folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Maras Dondurmasi Tarifi Yardim

Maras Dondurmasi Tarifi Yardim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocero
    kocero's avatar
    Erkek

Akadaslar hakiki maras dondurmasi yapabilen veya yapan akraba veya tanidigindan bilgi alabilecek varmi. Yurt disinda bunu yapma calismasi icerisindeyiz yardim ve onerilerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler.

BILDIKLERINI YUZLESTIR HAYATLA ve SINAMAKTAN KORKMA !!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

http://www.uzmantv.com/evde-maras-dondurmasi-nasil-yapilir

kolay gelsin.

not: normal süt yerine keçi sütü yaparsan tadından yenmez (yanında yatarsın). Kesinlikle koku filan olmuyor. 

Yigit tarafından 25/May/13 01:05 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocero
    kocero's avatar
    Erkek

kardes saolasin ama benim italyan dondurma cafem var bunu profesyonel bi sekilde buyuk makinelerde yapmak istiyoruz acaba ev icin verilen tarif uygunolurmu ayni kalite yakalanabilirmi.

BILDIKLERINI YUZLESTIR HAYATLA ve SINAMAKTAN KORKMA !!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

onu bilemem. Onun için maraş dondurma yapıp satan birileri tarif vermeli.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

bu tarifleri öyle internetten bulamazsın işi bilen sana formülü verecek, tabi bedavaya değil.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    kocero bunu yazdı

kardes saolasin ama benim italyan dondurma cafem var bunu profesyonel bi sekilde buyuk makinelerde yapmak istiyoruz acaba ev icin verilen tarif uygunolurmu ayni kalite yakalanabilirmi.

Madem buyuk oynican tut marastan bi usta al getir yanina yapsin. Boyle netten tarifle filan olmaz bu isler.

Antep baklavacisi bile 40 yilda yetisirmis dusun yani.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

maras dondurmasinin tadi maras yoresinde otlayan kecilerden sagilan sutle saglanir ve elle dovulur hocam, oyle bi formulude yok

pat diye yapaym tarzinda. ama marasli bir usta tada en cok nasil yaklasacagini bilir.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

Eşim Madoda üretim sorumlusu , tarifle olacak iş değil , paraaya kıyacaksın bir tekniker mühendis usta getirip işi pratige döktüreceksin. kesenin agzını aç ben sana yardımcı olurum :)

Not : profesyonel  yapmak için büyük büyük makinalara gerek yok. 2,3 bin'e bu makina işini kapatırsın. sana maraşdan görüşebileceğin firma telefonu ve adresi de veririm.

mehmetcan tarafından 25/May/13 11:34 tarihinde düzenlenmiştir

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ya böle sakız gibi uzayan maraş dondurmaları vardı eskiden, madonunkiler dandik bence gerçek maraş olduğuna şüpeliyim

Modada Ali usta var onun dondurma da çok iyidir, 10 tane dondurmaci vardı yanyana, hepsi sinek avlarken ali usta önünde kuyruklar olurdu geceyarısı bile

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

abi onu kısa sürede olsa çıraklık yapmadan öğrenemezzsin bence gerçek maraşı satırla baltayla kesiyorlar o dondurmaya o kıvamı vermek zordur heralde.

canım çekti şimdi :P

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek

Valla onun tarifini maraşta 5-6 kişi bilir ve kimseye söylenmez fabrikalarında dahi bu kişiler geçer başına ve milleti dışarı çıkartırlar belli bir kıvama geldikten sonra dövmecileri olur onlara dövdürürler elle yani senin istediğin şeyi kimse veremez.

Zaten bunn için keçi sütü ve hakiki sağlep gerekir toz olandan değil.O sağlepide kimse satmıyor çünki anca kendilerine yetiyor. Özel yetiştirme büyük kısmı zaten.

Edit:Sizin madoda yediğiniz dondurmalar 3. sınıf 1. sınıfı ancak Maraşta yiye bilirsiniz.Depolanmaya uygun değil bozuluyor.

EWELANCHE tarafından 25/May/13 12:44 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3186 Toplam Mesaj: 30