folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder [Minecraft] Server Planları , Görüşleriniz.

[Minecraft] Server Planları , Görüşleriniz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek

yaz benide hocam

kasmasa kodumun javası cogu zaman girerim ama. 

Mobil uygulama geliştirilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackace
    blackace's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

ben el atmasam o server 1 ay yaşamaz :P

Hocam sen server bağışlamassan bırak 1 ayı 1 hafta bile oynayamayız :D şimdiye kadar kasmadan bir tek senin serverde oynadık :D

gerisi malum, hele ki holy in süper hızlı serverlerini saymıyorum bile :D 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

;Selam beyler şuan skype üzerinden konuşuyoruz, modlu server çok sıkıntılı. Hem modlar birbirleriyle çakışıyor, hem pluginler yetersiz kalıyor, bu yüzden pluginlerle olabildiğince çok şey yapmaya çalışacağız. Bizimle fikirlerinizi paylaşmak, serverın nasıl şekilleneceğini öğrenmek istiyorsanız skype ekleyin, yalnız kavga gürültü istemiyoruz :) hsyn.987

test 1 2
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

up olsun 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    hsyN bunu yazdı

;Selam beyler şuan skype üzerinden konuşuyoruz, modlu server çok sıkıntılı. Hem modlar birbirleriyle çakışıyor, hem pluginler yetersiz kalıyor, bu yüzden pluginlerle olabildiğince çok şey yapmaya çalışacağız. Bizimle fikirlerinizi paylaşmak, serverın nasıl şekilleneceğini öğrenmek istiyorsanız skype ekleyin, yalnız kavga gürültü istemiyoruz :) hsyn.987

Hocam buna bir bakın, performans için modifiye edilmiş craftbukkit reposu:

http://ci.md-5.net/job/Spigot/

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

bende gelirim laptop garantiden gelmesi lazım tabi önce

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

gelirim ama acemiyim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

çok fazla kişi geldi ya la :D

gözlerim yaşardı 10 kişi mc oynamaya son :(

Converse giyen uzaylı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek

hadi ya ne zaman başlicaz bu oyuna solo takılmakan sıkıldım :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

Geceyi pc başında geçirdim sizin için çalıştım :O şaka şaka mod filan kurmaya çalıştım mc ye oyun out of memory verdi, serverı kurmayı düşündüğümüz tekkit filan zaten hiç kurulmadı, baya uğraştım. ka1nsha hoca zorlayıp kurmuştu kendisine, server da kurdu ama hem oyunu hem serverı aynı anda açamadığından(ram yetmedi) deneme fırsatımız olmadı, hatta pluginler ve modları aynı anda servera atıp kurmaya bile rami yetmedi :/ yani anladıkki modlu server çok büyük sıkıntı, hem oyuncular için hem sunucu için. biraz serverın arkaplanını hazırladım, sayıp sövebilirsiniz niye o öyle oldu bu böyle olmadı filan diye ama davet ettik beyler hepinizi skype a, yine de aklınızdakileri söyleyin ayarlanma imkanı olursa ayarlayalım.

şimdi server hub yani çekirdek dediğimiz sistemde olacak. bi ana bölge, lobi de diyebiliriz. buradan farklı dünyalara açılan portallar var. bu dünyalar şimdilik: oyunlar - tower control - skyblock - hungergames - survival - creative şeklinde

oyunlar: minigames pluginiyle henüz benim de bilmediğiim bikaç ufak oyun, pvp-arena: farklı karakterler(knight, archer, wizard vs.) ile kapışabileceğiniz arenalar, mob-arena: önceki serverda da vardı moblarla kapıştığınız arenalar, özel parkurlar: özel çünkü blokların özellikleri filan var(obsidian hızlandırır gibi), tnt olimpycs (eğer oldurabilirsek), labirent çeşitleri bulabilirsek onları da ekleriz, pit-frenzy(bunu da oldurabilirsek)

tower control: oyunlar dünyasından bağımsız olması lazım o yüzden ayrı worldde olacak güzel bi alan savunma oyunu, ama bu da pit-frenzy gibi eski bi oyun sistemleri arıza yapabilir

