folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Metaverse Ne Düşünüyorsunuz?

Metaverse Ne Düşünüyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    RETRET bunu yazdı

metaverse olayı insanlığı bu gezegene hapseder, bir süre sonra bokunu geri dönüştürüp yiyen, yeme esnasında sensörlerle bundan tavuk tadı alan insanlara dönüşebiliriz, hatta matrix gibi bir küvette yaşamaya dahi razı olabilir çoğumuz. düşünsene gerçek hayatta hiç bir şeyin yok ama orada güzel bir yaşamın var. bence bu olayı sabote etmemiz lazım, markın kafasını zengi götüne sokup çıkarmak lazım. makinelerden önce yazılımların yükselişi geliyor...

peki bunu nasıl yapacağız ben varım. bodruma gidip bill gatese saldırsak zaten 1 tane koruma ile geziyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

gelecek ile ilgili 3 tane seçenek var ve üçünün de filmi var.

1.si suretler

insanlar evlerinin içindeki güvenli ortamdan fiziki robotları andıran avatarları kontrol ediyorlar işe sizin yerinize sizin kontrol ettiğiniz robotunuz gidiyor markete sokağa her yere , bu covid bize şunu gösterdi insanlara imkan verilirse kimse evden çıkmadan yeme içme barınma koşulları sağlanırsa herkes okey. 

buradaki fark diğer fikirlere göre sanal bir ortam yerine hala fiziki bir işin uzaktan kontrol yöntemi ile yapılıyor olması.

2. matrix

evet bazı arkadaşların örnek verdiği gibi belki de dünya çok çok gelişip diğer gezegenleri sömürgeleştirip daha da gelişmek yerine dünya ya sıkışıp kalacak ve biz refah çözümünü böyle sanal bir dünyada bulacağız. size bir sözleşme imzalatıldığını düşünün diyor ki artık fakir olmayacağınız bir dünyada yaşama fırsatı içerisini kendiniz tasarlayabilirsiniz milyonlarca kişinin sizd aşık olduğu bir dünya yaratabilirsiniz , bence şuan karşı çıkanlar dahik bir çok kişi gidecektir.

3.ready player one

zaten bir steven spielberg filmi

herşeyin bir yunun parçası olduğu insanların bu sanal dünyanın bağımlısı olduğu ve herşeyini buraya yatırdığı bir senaryo

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Nasıl para kazanılır metaverseden? Kripto para hariç

Ya sokam kripto parasına, neidüğü belirsiz bir yapı.

Milyonlar kazananlar insanlar oldu ama piyangpdan da her hafta birileri milyoner oluyor. O yüzden asla mantıklı bulmuyorum. Bir şekilde silinip gitmesini ümit ediyorum.

Benim bahsettiğim zaten NFT yada "metaverse coini" kıılıfı altında çıkan kriptoparalara yatırım yapmak haricinde ne yapılabilir?

Metaverse coini denilen coinlerden almak için bile şu an yüklü miktarda para yatırmak gerekiyor. Baktığım bir coinde sadece çekilişe katılmak için 5000$ değerinde başka bir coin almak gerekiyordu. Tabiki hepsi böyle değildir. Fakat bir oyunda kullanılacak kriptoparaya yatırım yaparken insanlar o oyun gerçekten gelecekte milyarlarca kişi tarafından oynanır mı diye bakmıyor. Şimdi 100 dolar yatırsam 2 ay sonra bir borsaya girse 500 dolar olsa satar çıkarım diye bakıyor.

Benim merak ettiğim ready player one gibi bir gelecekte ne yapıp para kazanılabileceği. Unreal engine öğrenip oyun mu yapmak gerekir, yoksa farklı deneyim yaşatacak şeyler mi para eder? Şu an youtube'dan 360 derecelik bir video açıp bim'den aldığınız sanal gerçeklik gözlüğünüze telefonu bağlayıp, vantilatörün karşısına geçip, wingsuit ile yamaçtan atlama videosu açabilirsiniz. İnsanlar bunu metaverse evreninde neden parayla yapsın? Yada parayla yapar mı?

Veya başka bir fikir ne olabilir? animasyonlu konserler zaten yapılıyor. vr chat ile avatarınızı gezdirebiliyorsunuz. bakmadım ama büyük ihtimalle second life oyunu (hala devam ediyorsa) vr için çalışması vardır. adamlar 10 sene önceden metaverse yapmıştı :)

Minecraft vr oynayanlara ev mi satmak lazım?

Para kazandıracak ve erkenden girilebiliecek fikirleri merak ediyorum.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

bordo klavyelileri piste alalım.

artık vatanı sanaldan kurtarabileceğiz yaşasın.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

Ready Player One ı izlediğimde. hassktir bu çok uzak gelecek değil dedim içimden sonrada bu metaverse kelimesini duymaya başladım. Asosyal olmaya eğilimli olan oyuncuların metaverse ile iyice kişilikleri bozulacak.

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=X2m-08cOAbc

Free Guy.

Çok yakında olmasa da belki bi 50 sene sonra bu film gerçek olur :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    izleyici
    izleyici's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    by_yazilim bunu yazdı

Bu işin ucu açık... çokkk güzel bir yere gidiyor, web 3.0 da tam anlamıyla aktif olunca sanal dünya farklı bir boyut kazanacak. 

Çok güzellık bır şey yok , sadece bırey olan tabı özgürlük goygoyuyla pompalanacak bu, aıle ya da topluluk olabılme kavramını bılmeyen , sanal alemde yaşam bulan gerceklıkten kopan , hantal tembel uyuşuk ve kolay yonetılebılır kolayca takıp edılıp manıpule edılebılır tüm zevklerı hobılerı hoşlandıgı şeylerın bılınebıldıgı hatta ıstenmeyenın cıkarılıp ıstenılenın onun yerıne konulabıldıgı uzaktan kumandalı ınsana gıdıyor ış. Yenı hukuk kuralları yaratılacaktır mevcut hukuk delık desık olacaktır manevıyat kultur vs.. ye gırmıyorum bıle

Güzelden çok uzak bu durum.

Reis özetlemis bende ayni fikirdeyim.

#hayat bir sifreleme algoritmasından ibaret.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Trao
    Trao's avatar
    Erkek

Digimon'un evrenini yapsalar harika olurdu. :D 

Şaka bir yana belli bir yaş sınırı olmalı bence. Ayrıca sosyal medya bağımlılığı gibi buna da bağımlı olanlar çıkacaktır.  

İnsanlık yine gerçeklerle yüzleşmek yerine sahteliğin peşinde koşuyor. Metaverse sayesinde dünya daha iyi bir yer olmayacak. İnsanlar hayattan dafa fazla zevk almaya da başlamayacak. 

------------------------------------------------------------------------------ : : Theatrum Mundi : : ------------------------------------------------------------------------------
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelebeksim
    kelebeksim's avatar
    Erkek

sikini fiziksel olarak bir yere sokamayacağın için anca 31 ci tayfayı memnun edecek gelişmeler

buraya yorum atan 31 cileri de görebilirsin mesela

kelebeksim tarafından 02/Kas/21 11:51 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

brazzers anında p yıldızlarını sanala taşımaya başlar. 500 dolar karşılığında kullanıcıları ile buluşturur. 

Toplam Hit: 5923 Toplam Mesaj: 58
metaverse