folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Modem Ayarlarından Anlayan Baksın Allah Aşkına

Modem Ayarlarından Anlayan Baksın Allah Aşkına

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

hocam interneti kapattık diyceksin ağı gizli ağ yapcaksın sadece sen girceksin vermiyceksin oda görmüycek interneti. Nie kapattınız derse yüksek fiyat sundular de bahanen olsun. Hatta teklif et siz alın ortak ödiyelim de :D 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

hocam interneti kapattık diyceksin ağı gizli ağ yapcaksın sadece sen girceksin vermiyceksin oda görmüycek interneti. Nie kapattınız derse yüksek fiyat sundular de bahanen olsun. Hatta teklif et siz alın ortak ödiyelim de :D 

bak bu çok mantıklı ödeyemeyeceğiz artık de. Telefonlardan idare edeceğiz de. olmadı arayüzün fotolarını at bakalım hep beraber. foto atacaksan mac adresini falan gizle konuyuda gizle nolur nolmaz :) ben benim modemde denemiştim biraz oluyor gibiydi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Hocam ben sınırlama koydum qos ayarlarından muhtemelen modemimiz aynı değildir. IP adresi olarak modeme bağlanan kişilerin ipsini görmen lazım aslında onlar işe yaramalı. Ben şöyle yapmıştım ağ geçidindeki 192.168.1.1-192.168.1.197 arasındaki iplere sınır koydum kendi ipmi de 198-199 yaptım gelen giden sınırlı giriyor. İşine yaramazsa yardımcı olmaya çalışırım.

Şafak 1152!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Dsploit ile karsilarina surekli korkunclu ya da ayipli seyler cikartip delirtebilirsin (:

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

annemin yakın arkadaşı alt katımıza taşındı lazım olur diye wifi şifresini verdik ama bunlar bildiğiniz sömürüyor interneti yemin ederim ne yapacağımı şaştım şifreyi değiştiricem annem babam yapma ayıp diyor interneti gizledim bi interneti bizden sakınıyor oğlun demiş anneme annemde ayıp olmasın diyor bildiğiniz annem yaprak dökümünde aman ağzımızın tadı bozulmasın ali rıza bey tavırlarında internetim normalde 16 mbit alıyorum ama bu insanlar yüzünden internet çekmiyor eve gelmek istemiyorum her hafta salla kazandan internet çıksın diye dua ediyorum 3 gb paketim var bunlar yüzünden yetmiyor telefonlarında bağlı 2 yaşında kızları var sabahtan akşama kadar video izliyor normalde 70 gb aşmayan kotam her ay olur 150 200 gb 7 günde 30 gb internet harcanmış + ben evde değildim interneti kullanan bi babam bi kardeşim vardı 

bunların internetinin hızlarını düşürmek istiyorum alllahını seven bana bi yardım etsin team viewer yada alpemixten şunların internet hızlarını düşürelim 

deliricem sabahtan beri bi videonun 45 dakika açılmasını bekliyorum 

modemde internet hızı düşürme şeysi var ama anlamadım yapamadım bi yardımcı olun allah aşkına 

Bandwidth liimt varsa routerda kisilerin MAC adresleri ekleyiver. 1 e sinirla hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

annemin yakın arkadaşı alt katımıza taşındı lazım olur diye wifi şifresini verdik ama bunlar bildiğiniz sömürüyor interneti yemin ederim ne yapacağımı şaştım şifreyi değiştiricem annem babam yapma ayıp diyor interneti gizledim bi interneti bizden sakınıyor oğlun demiş anneme annemde ayıp olmasın diyor bildiğiniz annem yaprak dökümünde aman ağzımızın tadı bozulmasın ali rıza bey tavırlarında internetim normalde 16 mbit alıyorum ama bu insanlar yüzünden internet çekmiyor eve gelmek istemiyorum her hafta salla kazandan internet çıksın diye dua ediyorum 3 gb paketim var bunlar yüzünden yetmiyor telefonlarında bağlı 2 yaşında kızları var sabahtan akşama kadar video izliyor normalde 70 gb aşmayan kotam her ay olur 150 200 gb 7 günde 30 gb internet harcanmış + ben evde değildim interneti kullanan bi babam bi kardeşim vardı 

bunların internetinin hızlarını düşürmek istiyorum alllahını seven bana bi yardım etsin team viewer yada alpemixten şunların internet hızlarını düşürelim 

deliricem sabahtan beri bi videonun 45 dakika açılmasını bekliyorum 

modemde internet hızı düşürme şeysi var ama anlamadım yapamadım bi yardımcı olun allah aşkına 

