folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Monster'a Yerli Rakip Game Garaj (Oyuncu Laptop)

Monster'a Yerli Rakip Game Garaj (Oyuncu Laptop)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Monster clevo kasa kullanır. Bu adamlar da aynısını yapacak diye düşünüyorum ki başka alternatif yok.

MSI, Eurocom, HIDevolution, Sager,xotic pc vs tarzı firmalar aynı monster gibi bu kasayı barebone olarak alır ve içine organları takıp adam ederler.

Yukarıdaki saydığım firmalardan sadece Eurocom ve HID diğerlerinden ayrılır, bunlar prema mod bios kullanır ve overclock bile yapabilirsiniz.

Bugüne kadar elimden en az 10 tane monster notebook geçti ve şirkette kullanıyoruz. 9 yıllık cihaz var elimizde 2 tane. P150-EM modeli ve P170EM modeli.

Cihazlar halen canavar gibi, bir tanesini duvara çaldım paramparça oldu neredeyse. Harici monitöre takıp kullandım 3 ay. Ekran tarafı U olmuştu laptobu kapatınca 10cm geliyordu.

Monster'ın servisini size şöyle anlatayım. Bataryam bozuldu, iş yapıyorum bilgisayarı gönderemem dedim. Bataryayı gönderin dediler, bataryayı gönderdim ertesi gün yenisi geldi.

Bu aletlerin tek kötü yönü aşırı ağır olmaları. P870dm-G kullandım 3 sene kadar ve artık yeter dedim. P870dm namıdiğer Monster semruk.

Yani demem o yeğen,

Meselee, servis ve müşteri memnuniyeti.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ben anlamıyom şu koca hantal öküz gibi laptopun neyini seviyonuz, zaten ışıkları pavyon gibi  bende hp var eski bişi fan sesi biraz çok çıksın sinir oluyorum ama monsterde sanki kamyon yokuşu çıkuyormuş gibi  arkadaştan satın alcaktım vazgeçtim eski laptopumun gözünü seveyim ... 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

ben anlamıyom şu koca hantal öküz gibi laptopun neyini seviyonuz, zaten ışıkları pavyon gibi  bende hp var eski bişi fan sesi biraz çok çıksın sinir oluyorum ama monsterde sanki kamyon yokuşu çıkuyormuş gibi  arkadaştan satın alcaktım vazgeçtim eski laptopumun gözünü seveyim ... 

Hocam sana şöyle söyleyim,

9 yıllık bilgisayar hala canavar gibi çalışıyor.

Dün elemana şu labtobu verdim. Hp Zbook 17 G5, Xeon 2186m, 64gb ram, 1tb + 512gb nvme, Quadro P5200. Dedi ki abi eskisi de iyiydi az fark var :D

Hiç ısınıp kapanan bir monster bilgisayarım olmadı, kucağımda battaniyenin üstünde kullanıyorum.

Şu an kendim Dell 7730 iş istasyonu kullanıyorum. Elemanları da teker teker workstation'a geçirdim. Eski kullandığım laptobun işlemsi 6700k idi, onu 8700k ile, ekran kartını da gtx1080 ya da p5200 ile değiştirecem. Bunları yapabileceğin başka bir bilgisayar yok. HP'de en fazla ram takarsın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

@lepusmorris

genelde abra serisinde gördüm ama sikayet varda tüm yorumların çoğu aynı adam 1 hafta olmuş alalı sövüyordu

Genel problemler

1-) her oyunda süper mario dahil fps donma kasma.oyun yüksek ayarda değil haa en düşük çamur gibi oynuyorsun

2-) 2 günde 1 yada canı istediği zaman direk mavi ekran.

3-) google chrome da kasma,masa üstünde hiç bir uygulama açık değilken takılma

4-)işlemciyi masa üstünde %100 kullanma hiç bir uygulama açık bile değil

5-)disk %100 kullanma

6-) ölü pixeller ekranda

7-)müşteri hizmetleri iyi ama saydığın problemleei geç anlayıp sorun yok diye geri göndermeleri

8-) daha çook sayabilirim orjinal windows aldım windowsdan kaynaklı diyorlarrrdı gene aynı kısacası almayın abi daha çok yaZar ve kanıtlarım

Break Dance Bboy MaxeL
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maniacrelax
    maniacrelax's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Monaterdqn şikayet edenler hep abrw serisi mi?Tulpar damı sıkıntılı?

benimki abra

Bir Gün Ölmek İçin Hergün Yaşıyoruz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maniacrelax
    maniacrelax's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

monsterın yaldır yaldır yanıyor ışıkları :D ben de tulpar serisinden almayı düşünüyodum. problem yaşayanlar ne gibi sorunlarla kaşılaşıyor?

hocam monstera girmi git msı asus al daha güzeller

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maniacrelax
    maniacrelax's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

Hocam sana şöyle söyleyim,

9 yıllık bilgisayar hala canavar gibi çalışıyor.

Dün elemana şu labtobu verdim. Hp Zbook 17 G5, Xeon 2186m, 64gb ram, 1tb + 512gb nvme, Quadro P5200. Dedi ki abi eskisi de iyiydi az fark var :D

Hiç ısınıp kapanan bir monster bilgisayarım olmadı, kucağımda battaniyenin üstünde kullanıyorum.

Şu an kendim Dell 7730 iş istasyonu kullanıyorum. Elemanları da teker teker workstation'a geçirdim. Eski kullandığım laptobun işlemsi 6700k idi, onu 8700k ile, ekran kartını da gtx1080 ya da p5200 ile değiştirecem. Bunları yapabileceğin başka bir bilgisayar yok. HP'de en fazla ram takarsın.

ısındığında öyle bi fan sesi çıkartıyoruki istersene video çekip gönderiyim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maniacrelax
    maniacrelax's avatar
    Erkek
    MaxeL bunu yazdı

@lepusmorris

genelde abra serisinde gördüm ama sikayet varda tüm yorumların çoğu aynı adam 1 hafta olmuş alalı sövüyordu

Genel problemler

1-) her oyunda süper mario dahil fps donma kasma.oyun yüksek ayarda değil haa en düşük çamur gibi oynuyorsun

2-) 2 günde 1 yada canı istediği zaman direk mavi ekran.

3-) google chrome da kasma,masa üstünde hiç bir uygulama açık değilken takılma

4-)işlemciyi masa üstünde %100 kullanma hiç bir uygulama açık bile değil

5-)disk %100 kullanma

6-) ölü pixeller ekranda

7-)müşteri hizmetleri iyi ama saydığın problemleei geç anlayıp sorun yok diye geri göndermeleri

8-) daha çook sayabilirim orjinal windows aldım windowsdan kaynaklı diyorlarrrdı gene aynı kısacası almayın abi daha çok yaZar ve kanıtlarım

aynen öyle fazlası yok eksiğin var yazdıklarında bi bilgisayar 12 dk da açılırmı 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

abra serisi Mercedes CLA, A serisi..

Monster tulpar'dan başlıyor. Mercedes C gibi yani.

Monster'dan bilgisayar alıyorsanız clevo kodunu sorun.

P150em, P370em, P570 , P750, P77x, P870dm böyle amiral gemisi kasalardan birini alırsanız ölene kadar kullanırsınız.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Nvidia ve Google Stadia ile bizi şu sistem toplamaktan kurtarır inş , bulut oyunculuk alışınca bırakmak istemediğin birşey

Toplam Hit: 8612 Toplam Mesaj: 76
monster laptop game garaj oyuncu bileşenler