folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Mini HDMI Tableti TV Ye Bağlayamama Sorunu

Mini HDMI Tableti TV Ye Bağlayamama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Elimde iki tane farklı Windows yüklü Tablet var.
    Casper Nirvana N240 ve Casper Nirvana N410
    İkisinde de çıkış olarak Mini HDMI veya Micro HDMI var.
    N240 ın ekran gitti normal görüntü vermiyor ama ekrana ışık tutunca masaüstü biraz gözüküyor.
    Ben de tableti TV ekranına bağlamak istedim. Bunun için HDMI dişi Mini HDMI erkek olan küçük bir çevirici aldım.
    Çift başı da HDMI olan kabloyu buna ve TV ye taktım ve TV den de HDMI-1 kanalına sonra HDMI-2 kanalına takıp görüntü almaya çalıştım fakat ikisinden de görüntü alamadım. Tabletlerin Micro USB çıkışına şarj kablomu taktım USB den de denedim TV den görüntü alamadım. Bu işlemleri hem normal çalışan tabletimde hem de ekranı arızalı tabletimde denedim ikisinde de olmadı.
    Tabletleri TV ye bağlayıp görüntü alabilmem için ne yapmam gerekir? Nerede hata yapıyorum? 

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Öyle görüntü varsa lcd nin florasanları bozuk ya da elektrik gitmiyordur..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı

N240 ın ekran gitti normal görüntü vermiyor ama ekrana ışık tutunca masaüstü biraz gözüküyor.
    Ben de tableti TV ekranına bağlamak istedim. Bunun için HDMI dişi Mini HDMI erkek olan küçük bir çevirici aldım.
    Çift başı da HDMI olan kabloyu buna ve TV ye taktım ve TV den de HDMI-1 kanalına sonra HDMI-2 kanalına takıp görüntü almaya çalıştım fakat ikisinden de görüntü alamadım. Tabletlerin Micro USB çıkışına şarj kablomu taktım USB den de denedim TV den görüntü alamadım. Bu işlemleri hem normal çalışan tabletimde hem de ekranı arızalı tabletimde denedim ikisinde de olmadı.
    Tabletleri TV ye bağlayıp görüntü alabilmem için ne yapmam gerekir? Nerede hata yapıyorum? 

Bendede n210 var çok sevdiğim için gittim bir tane daha aldim geçenlerde ben Çin'den zamanında bir ucu hdmı bir ucu mini hdmı kablo aldım uzun zamandır kullaniyorum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

başlat + p yabtın di mi ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Öyle görüntü varsa lcd nin florasanları bozuk ya da elektrik gitmiyordur..

Çözümü ekranı değiştirmek mi yoksa tamiri mümkün mü?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

başlat + p yabtın di mi ? 

Bunun ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok ne yazık ki muhtemelen yapmamışımdır

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    TR-SCOPJE bunu yazdı

Bendede n210 var çok sevdiğim için gittim bir tane daha aldim geçenlerde ben Çin'den zamanında bir ucu hdmı bir ucu mini hdmı kablo aldım uzun zamandır kullaniyorum

Üstad kabloyu takmaktan başka birşey ayar vs yaptınız mı? Biraz araştırdım her Anakart mini HDMI tanimayabilir kablo üreticisinin sitesinden cihazınızı destekleyip desteklemediğini okuyun diyor. Girdim sitelere zerre bilgi bulamadım böyle uyuşmazlık durumu ile alakalı 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

"başlat + p" yaptın di mi ? 

Bunun ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok ne yazık ki, muhtemelen yapmamışımdır.

"Win + P "— Monitör'ün(^^D`), p'rojeksiyon modu'nu değiştirir.

veya

"Windows tuşu + P" , Yansıt Ekran Aktarma menüsü açılır.

~@~

TR-SCOPJE bunu yazdı

Elimde 2 tane farklı Windows yüklü Tablet var.
    Casper Nirvana N240 ve Casper Nirvana N410,
     İkisinde de Çıkış olarak, MiniHDMI  veya MicroHDMI var.

N240 'ın ekran gitti, normal Görüntü vermiyor, ama ekran'a Işık tutunca, Masaüstü biraz gözüküyor.
    ben de Tablet'i TV ekranına bağlamak istedim.

Bunun için HDMI dişi, Mini HDMI erkek olan küçük bir Çevirici aldım(bu cümleyi hiç anlamadım @@,).

Çift başı da HDMI olan kablo'yu, buna(? arızalı olan tablet mi, normal olan tablet mi^^`) ve TV 'ye taktım ve TV 'den de HDMI-1 kanalına(kapısı'na{port'una }), sonra HDMI-2 kanalına(kapısı'na{port'una}) takıp, Görüntü almaya çalıştım. fakat ikisinden de Görüntü alamadım.

