folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Mercedes C200d Style Mi Yoksa VW Passat Comfortline Mi?

Mercedes C200d Style Mi Yoksa VW Passat Comfortline Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

0 diye tutturduğuna göre iş için kullanacağını düşünüyorum,

1 ay kadar Audi A4 2.0 quattro ve Bmw320d F30 arasında kaldım. Gönlüm audiden yanaydı, son anda bmw almaya karar verdim ve aldım.

Arada ciddi bir prestij farkı var hocam, iş için kullanacağını varsayarak 1 merco, 2bmw, 3diğerleri...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orheyn
    orheyn's avatar
    Erkek

Bildiğinin merco ve full paketciler olarak ikiye ayrılmışız. İlerde alacak olsam hangisi diye düşünmeye başladım ama Mercedesin kalitesi her zaman başka geliyor insana!

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    orheyn bunu yazdı

Bildiğinin merco ve full paketciler olarak ikiye ayrılmışız. İlerde alacak olsam hangisi diye düşünmeye başladım ama Mercedesin kalitesi her zaman başka geliyor insana!

bundan yılllar yılllar önce mercedesin makam araçlarında elektrikli camlar , ısıtmalı koltuklar , kapanan aynalar vb. gibi donanımlar vardı çığır açan fakat neydi bunlar FULL PAKET mersolar. yani 20 yıl öncesinin full paketi arabayı araba yapan şey.

şimdi içi boş araba alacaksın götü boklu astrada masaj yapan koltuk , direksiyondan ısıtma var arabayı göreceksin ulan diyeceksin?

200 bin tl az para değil iyice araştırmak lazım  , ben alırken arabama geri görüş kamerası carplay , sanruf , adaptif hız kontrolü almadım şimdi pişmanım ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

comfort bile alamıyorum ki zar zor para denkleşiyor. imkan olsa en azından faschination paket almak isterim tabi. bana da arada geliyor işte dediginiz gibi otomatik kapanan dikiz aynalar yok, anahtarsız calıstırma yok, vs vs o kadar para verip mercedes alınır mı ? bir de şu var passat dolusu (highline) mercedesin boşundan daha pahalı o da bana ters geliyor. dolu ama passat herkes de var ama bir mercedes herkeste yok. bakım kullanım maliyetleri de önemli ama mercedesin yeri her zaman farklı geliyor insana

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

Kapidaki merso senin mi?

Kapidaki vosvos senin mi?

Hangisi kulaga hos geliyorsa onu sec

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gestapo26
    gestapo26's avatar
    Erkek

mercedes veya passat demişsin ama nacizane fikrim ikisini de boş ver volvolara bak derim pişman olmazsın

sen vaktinden sonra gelen sevdalı bir çiçeksin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek
    gestapo26 bunu yazdı

mercedes veya passat demişsin ama nacizane fikrim ikisini de boş ver volvolara bak derim pişman olmazsın

1.6 dizel seçeneği diye belirtmiştim, o sınıfta bir aracı yok volvonun.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Türkiye'de 1 merco,  2 bmw, 3 diğerleri. 

Bana güven hocam, passati boşver. 

Şimdi arkadaş cevap vermiş ama yanlış vermiş :) ( şahsi görüşün saygım var , alınma sakın lütfen ) . 

Türkiyede ibaresi yanlış , ama avrupada evet olabilir abd de olamaz mesela ;) 

merso tamam da bmw " dünyada en çok arıza yapan "  araç ünvanını elinde bulunduruyor , " şahsen " türkiye , hele hele istanbul ve karadeniz yollarına sıfır alıp bindiğim merso yu vurmak istemem icim acır :( 

Bende sıfır ( 2016 Aralık ve 2016 Ekim de tescil edilmiş) biri passat 1.6 TDI confort. ve birde jetta 1.2 TSI confort. var. İkisinden de memnunum çok şükür. Lakin Passat kendini direk belli ediyor , passatı kullanıp jettaya gecince at-eşek ilişkisini yalıyorum tabir-i caiz ise. 

Yıllar öncesinden yapılan ve süregelen gerçekliği hala daha kabul görmüş olan bir konuda ; " passat , mersodan daha konforlu " bu araç içi konfordan bahsetmektedir. Ve cidden gerçek .... Bazı ileri seviye akıllı arkadaşlarım yanlış anlamasın merso passattan iyidir demedim haa oda tartışılır ( merso C-A-B serileri için ) .

Bence passat , mercedes e o kdr para verene kadar passat , türkiye de passat , konfor da passat , iç hacim ve genişlik te passat , ikinci el elden çıkarma konusunda passat , piyasa konusunda passat , yedek parça erişebilirliği , parça fiyatları , bakım masrafları konularında passat , yetkili resmi servis ağı ve çokluğu konularında passat . 

Kısaca PASSAT ı tercih etmeni isterim . 

Bu arada 4motion - rline (rdesign) 240 beygir 2.0 TSI - TDI seçeneğide mevcut ( 245K TL ) . bunu baz alırsak rakip ya audi yada yok demektir ;) 

Şöyle bir incele istersen ; 

https://www.youtube.com/watch?v=CZ7Rtxf3M3s

NOT : yukarıdaki yazılar şahsi düşüncelerimin genel bilgiler ile harmanlanması sonucu ortaya çıkan yorum ve fikirlerdir. Saygı duyulmasını rica ederim.Katılmayabilirsin saygı duyarım..

I Love Software , Software is a life...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Hocam kusura bakma ama c200d dedigin araba , ile aynı motor performansı bir vw passat 2.0tdi 234ps yanlıs hatırlamıyorsam en son 240k idi , kesinlikle 200k üstü veriliyorsa bu araca vw olmamalı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Tabiki skoda 1.6 dsg tdi super b

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 4868 Toplam Mesaj: 39
mercedes mercedes