folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Mısıra Gitmeye Meraklı Kimse Var Mı?

Mısıra Gitmeye Meraklı Kimse Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Merhabalar tbt, çocukluktan beri "Mısır Piramitler"'nin hayranı olan biriyim. Çocuklukta izlediğim filmler, yakın zamanda izlediğim belgeseller ve vloglar hayranlığımı katladı. Maalesef bu yolculuğa heyecanla yaklaşan bir arkadaşım da yok. Yalnız gidebilirim ama "Vay arkadaş şu taşı buraya nasıl çıkarmışlar acaba" diyerek tartışabileceğim birileri olsa güzel olurdu. Şayet Mısır'a benim kadar heyecan duyan birileri varsa bir plan yapıp bir kaç kişi gitme şansımız olur mu?

Mod not. Konu yerlerine ozen gosterelim.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

valla bana sorarsan sadece oranın ucak biletine harcayacagın paraya git ukraynaya derim adı belli hayatın anlamını öğrenirsin, geçmiş geçmişte kalmış binlerce yıldır çözülmemiş olayları çözmenin anlamı yok ama olgaların anlamı var bence :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Açıkçası, bölgeyi gezmek bencede şahane olur. özellikle İnsanEvladının Kendisini, Çevresini, Diğerini tanıması sürecinde, Türün dağılış yolculuğunda, bir ara İstasyon olarak, güzel bir Yer.

Özellikle, coğrafi olarak Ülkenin sağında, solunda, Altında ^^D , levant bölgesinde , ve tabiki Akdeniz coğrafyasındaki zamanın akışı içerisinde diğer Uygarlıklarıyla ilişkilerini-ticareti-teknoloji-kültürü Yerinde incelemek, şahane olur.

Tâbi, Aşağı Mısır - Yukarı Mısır hanedanlıklarını , Nil nehri boyunca, tapınakları ile beraber sürece dahil etmek de. ^^」}

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

mısır değil de ben lübnan beyrut istiyorum. kuzenimin akrabaları orada geçen yaz gitti çok efsane gezdi dolaştı. 

tabi lübnan rave nightlar oluyor baya güzel mixmagte felan denk geliyorum eğlenmesini bilen insanlar onlarında tadına varmak isterim.

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

valla bana sorarsan sadece oranın ucak biletine harcayacagın paraya git ukraynaya derim adı belli hayatın anlamını öğrenirsin, geçmiş geçmişte kalmış binlerce yıldır çözülmemiş olayları çözmenin anlamı yok ama olgaların anlamı var bence :)

Tutku / merak hocam.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Güzel fikir.. benim hayallere de dokkandırdın.. ama ben gelemem. :(

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

Ben de çok merak ediyorum oraları, kaç lira tutuyor?

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ismarlarsan gidelim hocam XD

Hele şu bi delikten ışığın güneşin her hareketine rağmen girmesi ve aynalar aracılığı ile yansıtılıp tüm piramidin aydınlatılması olayı hoşuma gitmişti baya tabi bir de ulan belkim yerde değerli bişiy bulur buraya gelir okuturuz kafası da var bende %50 tarih merak %50 şans bulgu para işi heycanlandırıyor beni :D 

dcpromo tarafından 31/Mar/18 09:56 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Tur ile gidersen birileri ile tanışırsın. O kadar uzak yerler beni aşar. Anca Kıbrısa, Antalya'ya, Alanya'ya giderim.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

O taslarin oraya gelmesini aciklayan en tutarim gorus su an icin suyun kaldirma kuvvetidir -water shaft theory-  sfenks oldugu yerde oyularak yapilmis zamanla ustune eklemeler falan yapilmistir.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İlk gidişin olacağı için kesinlikle tur ile gitmeni tavsiye ederim. Daha önce gittim, fotoğraflardaki gibi değil tam olarak. Evet piramitler harika. Ancak fotoğraf çekerken açıyı iyi hesaplaman lazım. Neden herkes aynı açıdan fotoğraf çekiyor hiç merak ettin mi ? Giza piramidi özellikle şehrin hemen yanında. Doğal görüntüyü bozuyor. Çekilen fotolara bakınca sanki çölün ortasındaymış gibi geliyor insana ama değil. Şehrin içinde veya yanında hepsi. Bir ülkeye ilk defa gidiyorsan mutlaka tur ile git. Serbest gününde de kafana göre aldığın öderi yerlere de gidersin.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
Toplam Hit: 2522 Toplam Mesaj: 17
mısır