folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Memura Zam %4, Gaza Elektriğe %10? Kaç Çeşit Enflasyon Var Bu Ülkede?

Memura Zam %4, Gaza Elektriğe %10? Kaç Çeşit Enflasyon Var Bu Ülkede?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    Twitter bunu yazdı

Dayı  ağzına sağlık ömür boyu ban yesende helal sana canı gönülden.. varsın beraber ban yiyelim..

Bıktık amq valla yaw evde tek babam çalışıyor inşaatta işçi olarak

üzerimize ne ev ne araba var üzerine ben üniversitede okuyorum 1 öğrenci daha var...

Buna rağmen devletin bursunu bile alamıyoruz... 

Benim ev kirası kardeşim faturalar falan derken bu zamlar iyice belimizi büktü. Üstüne aldığıda 3 kuruş para

Bazen bunalıma giriyorum . 

Ne desek boş yaşanmaz bu ülkede artık

bi mezun olayımda kaçıcam buralardan ...

rica ederim güzel kardeşim..

@ 2001' ekonomik krizinde 11 bitip 12 ye merdiven dayadığımız salya sümük yaşlarındaydım.

annem, infaz koruma memuru

babam ise, özel bir firmada kendi arabamızın kaptanlığını yapıyordu.

babam vergi borcları yüzünden ekmek teknesini sattı..

annem o zamanlar tam hatırlamıyorum ama  280 - 300 lira arası birşey alıyordu. ( eski para )

onunla ev kirası vermeye calışma mı boğazımız mı, benim okulum mu sigaraları mı..

ulan böyle zorluklarla büyüdüm ben..

ama böyle puştları görünce deliriyorum tamam belki zorluk cekmiş olabilirsin..

ama çektiğin zorlukları unutup buraya gelipte, hanım şunu alıyo e bende bu kadarını geri kalan millet sikime mi ?

bu kelimeyi yüzüme karşı demiş olsaydı, olay şu forum sevgisi adına olsun bambaşka yere giderdi..

benim zoruma gidiyor be abi.

böyle adamlar maaş alıp catır cutur yiyor. olan garibime oluyor..

ve tek gram vergim geçiyorsa maaşını almanda, zehir zıkkım olsun.. ( ha hakkınla alıyosun emeğin var, ama ahlakın yok )

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    blackglove bunu yazdı

benim babam öğretmen aylık geliri 2300 ben ve kardeşim ünv okuyoruz aylık nerdeyse 1000 tl bize geliyor yurdu evi faln derken . araba taksitleri var ayda 800tl doğalgaz sözgeliimi aylık 150 gelcekse bundan sonra 180 gelcek elektrik yine öyle yeme içme parasıda bu maaş dahilinde ee bu adam ne yapacak bu 2300 geldiği gibi gidiyor aq hem mesela devlet 260tl kredi veriyor bir paket uzun parlıament içsen günde 8.25çarpı30 eşittir 260 ki daha zam gelcek ki bazı aylarda 31 çekiyor bu nası iş aq

ya asgari ücret yada 900 1000 tl ile ev gecindirenler ne yapsin?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

benim yıllardır anlamadığım şey memur ve işçi arasındaki ücret uçurumunun niye çözülmeye teşebüs dahi edilmediği.

10 yıldır çalışan adamın yeni işe başlayan bi memur kadar maaş alamaması zoruma gidiyor birader. (memurun çok alması değil, işçinin az alması zoruma giden. yoksa alsın, çok çok alsın o da insan o da kazanmalı iyi yaşamalı.)

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Ben alıyom 2,5, hanım alıyo 2. etti mi 4,5...

Çoookk skimde sanki perişanlık çeken.. Bak, gecenin saat 4'ü olmuş hala rakı içiyom. Amk şikayet edenin. Bana ne...

Parası yetmeyen düşünsün. K. Oğlu şehit annelerinin de suçu var dediğinde bütün ülke küfür etti adama. Bu ülkeye yüzde 20 küsürle iktidar ortağı olan Eceviti yüzde 2 ile kovdu bu millet. Şikayetçiysen verme oy kardeşim.

%50 oy varsa yolunda gitmeyen bişey yok demektir.

%50 lan bu boru değil...

Bu kafayla senin yapacağın hocalığı, bu zihniyette yetişen kişileri sikeyim.

Özellikle senide sikeyim..

Bir ekmeğe muhtaç kalırsın inşallah..

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

yunanistanda millet nasıl anasını ağlattı hükümetin..adamlar istifa etmek zorunda kaldı.

bizdede böyle olması gerek.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Kazasker rakının etkisiyle yazıyon heralde, ne alakasi var oyla, bu memlekette ben hiç memurun duzgun maaş almadığını görmedim yatmadığını da görmedim. Biraz empati lan, bu adamlar akpye oy verse yada vermese ne kadar değişecekti sanki onlar vermese başkası yine iktidar yapacaktı ki verip vermediğini de bilmion zaten atıp tutmuşun

HolyOne tarafından 03/Eki/12 10:01 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    blackglove bunu yazdı

benim babam öğretmen aylık geliri 2300 ben ve kardeşim ünv okuyoruz aylık nerdeyse 1000 tl bize geliyor yurdu evi faln derken . araba taksitleri var ayda 800tl doğalgaz sözgeliimi aylık 150 gelcekse bundan sonra 180 gelcek elektrik yine öyle yeme içme parasıda bu maaş dahilinde ee bu adam ne yapacak bu 2300 geldiği gibi gidiyor aq hem mesela devlet 260tl kredi veriyor bir paket uzun parlıament içsen günde 8.25çarpı30 eşittir 260 ki daha zam gelcek ki bazı aylarda 31 çekiyor bu nası iş aq

ya asgari ücret yada 900 1000 tl ile ev gecindirenler ne yapsin?

900 lira maaş 200ü direk krediye kesiliyor 4 kişilik nufus 1i dersaneye diğeri şehir dışına üni'ye gidiyor

yemek elektirik su doğalgaz sigara bakım cocukların parası filan derken hesap et hocu bakalım nasıl yetişiyor :|

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Ben alıyom 2,5, hanım alıyo 2. etti mi 4,5...

Çoookk skimde sanki perişanlık çeken.. Bak, gecenin saat 4'ü olmuş hala rakı içiyom. Amk şikayet edenin. Bana ne...

Parası yetmeyen düşünsün. K. Oğlu şehit annelerinin de suçu var dediğinde bütün ülke küfür etti adama. Bu ülkeye yüzde 20 küsürle iktidar ortağı olan Eceviti yüzde 2 ile kovdu bu millet. Şikayetçiysen verme oy kardeşim.

%50 oy varsa yolunda gitmeyen bişey yok demektir.

%50 lan bu boru değil...

zihniyetini sikeyim senide sikeyin  seni yönetenleride sikeyim. sanırsam 2 gün ban geliyo :E aama neyse değer

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cran_s
    cran_s's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

yunanistanda millet nasıl anasını ağlattı hükümetin..adamlar istifa etmek zorunda kaldı.

bizdede böyle olması gerek.

Yunanistan gibi olmak için bu insan sürüsünün halk olmaya doğru evrimleşmesi gerekir

Toplam Hit: 4634 Toplam Mesaj: 43