folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Modem Ayarlarından Anlayan Baksın Allah Aşkına

Modem Ayarlarından Anlayan Baksın Allah Aşkına

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Neyin kafasını yaşıyorsun abi. Değiş şifreyi . olsun bitsin . 

bende o mallığı 1 kere yaptım 3 mbit netin neyini paylaşacaksın . 

mq komşusu 40 yemin sadece ben kocamla görüntülü görüşecem 15 gün yurt dışında demişti . 

wifi şifremi ben ve kardşim dışında kimseye VERMEM  ( büyük lokma ye ama laf söyleme derlerde VERMEM AGA . ) 

hocam bunlar tüm apartmanın yiyeceği interneti harcıyorlar ulan insanlık etmişiz vermişiz salak değilsin insan gibi kullan ama yok full video izliyorlar 

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerot
    kerot's avatar
    Erkek

Bu yollara başvurmana gerek yok paşam ya. Yalandan bi bağrış çağrış yapın evde.

Değiştir şifreyi, herkesin duyacağı şekilde vermiyorum lan kimseye şifresini, herkes kendi evine bağlatsın, s*kerim internetini, ,şeklinde bir gürültü yap. 2 gün sonra gidip internet bağlatırlar.

Yüzsüz insanlara iyilik olmaz, tek çözüm yolun ufak bi gürültü. Herkesi yola getirir valla :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Qos ayarıyla dediğin oluyor onu yapınca modemin götü başı ayrı oynuyor. Gelen giden paketleri işleyeceğim diye sapıtıyor. Hayatta şunu benimsedim sizede öneririm aşırı yakınım olmadıkça kimseye iltimas geçmiyorum. Bir şey istenirse direk hayır diyorum. Zira bizim millete bir kere kıyak geçince şımarıp kendini bi bok sanıyor seni dibine kadar sömürüyor.

Senin sorununa gelecek olursak hocam modeme evdeki sizin cihazların MAC adreslerini tek tek yaz. Sadece onlara izin ver. Yabancı cihazlar giremesin. Ertesi günü komşu kapıya dayanacak. Gözünün önünde kendi telefonundan gir bizim cihazlar bağlanıyor şifrede doğru sizin cihazlarda problem var sanırım de geç. 

hocam onuda yapayım o zaman başka türlü çözümü yok 1 cihazlarını engelleyeyim 1 cihazları kalsın yoksa bunlar internetin kotasını ağlatıyorlar 

ayar ekranı böyle 

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ek olarak modemin kapsama gücünüde düşür hocam. %25 kafi. Evin içinde size yeter.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    kerot bunu yazdı

Bu yollara başvurmana gerek yok paşam ya. Yalandan bi bağrış çağrış yapın evde.

Değiştir şifreyi, herkesin duyacağı şekilde vermiyorum lan kimseye şifresini, herkes kendi evine bağlatsın, s*kerim internetini, ,şeklinde bir gürültü yap. 2 gün sonra gidip internet bağlatırlar.

Yüzsüz insanlara iyilik olmaz, tek çözüm yolun ufak bi gürültü. Herkesi yola getirir valla :)

hocam zaten duyuyorlar sesimi internet konusunda ama hala yok 

annemde diyor ilkinde vermeyecektin şifreyi dilim kopsaydıda vermeseydim kadının bana zamanında yardımı dokunmuştu diye verdim 

No way out
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

wifi ismini degistir gizle sen girersin onlar giremez wifi oldugunu

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

wifi ismini degistir gizle sen girersin onlar giremez wifi oldugunu

Onuda yaptım kadın bana diyorki internet niye kapanıyor

No way out
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

MAC adresine çak banı  modem arızalı de. Bende verdim 3 gün sonra modemden Çaktım banı.  bildiğin torrent kasıyordu.. bu işin ayıbı yok.. parayı veren düdüğü çalar..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

Yavaşlatma istersen 1 modem daha almalısın o modemden haric 100tl tp linkler var alırım diyorsan

Suan ki modemi access point gibi kullan yeni aldıgın modemi modem olarak kur eski modemini kabloyla bağla tp linkte kablo üzerinden bağlantıya sınır koyma var sınır koy 2 mbit mesela eski modemin 2 mbit net dağıtsın senin gibi bi videoyu açmak için 45 dk beklesinler ellerinde telefon :)

Ben olsam böyle yapardım modem ayarlarjmla uğraşacağıma araştır tplink kablo bağlantı sınırlama diye nette cıkar hadi kolay gele :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

qos ayarlarindan 2 tane.kural yap 1 ne %20 digerine %80 ver karsi cihazlarin maclari bul sadece maci gir qos1 i ver qos2yide 80lik olani kendi cihazlarini ver sadece girmen yeterli qosda

Toplam Hit: 8878 Toplam Mesaj: 41
internet wifi