folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Motor Kullanmaya Başladım, Tavsiyeleriniz Neler ?

Motor Kullanmaya Başladım, Tavsiyeleriniz Neler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    d3lete bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    d3lete bunu yazdı

Hazır motorcular var konuda soru sorayım , direkt r25 ile başlanır mı

eğitim alırsan neden olmasın:)

Hocam bulunduğum şehirde malesef eğitim veren yer yok

hocam bol bol video izle herkes her zaman doğru şeyi söylemiyor. bu işin de kitabı var oku yorumları dinle ve kendi sonuçlarını çıkar.

Mavi kitap motosiklet yol sanatı bu işin anayasasıdır. her motorcunun başucu kitabı olmalıdır. OMM yani one more mile mottosudur :)

Ä°lgili resim

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    d3lete bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    d3lete bunu yazdı

Hazır motorcular var konuda soru sorayım , direkt r25 ile başlanır mı

eğitim alırsan neden olmasın:)

Hocam bulunduğum şehirde malesef eğitim veren yer yok

hocam bol bol video izle herkes her zaman doğru şeyi söylemiyor. bu işin de kitabı var oku yorumları dinle ve kendi sonuçlarını çıkar.

Mavi kitap motosiklet yol sanatı bu işin anayasasıdır. her motorcunun başucu kitabı olmalıdır. OMM yani one more mile mottosudur :)

Ä°lgili resim

Çok sağol hocam , benim durumda olup gören diğer arkadaşlarada yardımcı olacaktır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

Eski bi motorcu olarak tavsiyem kullanmayı bırakman. İstediğin kadar eğitim al, yollardaki milyonlarca ayıyı eğitmeden motor sürülmez bu ülkede.

Ama ailen, yakının, hayatta sevdiğin hiçbi şey yoksa Youtubeda Altın Elbiseli Adam kanalında eğitici videolar bulabilirsin. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

ön fren kullanma. seyir halinde tek ele düşme.

kasksız çıkma. kask kamerası da çok elzem. 

Ön fren kullanma derken ciddi misiniz?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

unutma

doğa üstü bir yeneteğin var: motora binince, motorun da sen de görünmez oluyorsunuz. istisnası yok her zaman öylesiniz

sakat kalmadan ve ölmeden yaşama ihtimalini arttırmak istiyorsan, acemilikten profesyonelliğe motoru her daim bu mantalite ile kullan.

özellikle istanbul'un kamikazeye meyilli şoförlerinin cirit attığı trafiğinde.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    saku bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

motosikleti yavaşlatan arka frendir lakin durduran ön fredir. Kesinlikle kullanmalısın. Ama yerinde kullanmalısın her daim ön frene asılmamalısın.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Tek tek tüm mesajları okudum hocalar çok teşekkürler akşam PC başına geçince düzenleyeceğim.

Isparta'dan çıkıp Burdur'a gittim. İlk uzun yol deneyimini gerçekleştirmiş oldum. Xmaxla gitmeye yemedi  Arora ile gittim. 90 km yolda 20 kuruş yaktı motor henüz açılmadığından 85km\h geçmedi. Yorgunluktan bitmiş bir haldeyim sadece kaskla gittim ve montun önemini gayet iyi anladım. 

Güzel ama çok yorucu bi deneyim oldu

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    saku bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

motosikleti yavaşlatan arka frendir lakin durduran ön fredir. Kesinlikle kullanmalısın. Ama yerinde kullanmalısın her daim ön frene asılmamalısın.

gecen sene önüme kıran arac yüzünden panikle hem ön hem arkaya asıldılm,motorla baya bi sürüklendim daha ön frene basmadım 

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    cache bunu yazdı

Tek tek tüm mesajları okudum hocalar çok teşekkürler akşam PC başına geçince düzenleyeceğim.

Isparta'dan çıkıp Burdur'a gittim. İlk uzun yol deneyimini gerçekleştirmiş oldum. Xmaxla gitmeye yemedi,  Arora ile gittim. 90 km yolda, 20 kuruş yaktı , motor henüz açılmadığından 85km\h geçmedi. Yorgunluktan bitmiş bir haldeyim sadece kaskla gittim ve montun önemini gayet iyi anladım. 

Güzel ama çok yorucu bi deneyim oldu

İlk koyulaştırdığım kısım için: @@,) nasıl yani? 20 TL demek istiyorsun , herhalde.

İkinci olarak: "85km\h" ile "85km/h" arasında anlam olarak fark yok herhalde.

RitmFarbRacourci tarafından 13/Haz/18 19:52 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

hızlı sürme. benim arkadaş yaptı sonra defalarca ameliyat oldu.

imza mı gelmiş?
Toplam Hit: 5152 Toplam Mesaj: 49
motor