folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Metobolizmam Çok Yavaş

Metobolizmam Çok Yavaş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhabalar benim metabolizmam çok yavaş, misal büyük tüvaletime 3-4 günde bir gidiyorum. Bazen hazımsızlık oluyor metobolizma yavaş diye karnım da şişlik oluyor gurul gurul ötüyor. Sabahları kuru pasta vs atıştırıyorum, öğlen standart yemek çorba ve ana yemek ve akşamları çok birşey yiyen birisi değilim. İshal ilacı alasım var bu hazımsızlık gitsin diye. Çok az basur belirtisi var ama bu hazımsızlığa engel mi, böyle bi rahatsızlığı olan var mı aramızda. Doğal bitkiler ile metabolizmayı nasıl hızlandırabilirim. Günlük fix 2 lt su tüketiyorum 2-3 barsak kahve o kadar.  Sigara alkol vs yoktur

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bağırsaklar için probiyotik gıda ve içecekler kullanmalısın. Kefir iç farkı göreceksin. Şişenin tamamını bitirme dibinde yarım çay bardağı kalsın üstüne yağsız süt ekle oda sıcaklığında 1 gün kalsın tekrardan kefir mayalamış olursun.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Hipotiroid olabilir dahiliye git

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bağırsaklar için probiyotik gıda ve içecekler kullanmalısın. Kefir iç farkı göreceksin. Şişenin tamamını bitirme dibinde yarım çay bardağı kalsın üstüne yağsız süt ekle oda sıcaklığında 1 gün kalsın tekrardan kefir mayalamış olursun.

Anladım hocam bugün 1 tane alıp akşam içeyim o zaman. Normal süt ile yaptığım zaman yine aromada oluyor mu misal çilekli , orman meyveli vs. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Arkadaşlar merhabalar benim metabolizmam çok yavaş, misal büyük tüvaletime 3-4 günde bir gidiyorum. Bazen hazımsızlık oluyor metobolizma yavaş diye karnım da şişlik oluyor gurul gurul ötüyor. Sabahları kuru pasta vs atıştırıyorum, öğlen standart yemek çorba ve ana yemek ve akşamları çok birşey yiyen birisi değilim. İshal ilacı alasım var bu hazımsızlık gitsin diye. Çok az basur belirtisi var ama bu hazımsızlığa engel mi, böyle bi rahatsızlığı olan var mı aramızda. Doğal bitkiler ile metabolizmayı nasıl hızlandırabilirim. Günlük fix 2 lt su tüketiyorum 2-3 barsak kahve o kadar.  Sigara alkol vs yoktur

Lifli gidalari arttir hocam.

Brokoli, Ispanak, Maydanoz turevi gidalari ekle ogunlerine.

Bir de git gunun belli saatlerinde tuvalete oturup sigara iciyormus gibi elini agzina goturup ffufffffp diye cek havayi icine.

ritim oturt.

sicmasan da ayni saatte git otur.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Istanbulda bezmialem hastanesine git. Vatan caddesinde. Orada metabolizma hastalıklarında 2 doktor var 2 side profesör. Ben eşimi götürdüm yemese bile kilo alıyor diye. Memnun kaldık. Öyle tavsiye ile olacak iş değil. Bir kan testi alıp sorunu bulup çözüyor. 

imza.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

hocam sendeki semptomun bir çok sebebi olabilir en temiz çözüm bir gastroenteroloji uzmanına gözükmendir. bağırsak tınanıklığı,gaz vs. olabilir en hızlısından randevu almanı öneririm.

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

bu arkadasin dedigini yapacaksan sisenin kontamine olmamasina dikkat et.

kafana falan dikme mesela. agzi acik birakma uzun sure.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

merhaba, az hareket ettiğini düşünüyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    gremlin bunu yazdı

Istanbulda bezmialem hastanesine git. Vatan caddesinde. Orada metabolizma hastalıklarında 2 doktor var 2 side profesör. Ben eşimi götürdüm yemese bile kilo alıyor diye. Memnun kaldık. Öyle tavsiye ile olacak iş değil. Bir kan testi alıp sorunu bulup çözüyor. 

Hocam senin dediğin yeri aradım, ak sigorta tamamlayıcı siğortam var anlaşması yokmuş başka bi hastaneye daha bakacağım. Teşekkürler tavsiyen için. Muamele ücreti Prof 500 ₺ dedi. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

merhaba, az hareket ettiğini düşünüyorum

Evet hocam gün boyu PC balındayım sabah ve akşamlar 2 km yürüyorum sadece. Toplu taşımaya yürümek için, uzun zamandır vardı bende bi az yemek yesem de aynı şekilde oluyor. 

Toplam Hit: 2920 Toplam Mesaj: 39
metabolizma hazımsızlık