skyblock: bu eğlenceli bi oyun aslında sırf bunun üzerine serverlar var hatta, oyunda havada ufak bi adada başlıyosunuz, 3 kişiye kadar gruplar oluşturabilirsiniz veya tek de yaşayabilirsiniz o adada. başlangıçta size birçok şeyin temelini atacağınız 3-5 item veriliyo, bi de ağacınız var. biraz videolarına taktiklerine filan bakın aslında pek anlatmakla neler yapabileceğinizi anlatamam, he bi de bu oyunda gelişme var, adanızın levelını geliştirdikçe ödüller filan da kazanabiliyorsunuz. videolarını izleyin :)

hungergames: filmdeki gibi hayatta kalma savaşı veriyosunuz, sona kalan kazanır. 7 farklı haritada kapışabilirsiniz, az kişi kaldığı zaman birbirinizi bulabilmeniz için 30 saniyede 1 kere diye hatırlıyorum rakiplerinizin üstünde şimşek çakar. bir de siz oyundayken bi gökgürültüsüyle birlikte chestler refill oluyo diye biliyorum, o gök gürültüsünden sonra etrafınızdaki chestleri tekrar boşaltırsınız. 

survival: bildiğimiz oyun burda istediğiniz şekilde gruplaşın, fact olayı yok, yani claim atıp arazi almak da yok. arazi almak için para kazanıp satın almanız lazım. para kazanmak için de ya elinizdekileri ya çok düşük ücretlere devlete satarsınız ya da kiralayabildiğiniz/satın alabildiğiniz dükkanlarınızda diğer oyunculara satarsınız. istediğinizi asın kesin haraca bağlayın, kimse evine teleport olamayacağı için hain pusular gizli takipler filan yapıp ortalığı dağıtabilirsiniz. survivalın spawnına speedli beacon koruz oradan başlayan hemen kaçar biyerlere, bi de açık alan yapmayız, kapalı alanda bissürü yol koyarız belli yere kadar gittikten sonra zaten arkadan yakalanmak zor olur, invis de verebilirsek iyi olur ilk çıkışta millet çok sıkıntı yaşamasın diye.

creative: bu da sinir stres atabileceğiniz dünya, creativdesiniz ama arsanız var, kendi arazinizde takılabiliyosunuz, milletinkini de eğer onlar izin verirse gezebiliyosunuz, burada da gruplaşma yapılabiliyo, 3 kişi sınırı burada da geçerli. yarışmalar filan da yaparız sonra forumda oylatırız millete ona göre ödül veririz :O

daha aklımıza bişey gelirse ekleriz, sizin aklınıza bişey gelirse onları da ekleriz. youtubeda başka serverlarda gördüğünüz oyunlar filan varsa eğer yapabilirsek onları da yaparız. he bi de team fortress kurabiliriz tabi yine olursa. bi tane de çok sağlam pvp mapi var dev gibi bişi, bi kere hyple kurmuştuk da tüm servera ayar çektiği için olmamıştı, şuan multiverse ile dünyaları ayırabiliyoruz ama daha o map için deneme yapmadım, yaptığı ayarlar biraz sıkıntılı.

edit büdüt: the walls var survival türü yine onu da kurabilirsek atarız 2 mapi var. domuzlu bi oyun var, ama onda da redstone sıkıntısı vardı hypno çözmüştü zamanında, ama şuan bilgisayarı sıkıntılı bakalım biz uğraşırız biraz onu da ekleyebiliriz. bi de tnt olympics de birden çok oyun varmış. ekstra bi oyun daha geldi, bu oyunun mantığı çok basit ölmeden yere in. yüksek bi yerden atlaya atlaya aşağı ilk inen kazanır.

edit büdüt2: Ömer abi sen el atıcan mı servera, bakalımmı bişiler? Serdar abi sen de gel servera ben sana yetki atarım creative dünyasına istediğin zaman girersin orada takılırsın, sohbet muhabbet de ekstrası olur.

hsyN tarafından 12/Oca/14 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

test 1 2
Toplam Hit: 12562 Toplam Mesaj: 95