folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monitör Gözümü Bozmuş Olabilir Mi?

Monitör Gözümü Bozmuş Olabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muaddib
    Muaddib's avatar
    Erkek

Windows 10'da da night mode var kullanabilirsin. Alternatif : https://justgetflux.com/ bu var.

Bende siyah noktalar görme başlamıştım. Bir an katarakt felan oldum sandım hemen gittim doktora. Ağır nezle grip gibi durumlarda bazen göz içi lekeler felan kalıyormuş. Bunun onarımı çok zaman alıyro bu yüzdende bir vitamin (vitrex) verdiydi. 

monitör olarak : https://www.hepsiburada.com/acer-xv270bmiprx-nitro-zeroframe-27-1ms-hdmi-display-vga-freesync-full-hd-monitor-um-hx0ee-015-p-HBV00000SVXJF?magaza=Hepsiburada şu var bende. Bence iyi gibi.

sic mundus creatus est
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muaddib
    Muaddib's avatar
    Erkek

iki kere göndere basmısım :)

Muaddib tarafından 11/Oca/21 11:46 tarihinde düzenlenmiştir

sic mundus creatus est
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Evde ışık açmayıp karanlıkta çalışıyorsan o yüzden de sıkıntı olmuş olabilir. Bir de dedikleri gibi ara sıra uzağa bakmak lazım. Uzağa bakarken göz dinleniyor. Renklerle çok işin yoksa parlaklığı da biraz kısabilirsin. Lcd monitörlerde 60hz, 75 hz gözü bozmaması lazım. İki yenileme arasında ekranı karartmıyor önceki görüntü ekranda kalıyor. O yüzden 10 hz bile yapsan saniyede 10 kez yenilenir ama 2 yenileme arasında pixeller kararmayacağı için titremez. Yenileme hızı tüplülerde çok önemliydi çünkü iki yenileme arası görüntü vermiyor pixeller kararıyor. 85 hz altı gözü fena bozuyordu. Lcd'de yüksek yenileme hızı daha akıcılık sağlar sadece. Ben şu mönitörden kullanıyorum grafikle işin varsa sRGB tamamını gösteriyor. 27", 75 Hz, 4 Ms, 2K. Geçen sene 1370 TL'ye almıştım şu anki fiyatı neredeyse 2 katı.

https://www.ciceksepeti.com/philips-27-275e1s-00-4ms-hdmi-dp-siyah-ips-kc6007323?utm_source=akakce&utm_medium=cpc&v=1.52.3

Ekran ayarları için yazılımı da güzel. 2. ekranım Benq onu bile kontrol edebiliyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Benim gözlerimi ovuşturmak bozmuştu. Sabahları kalktığımda ellerimi yumruk yapıp gözlerimi ovuşturuyordum. 

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Monitöre yakın bakıyor olabilir misin hocam ? 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

olabilir neden olmasın 

https://urun.n11.com/masaustu-bilgisayar/possify-1051b-j1900-dokunmatik-pos-pc-P441687689

3 ayda gözümün amk du bulanık görüyorum mesai bitimi . 

ne ışığı kısılıyıor nede başka bişey . 

flux yada dediğim şu filtre camlar işe yaramadı mı

Flux çok işe yaradı ama ışığın şiddeti yinede çok

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

olabilir neden olmasın 

https://urun.n11.com/masaustu-bilgisayar/possify-1051b-j1900-dokunmatik-pos-pc-P441687689

3 ayda gözümün amk du bulanık görüyorum mesai bitimi . 

ne ışığı kısılıyıor nede başka bişey . 

flux yada dediğim şu filtre camlar işe yaramadı mı

Flux çok işe yaradı ama ışığın şiddeti yinede çok

cihazın içini açıp bana ekran sürücüsünün resmi atabilir misin hocam?

belki yazılımla halledebileceğim bir şeydir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

olabilir neden olmas

cihazın içini açıp bana ekran sürücüsünün resmi atabilir misin hocam?

belki yazılımla halledebileceğim bir şeydir.

Sağol ama iş yeri ve aşırı yoğun.  Hem onu yapacak zaman hem ekipman yok . 

Düşünmen yeter . Teşekkür ederim 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Realseyler bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı

Ben de yazi okurken yazi kalinlik ile incelik arasin da gidib geliyor.. " bu bu"gibi.. 

@@,)

yaklaşık 1aydan berîdir, bende de Yaklaşık benzer ve/veya değişik bir durum'lar var, ancak Gün içinde Düzeliyor. özellikle, sabahın Erken saatleri ile gecenin Geç saatleri peydâ oluyor bu durum. ara veriyorum, düzeliyor.

sisli havalarda da değişik birşeyler oluyor, ama bunu es geçiyorum. 

...

Sisli Havalarda ben de değişik şeyler oluyor.. :) daha cok Bulutlu Havalarda..göz dr'u gözün suyu mu az oyle seyler dedi..

@@, olur mu, olur.

Sıcak havaları geçip Soğuk havalara girdiğimiz için, sade Su içimini azaltıp Sıcak içecekler içmeye başladım, belki de bir etkisi vardır. 

gerçi, açık nâne'yi çok içiyorum, bu, eksik olan su'yu karşılar diye düşünmüştüm.

oda'da 5lt'lik ağzı kapalı damacana var, 1aydır bitmediydi. ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 11/Oca/21 18:06 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bakalım deniyorum, eğer sorun olursa yeni monitör alacam. şimdilik bir sorunum yok. monitör biraz yakındı uzaklaştırdım. monitör uzaklaşınca küçük hissediyorum :D

monitör bir koldan daha uzak. uzağa bakma olayı çok önemli.

eskiden ofiste çalışırken 10 dk ya biri gelir geçer ona bakrsın biri gelir sohbet ederisn monitörden uzaklaşıp fokusu değiştirirsin. şimdi bu olay kalktı full monitöre bakıyoruz belkide sorun bu

durum öyle bir hal aldı ki, monitöre bakmazsan tvye ona da bakmazsan telefona baklıyorsun. yapacak başka birşey yok. 

pazar günü sırf monitöre bakmamak için dolabın içini temizledim :D artık yazarken klavyeye bakıyorum ki fokus değişsin.

Ekerci tarafından 12/Oca/21 01:13 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 2896 Toplam Mesaj: 26
göz bozukluğu