folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Memleketteki Herkesin "Psikolojim Bozuldu" Demesi

Memleketteki Herkesin "Psikolojim Bozuldu" Demesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Beyler şimdiki nesilde özellikle çok görüyorum "Psikolojim bozuldu!" vakasını. Yok "xanax hapını kullanıyorum" yok "depresyondayım"

"xx ilacın yan etkileri çok fazla ama olmadan olmuyor! Sanada tavsiye ederim!" , "Ben bir üst sürümüne geçtim o bana etki etmiyor"cular o kadar çok arttı ki etrafımda şaşıyorum açıkçası.

Ulan maddi sıkıntın yok, ev geçindirmiyorsun, babanın parasını yiyorsun, düşüneceğin çocuğun yok vs. Ne bok yemeye psikolojin bozuluyor? Duyanda sanacak ki gece yarısı zenciler köşede sıkıştırmış.

Asgari ücretler 4 kişi geçinmeye çalışanları görmemiş hayatında. Kuru ekmeğe talim etmiş insanları görmemişler. İlgi çekme adına nedir lan bu.

Kiminin sevgilisi terk etmişte, kimi derslerinden geçememişte. Özellikle bayanlarda çok görüyorum beyler. Erkeklerdede var bayağı.

Ha burada herkese soruyorum. Memleket komple fıttırıyor mu amk nedir? Her zaman bu memleketin insanı komple manyak derimde mecazi anlamda derdim.  Nedir bu hava atarcasına boşu boşuna ilaç kullanmalar, her yere "benim ilgiye ihtiyacım var! sorunlarım var!" dercesine salak salak ilaç muhabbetleri yapmalar?

Bakın insanın psikolojisi bozulabilir ama gidipte ota boka ilaç kullanıyorsan sana belediye baksın lan!

Sizin etrafınızdada bu kadar çok mu bu "sözde psikolojik" vakalar?

Fıttırdık amk. Ya da elalem deliye ben akıllıya hasretim etrafım şuursuz dolu lan.

Gerçekten sıkıntıları olup ilaç kullananları tenzih ederim!

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

evet öyle

u235 tarafından 01/Kas/14 21:46 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

bişey sorcam bu ilaç gerçekten işe yarıyor mu? kullandıktan sonrada depresyonda oluyolarda genelde

Converse giyen uzaylı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

O psikoloji bozlma degl hoca moda  biraz iste yok panik  atagim var yok bilmem ne gercektn bu hastalklardan ovunen insanlar var ama salak hasta oldugunun farknda degil o ayri.

Ve genelde bu tarz insanlar soyle dusunur iste biri beni dusunsun  ne bilim onla ilglnsn falan kisacasi itibar gorme derdinde  . 

Nev-i Şahsına Münhasır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle şunu söyleyeyim bu tespitine katılıyorum. Yani ben de bu durumu çok gördüm, herkes "normal değilim" şeklinde takılıyor.

Hayatını tamamen popüler kültüre göre yaşayan insanlar, sırf bu sıradanlık hissinden kurtulmak için yaptıkları en sikimsonik şeylerde bile "ay normal değiliz valla" gibi bir kafaya bürünüyorlar, ki bu duruma lisede çok şahit oldum.

Ama katılmadığım nokta şu; herkesin her konuya toleransı aynı değil. Yani birinin yakını ölür adama çok koymaz, diğerine aynı olay olur dünyası başına yıkılır. Birinin 100 lirası kaybolur umrunda olmaz, diğeri kafayı duvarlara vurur. Yani hepimizin üzüldüğü, kafaya taktığı şeyler başka. Toleransımız farklı, her şeyin üst üste gelmesi durumu da var tabi.

Ayrıca başka bir konuya da yazdım, her konuda bahsetmek istemiyorum açıkçası ama konu için iyi bir örnek olduğunu düşündüğüm için söyleyeyim.

http://www.tahribat.com/Forum-Turkiyeden-Neden-Tasindim-201024/6/#2489185

"Ben 20 yıllık hayatımda mutsuzdum, hatta 6 ay öncesine kadar da aynı şeyi söyleyebilirim. Ama buraya geldiğimden beri "içimde sevgi kelebekleri uçuşuyor" modunda takılıyorum. Belki de hayatımda ilk defa bu kadar mutlu hissediyorum ve bunun sebebi öz vatanımı terk etmem."

Daha yarım saat önce arkadaşla internetten konuştuk, Türkiye'de kafayı yedim diyor. Ayrıca bilgim yok fikrim var gibi olacak ama Hindistan, Pakistan gibi ülkelerde de durum Türkiye'deki gibidir diye düşünüyorum.

Genel hatlarıyla dediğine katılıyorum ve özellikle lise dönemimde çok örneğini gördüm, bir dönem için kendimi de örnek olarak verebilirim galiba. Ama gene de çok sıradan, sikimsonik bir şey yapıp da "ay normal değil şu yaptığımız" diye konuşmadım çok şükür :P Senin anlatmak istediğin kitle de bu galiba.

Ayrıca "memleket fıttırıyor mu" demişsin, bence evet. Yani ülke olarak kafayı yemişiz amk. Herkes birbirine düşman olmuş ülkede, gene az önce arkadaşla konuşurken lafı geçti, "silah olsa millet birbirini vuracak gene" diye.

