folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Metaverse Ne Düşünüyorsunuz?

Metaverse Ne Düşünüyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

benim için teknoloji demek,

1- yasam kalitelimi arttıran seydir. korktugum  şeylerden korkmamami sağlayan seydir

mesela hala şu gün olmuş görme - işitme engeline çare yok

sakat kalani yürütemiyorlar.

hala arabaların kaza yapmasına engel değiller....

istersen gezegenler arası seyahati bul , bu sorunlar varsa bence teknoloji gelişmemiştir.

2- yanlış kisilerin elinde bir felakete dönüşmeyecek birseydir

silah gibi. silah polisin elinde faydalı ama katilin elinde bir katliama dönüşüyor. atom bombası? ne yapayım o teknolojiyi...

metaverse gelirsek

evet eğlenceli duruyor ama milyon dolarlar harcayıp sırf sen eğlen diye yapmayacaklar.

facebook da ilk kurulduğunda insanlarla tanışma,  arkadaşlarını bulma gibi şirin çok tatlı  gosterildi ancak asil amaç fişleme yapmak giydiginiz dona kadar data oluşturmaktı. bunları kendi çıkarlarına kullanmaktı.

artik bu satmiyor yeni bir kölelik bulmaları lazımdı.

ben hic uyuşturucu kullanmadım .ama denildiğine göre uyuşturucunun amacı insani gerçek hayattan koparıp hayali bir dünya da gezdirmek değil mi?

odada kanepede uzanırken bir bilim kurguyu gerçek gibi yasamak ? hangisiydi o LSD mi.. neyse iste.

metaverse bakin.

gözlük takiyorsun ve gerçeklikten uzaklasyorsun.uyuşturucu gibi. hipnoz gibi...

fakir acınası hayatında olsa  gözlüğü takınca kralsin. artik Venedik e gitmeme gerek yok.  yatlara binmene gerek yok.  yaşamadığını hayati yaşıyormuş gibi yutturacaklar... falan filan komplo teorilerini de dedikten sonra

isin maddi ve fütüristik kısmına gelirsek şimdiden o yazılımları öğrenmek ve bu teknolojiyi lehimize nasıl kullanırız projeleri üzerinde düşünmekte fayda var

simdi çıkmam lazim projeler üzerine geri gelirim

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

yazılanları okuyunca aklıma saldırıya uğrayan lol oyuncusu geliyor.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Knightkib
    Knightkib's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

Abi ne karılar var içerde :D

Cidden güldüm :) Bir an hayal eddim 3D Lipstic Night Club :D

I am a Gamer. Not because I dont have a life, but because I choose to have Many.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Dolandırıcılık

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Dolandırıcılık

Neden?

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Donanımsal yetersizlikten dolayı minumum 10 yıldan önce gelemeyecek olan şey. Ben değil intel, nvidia ve diğer donanım üreticileri söylüyor ama facebook felan gazlıyor...

Gelirsede bir bok değişmeyecek, atla-deve olan birşey değil; facebook, google vb. hepsinin ayrı metaverse olacak, reklam/satış pastası büyük, paylaşmaya çalışıyorlar.

Şuan metaverse arsa, mezar felan satanlara inanmayın, feci dolandırılıyorsunuz. Yok öyle birşey, hiçbir zamanda olmayacak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

Merak edenler varsa suretler filmini izlesin.

Seminerist tarafından 06/Oca/22 10:17 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Valla cok buyuk paralar degil ben surekli gittigim takildigim yerleri parselleri satin alacam.

Sanalda da olsa sandalye acip oturdugumuz sahilin benim olmasi fantastik :)

Zaten bogazda yer kalmamış istanbulda. kapis kapis gidiyo hep. siz daha burda dolandiricilik deyip durun. 

Hicbir konuda gericilik yapmayin arkadasim yakisiyor mu tahribata. 

Bugunku teknolojiyi 30 yil oncesinden hangi allahin kulu tahmin edebilirdi ?

Belki de sanal dunya bizi dinlerin etkisinden kurtarip baska galaksilerin yolunu acacak bilemeyiz bilemezler bilemez.

tabi lan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

Donanımsal yetersizlikten dolayı minumum 10 yıldan önce gelemeyecek olan şey. Ben değil intel, nvidia ve diğer donanım üreticileri söylüyor ama facebook felan gazlıyor...

Gelirsede bir bok değişmeyecek, atla-deve olan birşey değil; facebook, google vb. hepsinin ayrı metaverse olacak, reklam/satış pastası büyük, paylaşmaya çalışıyorlar.

