folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Microsoft Teknolojilerinin Geleceği

Microsoft Teknolojilerinin Geleceği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Merhaba

Microsoft teknolojilerinin geleceği hakkında düşünceleriniz nedir? Bu teknolojiler üzerine çalışmak zaman kaybı ve ya geleceği olmayan bir seçimdirmi?

Günümüzde ki teknolojiler ile yarışa bilecekmi?

Bazıları Windows eski bir teknoloji olduğunu ve diger teknolojilerininde uçurumun kenarında olduğunu ve sadece belli zaman içinde kayıplara karışacağını sovunuyor.

Konu kim döver üzerine değil,sırf Microsoft teknolojilerinin geleceği ile ilgilidir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Bana kalırsa teknolojiler de doğar büyür gelişir ölür. Şuan altın çağında ama hafif düşme var gibi.

Ama olayı şöyle düşünüyorum eğik atış yapınca hani max yüksekliğe geldikten sonra artık düşüşe geçiyor ama havada geldiği süre kadar yine gidiyor düşerken bile.

Bunları tamamen hissiyatıma dayandırdım başka da dayanapı yoktur.

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

Microsoft'un elinde developerlar için Visual Studio gibi bi canavar varken, firmalar için de excel gibi manyak bişi varken hiç bir şey olmaz hocam...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı

Microsoft'un elinde developerlar için Visual Studio gibi bi canavar varken, firmalar için de excel gibi manyak bişi varken hiç bir şey olmaz hocam...

tamamda hocam ms office,xbox,Visual Studio ile yeterli rekabeti sağlayamaz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

microsoftu şirketler bırakamaz gelcek kaygısı olmayan firma linux web ptalformunda yıkılmaz sene 2070 hala ms programlarını kullanırlar rahat ol

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

microsoft ürünlerden çok politikayı iyi yapıyor. bu değişmediği sürece devrimsel birşey gelmeli ki ms tekelini yıksın. android gibi mesela.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

geriden gelmenin avantajını yaşıyor şuanda özellikle akıllı telefon cihazlarında. 

çok büyük yatırımlar yapıyor hocam, gidişatıda iyi açıkcası.

bende bu konuda kafa patlatıp daha sonradan yatırım yaptım microsofta(bilgi olarak)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Aynı soruyu apple için sormuş olsaydın, 10 sene sonra hala ayakta kalabileceğini sanmıyorum..

Ama microsoft, eskisi gibi değil, her alanda trendleri takip eden bir şirket..

Database ve programlama konusunda fanatiği artan c# ve mssql ve saz arkadaşları her geçen gün daha fazla gelişecektir bence..

CEO tarafından 13/Mar/14 09:50 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam ben de microsoft teknolojileri üzerinde acaip zaman harcamış biri olarak o konuda kaygılıyım.

Microsoft çok güzel araçlar çıkarmasına rağmen zamanla bunları gereksiz şeylerle doldurdu.

Örneğin visual studio ve .net muhteşem bir olaydı. Fakat birçok yeni proje tipi sokuşturdular içine ve birçoğunun arkasında durmadılar.

Windows mobile, CE için app geliştirme,vs 2010daki setup projesi kalktı MVC desen bence o da aynı işin karmaşıklaştırılmış halinden başka bişey değil (Amaç tamamen projeyi phpye kolayca döndüremeyeceğin şekilde kodlattırmak adama)

Bırak developer toolları, windowsu bile kullanılamaz hale getirdiler, ben şahsen windows 8'i verimli kullanamıyorum.

Ama çok da umutsuz değilm steve balmer gitti, yeni ceo akıllı birine benziyor windows 9 da büyük yenilikler olacakmış.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam ben de microsoft teknolojileri üzerinde acaip zaman harcamış biri olarak o konuda kaygılıyım.

Microsoft çok güzel araçlar çıkarmasına rağmen zamanla bunları gereksiz şeylerle doldurdu.

Örneğin visual studio ve .net muhteşem bir olaydı. Fakat birçok yeni proje tipi sokuşturdular içine ve birçoğunun arkasında durmadılar.

Windows mobile, CE için app geliştirme,vs 2010daki setup projesi kalktı MVC desen bence o da aynı işin karmaşıklaştırılmış halinden başka bişey değil (Amaç tamamen projeyi phpye kolayca döndüremeyeceğin şekilde kodlattırmak adama)

Bırak developer toolları, windowsu bile kullanılamaz hale getirdiler, ben şahsen windows 8'i verimli kullanamıyorum.

Ama çok da umutsuz değilm steve balmer gitti, yeni ceo akıllı birine benziyor windows 9 da büyük yenilikler olacakmış.

Bunu açar mısın hocam? Ben her php projeyi MVC framework'unde kodluyorum. Bir şeyi php'ye dönüştürecek olsam MVC olması işime gelir sanki? Değil mi?

while (1<2)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Windows ölmez,ofis programlarıda ölmez.Ama asp.net,windows phone sallantıda bence.Mssql de revaçda değil gördüğüm kadarıyla.

Toplam Hit: 2930 Toplam Mesaj: 29