Edit: Mürid xanax gerçekten işe yarıyor mu diye sormuş. Hocam çevremde çoğu kişi kullandı, burda günde 3 kere sırf keyif olsun diye atan elemanlar tanıyorum :D O elemanlar nasıl hissediyor ya da bir şey hissediyor mu bilmiyorum. Ama ilk defa kullanan Türk arkadaşlar bana biraz anlattılar, ben de duyduğum kadarıyla anlatmaya çalışayım.

Tam olarak duygu patlaması yaşıyorsun dediler, yani bi olay oluyo basit bir şey. Mesela sen ortada boş pet şişe durmasını sevmiyorsun, ama takmıyorsun da çok önemsiz bir şey nasıl olsa. Xanax içtiğinde bu böyle olmuyormuş, yani bu kadar basit bir şeye aşırı tepki gösterip bir anda sinir patlaması yaşıyorsun dediler. Sonra adam hoşuna giden bir şey yapıyo telafi etmek için mesela, bu defa adama sarılıyorsun vs. Ama arkadaş bir daha asla kullanmam dedi, yani az daha elimden kaza çıkacaktı zar zor yattım uyudum terslik çıkmasın diye dedi.

pcdoktor636 tarafından 01/Kas/14 21:36 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

cogu kisi psikolojisinin bozuldugunun farkinda degil.

mesela muhtemelen sende de bazi sikintilar var ki insanlar bu kadar batmaya baslamis.

psikiyatrik ilaclar neden bu kadar itin gotune sokuluyor anlamiyorum, hayatini duzene sokamiyorsan gidip doktordan yardim alirsin ilaci kullanirsin duzelince birakirsin bu kadar basit.

insanlar sacma sapan huylari yuzunden psikologa vs. gitmeyip hayatlari boyunca husursuz oluyorlar.

ve evet ayrica cagimizin dunya genelindeki en buyuk hastaligi depresyondur ve evet depresyon gercekten bir hastaliktir.

He is finding himself.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı

bişey sorcam bu ilaç gerçekten işe yarıyor mu? kullandıktan sonrada depresyonda oluyolarda genelde

hiçbirşeye yaramıyor. sağlam kalan psikolojini de mahvedip atıyor kenara. 

tonlarca yan etki yapıyor bu ilaçlar. diş çürümesine kadar. 1 yıl düzenli kullan yan etkiler geçer diyorlar ama hepsi safsata.

zaten 1 yıl düzenli kullanınca beynin folloş olur olan yan etkileri de hissetmezsin.

çok ağır rahatsızlığı olup kullanmak durumda değilseniz kullanmayın, kullandırtmayın bu yasal uyuşturucuları.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

nolucak düşünen değil düşünceleri taşıyan varlıklar olduktan sonra böyle gelir böyle gider bu iş

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Aspirinden cok antidepresan ilaclarini tüketen bir toplumuz.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Delilikle hakkında birşeyler yazanların , psikolojik sorunlarla övünenlerin , aklı fikri 3 gram am peşinde olanların alayını *******.

Hocalar yeni nesil boktan bunu kabul edin.

Aklı olan varsa zaten kendini kurtatır ve kurtaracak.

Neslin bir kısmı Memati kıvamında , başka bir kısmı Memetali Erbil kıvamında ciddi diyorum.

Bu nesilin içinde ben de varım ve sınıf arkadaşlarım hariç arkadaşım yok yaşıtlarımda.

Sırf benim kafa adam bulmak için benden 4-5 yaş büyüklerle takılıyorum.

Yani bir insanın ideolü ne olur , bir komutan Enver Paşa, Mustafa Kemal , Napolyon ; bir yazar Mehmet Akif, Namık Kemal, Tevfik Fikret olur ; fikir adamları olur da şimdi ideolojiye kaçar burası onun yeri bura değil; veya bir yazılımcı da olabilir ideolleri ; müzisyen vs vs.

Peki yeni neslin özendikleri kimler biliyor musunuz? Cidden bilmiyorum :D RTE var heralde.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

cogu kisi psikolojisinin bozuldugunun farkinda degil.

mesela muhtemelen sende de bazi sikintilar var ki insanlar bu kadar batmaya baslamis.

psikiyatrik ilaclar neden bu kadar itin gotune sokuluyor anlamiyorum, hayatini duzene sokamiyorsan gidip doktordan yardim alirsin ilaci kullanirsin duzelince birakirsin bu kadar basit.

insanlar sacma sapan huylari yuzunden psikologa vs. gitmeyip hayatlari boyunca husursuz oluyorlar.

ve evet ayrica cagimizin dunya genelindeki en buyuk hastaligi depresyondur ve evet depresyon gercekten bir hastaliktir.

hoca kusura bakmada o ilaçlr hiçbi moha yaramıyor

resmen uyuşturuyor insanı tamam ama etkisi geçince gene aynı, onları kullanınca göt göbek ayrı dünyalar oluveriyor

ayrıca o psipsikologların tedaviye ihtiyacı var acilinden hemde

Toplam Hit: 3246 Toplam Mesaj: 32