Şuan metaverse arsa, mezar felan satanlara inanmayın, feci dolandırılıyorsunuz. Yok öyle birşey, hiçbir zamanda olmayacak.

hocam cok yanlis düsünüyorsunuz bence.. Siz de tahmin edersiniz ki, bitcoin ilk ciktiginda 3-5-10-100 dolar oldugunda,bitcoin'den feci dolandiriliyorsunuz diyen eminim onbinler olmustur :)) Suan bitcoin cok düstü (43 bin seviyelerinde) ama kaziklandik mi hayir? 0'a düser mi hayir? uzun vadede beklenti 500 bin dolar. Öyle ya da böyle gerceklesecek bir sey.. 

Metaverse de bu gözle bakiyorum. Elbette donanimsal olarak yetersizlik var ancak metaverse de gelisecek. Ilk bilgisayar ile günümüz bilgisayarlari bir degilse, metaverse dünyalari da gözlükleri de degisecek.. 

Facebook yani yeni adiyla Meta firmasi, oculus ile calisiyor. Ayni zamanda bildigim kadariyla apple ve microsoft da.

Burda meta ve microsoft ceo'larinin konusmalari mevcut.

https://www.youtube.com/watch?v=5DpJlRbbgGU&t=288s

Sizin hayal dediginiz olaya Meta sirketi basladi bile.  Horizon world, meta'nin metaverse dünyasi

https://www.oculus.com/facebook-horizon/

Suan gözlük ile paralel calisacak, hem gercek dünyaa dokunma hissi veren ve VR'da nesnelere dokunabilecekleri eldiven üzerinde calisiyorlar. Asagida örnek bir videosu var

https://www.youtube.com/watch?v=h5WzF1ch3ww 

Bunu yine gelistiren facebook'un kendisi. Asagida cok daha fazla detay verilmis, AR&GE si görülüyor

https://tech.fb.com/inside-reality-labs-meet-the-team-thats-bringing-touch-to-the-digital-world/

Ayrica facebook'un avrupa'daki is ilanlarina bakiyorum, 3D üzerine bir sürü is ilani yayinlanmis. O alanlara ilgim olsaydi ben de basvuracaktim.. 

Ama hakli oldugunuz iki konu var;

1- Donanim henüz istenildigi gibi degil (ben 5 yil veriyorum bu olay icin). Ama bu zaten uzun soluklu bir yatirim. Kimse yarin yapiyoruz diye yola cikmiyor. Bir cok firma yatirim alip, bunlarla ilgili gelistirmeler yapiyor

2- Cok fazla proje var ve cok fazla proje de olacak ve bunlarin büyük bir cogunlugu cöp proje.. Belki 50 tane oyun arsa satiyor, hic biri de tutmayabilir bilemeyiz. O yüzden projeyi iyi arastirmak, takimi iyi arastirmak gerekiyor ve cok yüksek miktarlarla yatirim yapmamak lazim. Metaverse dünyasina yatirilim yapilacaksa, bir sepet yapip farkli projeleri desteklemek gerek.

Blockchain, Metaverse, defi 2.0, Web3 gibi konseptleri yakin zamanda daha cok duyacagiz.. Ve ben gelecegin bunlar üzerine kurulu olacagini düsünüyorum ama uzun vadeli olarak bakmak gerek ve erken yol almanin önemli oldugunu düsünüyorum.

Edit:

Sony de Playstation icin kendi VR gözlügünü üretmis ve oyunda kullaniyor.

https://www.digitec.ch/en/page/sony-officially-unveils-the-playstation-vr2-including-horizon-zero-dawn-spinoff-22340

unbalanced tarafından 06/Oca/22 12:37 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Yazan oldu mu bilmiyorum, yorumları okumadım.

Bu hakikaten o kadar enteresan bir olay ki, orada ilerleyen zamanlarda cennet ve cehennem dahi vaad edilebilir.

Bu metaverse olayını hayal ettiğimde bu hayatımız ile ne kadar bağdaştığını hep merak ediyorum.

bu yaygınlaştığı zaman tüm insanların yatağına bağımlı halde bu sanal dünyada yaşayabileceği ihtimali bile beni çok ürkütüyor.

yatalak gibi düşünmeyin, temel ihtiyaçları giderip direk sanala geri dönmek gibi düşünün, sosyal hayat falan bitiyor falan. 

bana ürkütücü geliyor, şuan yaygın değil ama akıllı telefonlar nasıl ki son yıllarda artık herkesin cebinde ise, bunu da bu şekilde hayal ettiğimde ben ürküyorum.

▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓ ▒▓▓▓▓▓▓░░░▓ ▒▓░░░░▓░░░░▓ ▓░░░░░░▓░▓░▓ ▓░░░░░░▓░░░▓ ▓░░▓░░░▓▓▓▓ ▒▓░░░░▓▒▒▒▒▓ ▒▒▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓ ▒▒▒▒▒▓▓▓▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▒▓▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▓
Toplam Hit: 5967 Toplam Mesaj: 58
metaverse