Tablet'lerin  MicroUSB çıkışı'na  Şarj Kablo'mu taktım, USB'den de denedim TV'den görüntü alamadım. Bu işlemleri hem Normal çalışan tableti'mde hem de ekranı Arızalı tablet'imde denedim, ikisinde de olmadı.

sağlam olan Tablet'inde Ayarlar Menü'sünden, Ekran Aktarma veya Yansıtma'ya dâir bir Ayar var mı, bak.

bâzen, sen HDMİ kablo'nu taktığında (ses vermese de) bildirim filan yapıyordur Ekran'a, ve sonra kayboluyor olabilir.  Görev Çubuğuna bir bak.

fizikî Klavye takılabiliyor ise Tablet'lerine(USB port'undan), klavye'yi taktıktan sonra, klavye'de bu @YolBulucu'nun söylediği tuş'lara aynı anda bas. (ayrı bir Menü,veya Pencere gelir veya gelmez, bilmiyorum ama., özellik aktif olabilir.)

fiziksel Klavye yok ise, Sanal Klavye'yi kullanabilirsin. tuşlara basılı tutabilmek için, çift tıklamak gerekebilir (veya başka birşey(ilk tuş'a Uzun Süre basmak gibi), durum'a göre hareket edeceksin,).

RitmFarbRacourci tarafından 06/Şub/21 02:15 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    TR-SCOPJE bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

"başlat + p" yaptın di mi ? 

Bunun ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok ne yazık ki, muhtemelen yapmamışımdır.

"Win + P "— Monitör'ün(^^D`), p'rojeksiyon modu'nu değiştirir.

veya

"Windows tuşu + P" , Yansıt Ekran Aktarma menüsü açılır.

~@~

TR-SCOPJE bunu yazdı

Elimde 2 tane farklı Windows yüklü Tablet var.
    Casper Nirvana N240 ve Casper Nirvana N410,
     İkisinde de Çıkış olarak, MiniHDMI  veya MicroHDMI var.

N240 'ın ekran gitti, normal Görüntü vermiyor, ama ekran'a Işık tutunca, Masaüstü biraz gözüküyor.
    ben de Tablet'i TV ekranına bağlamak istedim.

Bunun için HDMI dişi, Mini HDMI erkek olan küçük bir Çevirici aldım(bu cümleyi hiç anlamadım @@,).

Çift başı da HDMI olan kablo'yu, buna(? arızalı olan tablet mi, normal olan tablet mi^^`) ve TV 'ye taktım ve TV 'den de HDMI-1 kanalına(kapısı'na{port'una }), sonra HDMI-2 kanalına(kapısı'na{port'una}) takıp, Görüntü almaya çalıştım. fakat ikisinden de Görüntü alamadım.

Tablet'lerin  MicroUSB çıkışı'na  Şarj Kablo'mu taktım, USB'den de denedim TV'den görüntü alamadım. Bu işlemleri hem Normal çalışan tableti'mde hem de ekranı Arızalı tablet'imde denedim, ikisinde de olmadı.

sağlam olan Tablet'inde Ayarlar Menü'sünden, Ekran Aktarma veya Yansıtma'ya dâir bir Ayar var mı, bak.

bâzen, sen HDMİ kablo'nu taktığında (ses vermese de) bildirim filan yapıyordur Ekran'a, ve sonra kayboluyor olabilir.  Görev Çubuğuna bir bak.

fizikî Klavye takılabiliyor ise Tablet'lerine(USB port'undan), klavye'yi taktıktan sonra, klavye'de bu @YolBulucu'nun söylediği tuş'lara aynı anda bas. (ayrı bir Menü,veya Pencere gelir veya gelmez, bilmiyorum ama., özellik aktif olabilir.)

fiziksel Klavye yok ise, Sanal Klavye'yi kullanabilirsin. tuşlara basılı tutabilmek için, çift tıklamak gerekebilir (veya başka birşey(ilk tuş'a Uzun Süre basmak gibi), durum'a göre hareket edeceksin,).

Teşekkür ederim dediğiniz gibi "Windows Tuşu + P" kombinasyonu ile yansıtma ve görüntü aktarma seçeneklerine tek tek baktım. Altta hiç bir bildirim de gelmedi özellikle dikkat ettim.
    HDMI-1 ve HDMI-2 portlarından denedim ne yazık ki yine bir netice alamadım. Sanırım ya kablomda veya mini HDMI çevirici başlıkta bir problem var.
    Belki de benim atladığım bir eksiklik var. Kabloyu aldığım dükkana götürüp oradan bilgi alabilirim belki. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

kablon bozuk olabilir mi ? normalde win+p tuşlari ekranı aktif etmesi lazim.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

kablon bozuk olabilir mi ? normalde win+p tuşlari ekranı aktif etmesi lazim.

Büyük ihtimalle öyle hocam pazartesi aldığım dükkana götürüp test ettireceğim.

Toplam Hit: 1112 Toplam Mesaj: 12
tablet mini hdmi micro hdmi hdmi tv tv