma gelen fanı değiştirmek :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    anakartı denemene gerek yok, ekran kartın hayata gozlerini yummus. muhtemelen uzerindeki tuplerden birisi patlamıstır.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    AmoR bunu yazdı:
    -----------------------------

Bi daha banlanıcak Postlar atma alimallah eve giremezsin bu sefer :)

Gladio dan özür dile geçer :) 

gladio nun canı sağolsun canım. ona bişey demedik ki. Bir kusur ettiysek affola :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

hocam fanlar çalışıyor diyorsun ekrana görüntü gelmediğine göre büyük ihtimalle ram bellek çökmüştür yanmış olabilir. kartların test edilmesi gerekli başka türlü olmaz..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı:

hocam fanlar çalışıyor diyorsun ekrana görüntü gelmediğine göre büyük ihtimalle ram bellek çökmüştür yanmış olabilir. kartların test edilmesi gerekli başka türlü olmaz..

ancak açılıştaki uyarı sesleri de gitti. Önceden 2 defa kısa dıt sesi veriyordu. Ekran kartı veya ram demişsiniz bunlar bozulunca bunu sağlayabilirmi?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    West
    West's avatar
    Erkek
    Bir ihtimal ram den olabilir. Ama anakart rahmetli olmuş gibime geliyor..

west[at]tahribat.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

hoca kasa çalışıp ekrana hiç görüntü vermiyor ise sorun ramlerdedir ramlerin slotunu değiştir başka bir ram tak dene

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
Toplam Hit: 2222 Toplam Mesaj: 19