Modemin kitapçığı'na baktın mı hiç.. vardır mutlaka ayarları. Ya da marka model yaz da anlayan arkadaşlar yardımcı olabilsin.. Artık çoğu modem misafir ağını destekliyor.. Olmadı öyle misafir ağını destekleyen bir modem al..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Arp spoofing ile istediğin cihazlar haricindeki tüm cihazların veri gönderimini kes. Tek sıkıntılı yanı daima açık bir pc bulundurman gerekiyor.

Bu zamanlar; kendimizi ait hissettiğimiz yıllarda olmadığımızı farkettiğimiz zamanlar. Keşke 80 sene önce doğup, 20 sene önce ölseydik.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

hacım git konuş internet böyle böyle yetmiyor aylık 50 lira ateşleyin üst pakete geçeyim 100mbitliğe geç AKK sonrası 24 mbite düşüyor geceleri 100mbit bak keyfine 0.o

annen de mutlu olsun komşu da sen de

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Qos ayarıyla dediğin oluyor onu yapınca modemin götü başı ayrı oynuyor. Gelen giden paketleri işleyeceğim diye sapıtıyor. Hayatta şunu benimsedim sizede öneririm aşırı yakınım olmadıkça kimseye iltimas geçmiyorum. Bir şey istenirse direk hayır diyorum. Zira bizim millete bir kere kıyak geçince şımarıp kendini bi bok sanıyor seni dibine kadar sömürüyor.

Senin sorununa gelecek olursak hocam modeme evdeki sizin cihazların MAC adreslerini tek tek yaz. Sadece onlara izin ver. Yabancı cihazlar giremesin. Ertesi günü komşu kapıya dayanacak. Gözünün önünde kendi telefonundan gir bizim cihazlar bağlanıyor şifrede doğru sizin cihazlarda problem var sanırım de geç. 

hocam onuda yapayım o zaman başka türlü çözümü yok 1 cihazlarını engelleyeyim 1 cihazları kalsın yoksa bunlar internetin kotasını ağlatıyorlar 

ayar ekranı böyle 

Yapacağın iş bu Mac lerini ayarla ve yapılandır. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Qos ayarıyla dediğin oluyor onu yapınca modemin götü başı ayrı oynuyor. Gelen giden paketleri işleyeceğim diye sapıtıyor. Hayatta şunu benimsedim sizede öneririm aşırı yakınım olmadıkça kimseye iltimas geçmiyorum. Bir şey istenirse direk hayır diyorum. Zira bizim millete bir kere kıyak geçince şımarıp kendini bi bok sanıyor seni dibine kadar sömürüyor.

Senin sorununa gelecek olursak hocam modeme evdeki sizin cihazların MAC adreslerini tek tek yaz. Sadece onlara izin ver. Yabancı cihazlar giremesin. Ertesi günü komşu kapıya dayanacak. Gözünün önünde kendi telefonundan gir bizim cihazlar bağlanıyor şifrede doğru sizin cihazlarda problem var sanırım de geç. 

hocam onuda yapayım o zaman başka türlü çözümü yok 1 cihazlarını engelleyeyim 1 cihazları kalsın yoksa bunlar internetin kotasını ağlatıyorlar 

ayar ekranı böyle 

Yapacağın iş bu Mac lerini ayarla ve yapılandır. 

yanlış hatırlamıyorsam QoS ile hız limiti koyamazsin. ki ekran goruntusunde de gorulcegi uzere port yazmak lazım.

bu paket önceligini ayarlıyor. mesela   bir yandan torrent acik iken aynı zamanda skype ile gorusmek isterseniz download islemi sizin VOIP islemini baltalamıyor gibi birseydi.

https://dnscheck.name.tr | yazdıklarımı ciddiye almayın, sonuc olarak bu forumda kufur etmedigin surece troll'luk serbest.
Toplam Hit: 8027 Toplam Mesaj: 41
internet wifi