folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Mennan Aksoy ( Mennan Usta ) - Aşağılık Kompleksi Olanlara Gelsin

Mennan Aksoy ( Mennan Usta ) - Aşağılık Kompleksi Olanlara Gelsin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

bu video eski amk

discovery siktim sene önce yayınlamıştı bunu

hacı hoca trt geç kalmış :))))))))

allahın krosu okul okumamış etmemiş

türkiyenin işi mennan ustasına kaldıysa işi iş...

ayda milyon $ lık yurt dışına makine ihracat yapan makine mühendisleri var onları harcıyalım mı şimdi :)

ayrıca aşağılık kompleksiyle ne alakası var bunun anlamadım

adam hacı hoca olması sebebiyle devletten avantasını almış allahta yürü ya kulum demiş voliyi vurmuş abartılacak bişey yok...

Bunları yazarak zaten kıronun kim olduğunu hatırlattın bize :) kıro dediğin adam hiç yoktan bir şeyler kurmuş başarmış eğer varsa bir başarın yapılmış belgeselin seninkini dinleyelim izleyelim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erick
    erick's avatar
    Erkek

Antep ağzıyla çok ta güzel rahat, doğal şekilde anlatmış adam. Eveleyip gevelememiş birçok sanayici gibi, laf kalabalığı yok ne yaptıysa içinden geldiği gibi konuşmuş. Teşvik edici bir hikaye bana kalırsa, izlenmesi birşeyler katar illaki. Bi gün antebe gidip yerinde görmek lazım şehri,damak tatlarını,insanını; çok meraktayım:) 

Bir var,Bir yok..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

arkadaşlar bu makinenin tamamı gerçekten tr malımı, elektronik sistemleri vb.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFox
    ByFox's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

bu video eski amk

ayda milyon $ lık yurt dışına makine ihracat yapan makine mühendisleri var onları harcıyalım mı şimdi :)

adam hacı hoca olması sebebiyle devletten avantasını almış allahta yürü ya kulum demiş voliyi vurmuş abartılacak bişey yok...

Dediğin adamlar o makinaların başına geçince mal mal bakıyorlar. menan usta gibi adamlar makinanın çalışma sesinden hataları tespit edip çözüyorlar bir insanın birşeyler yapabilmesi için MÜHENDİS olmasınada gerek yok. 

Bla Bla Bla
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek
    rebellisch bunu yazdı

Şehitkamil İlçesindeki, Küsget Örnek Sanayi Sitesinde yeri. Tamamı Türk Malı

Ayrıca;

Bu adamın bazı makine fuarlarına girmesi tamamen yasak.

Şehir efsanesimi bilmiyorum ama,

Kurşun Geçirmez Kumaş İpliği makinesini yaptığı ve hükümetlere güvenmediği, Sadece T.S.K. personeline bu makine detaylarını vereceğide söylenir antep'de

YaSevYaTerkEt tarafından 11/Mar/13 18:14 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    YaSevYaTerkEt bunu yazdı
    rebellisch bunu yazdı

Şehitkamil İlçesindeki, Küsget Örnek Sanayi Sitesinde yeri. Tamamı Türk Malı

Ayrıca;

Bu adamın bazı makine fuarlarına girmesi tamamen yasak.

Şehir efsanesimi bilmiyorum ama,

Kurşun Geçirmez Kumaş İpliği makinesini yaptığı ve hükümetlere güvenmediği, Sadece T.S.K. personeline bu makine detaylarını vereceğide söylenir antep'de

:D yuh. Eğer bunlar da doğruysa adam resmen mühendis olarak doğmuş. her türlü yolunu bulmuş

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

Helal olsun, üretene her kim olursa olsun ihtiyaç büyük, saygı duyulmalı.

Programda en dikkat çeken şey "finans" sektörünün eleştirisi. Tamamen sorunun kaynağıda burada işte. Yıllardır söylüyorum kobilere kredi veren banka aynı zamanda kobilerin en büyük rakiplerinin en büyük hissedarları, bu çelişkinin cevabını çok güzel göstermişler. Bağımsız bir ekonomi olmadan bağımsız bir finans sektörü olamaz, finans ise adı üstünde: Ülkenin tüm ekonomik arterlerini besleyen kalp gibidir, tüm işleyişi ve kalkınmayı finanse eder...

Aşağılık kompleksi konusuna değinmeyeceğim çünkü gerçekleri görebilen herkes bu üzücü hastalığa bir yerinden kapılıyor, hastalıktan kurtulmak içinse kimisi Mennan Usta gibi çabalıyor kimi pesimist gözyaşlarıyla ağlıyor...

Ama programının hükümet propagandası gözden kaçmadı, tiskiniyorum terete'den :)

(Haaaaa birde Mennan Usta'yı gören olursa iletsin, "Devletin parasının her kuruşu haramdır, aksini iddia eden cahildir.")

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

bu video eski amk

bu ülke için bişeyler yapan adama böyle mi hitap ediyorsun? Çok saygısızsın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeg392
    zeg392's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

bu video eski amk

Çok merak ettim senin bu ülkeye katkın ne ve neyi başardın?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Kisisel yorumum,

- Eger o makine de 1 kondansator bile made in china ise o makine Turk mali degil Turk dizaynidir.Mal demek icin bence cam,demir,bilgisayar ekrani,kondansator gibi seylerin yine Turkiye de yapilmasi gerekir.

-Videoda pazarlama ve potansiyel musteriyi etkileme eksikligi var.Yedek parca garantisi,makine kullanim egitimi gibi can alici noktalara hic deginilmemis.

-Alman neden 5 kati para istiyor bunu sorgulamak gerek.

-Bence 5te 1 fiyatina satmak marifet degil aksine rekabete aykiri ve kazancini,buyume katsayini dusurursun.

-Ihrac yapilan ulkeler 2.sinif ulkeler hep.Cin,Almanya,Amerika,Rusya gibi ulkeler hic gecmiyor laf arasinda.

-Amerikan mali ile bir kiyaslama yapilmamis hic,kullanim rahatligi,estetik gibi konulara deginilmemis.Video sadece ustanin basarisi ve hayat hikayesi,ve tubitakin reklami aslinda.Makine ile alakasi yok.

Sonuc olarak helal olsun diyorum,amca elinden geleni yapmis.Ortaya birsey cikarmis.Bunu Amerikaya satacak kadar gelistirmekte arkadan gelenlere duser.

Fakat soruma cevap yok.Neden bu makineyi almali bir sanayici ?

cordelian tarafından 11/Mar/13 19:24 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 7077 Toplam Mesaj: 56