folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Mouse Hareketsizlik Sorunu (Yardım - Öneri)

Mouse Hareketsizlik Sorunu (Yardım - Öneri)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar okulumuzda 3-4 tane bu bağlantıdaki farelerden var ama çalışmıyor.

Daha doğrusu elektrik geliyor sağ ve sol düğmeler çalışıyor ama fare alttaki ışığıda yandığı halde hareket etmiyor.

Fareyi açtım baktım görünür olarak bir sıkıntı yok. Başka bilgisayarlarda denedim aynı sonuç, hareket yok.

Çözümü varsa benim yapabileceğim şekilde yardımcı olursanız sevinirim hani parasında değilim de iş görürse yapıp hayata döndürmek isterim, teşekkürler.

EK OLARAK

yakarıda bahsettiğim fareler USB girişlidir ben bunlara çözüm bulamaz isem o farelerdeki USB kabloları PS2 girişli giriş milleri kırık farelere taksam çalışır mı?

internette usb to ps2 dönüşüm videoları mevcut ama deneyip çalıştıran, öneren olur mu bunu yap diye? olursa nasıl yaptığını paylaşabilir mi?

eyuperol tarafından 07/Eki/20 10:24 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Farkli usb yuvalarina takip dene,

usb-ps2 dönüstürücü ile deneyebilirsin ama bilgisayarinda ps2 girisi var mi?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Farkli usb yuvalarina takip dene,

usb-ps2 dönüstürücü ile deneyebilirsin ama bilgisayarinda ps2 girisi var mi?

farklı usb yuvası, hatta farklı farklı bilgisayarda denedim olmadı malesef imleç hareket etmiyor. sağ sol tuş ikiside çalışıyor ama hareket yok. 

okulda kasalar var onlarda ps2 girişleri var ama dönüştürücü yok ondan o dediğini deneme şansım yok malesef

herhangi bir çözüm önerisi olan varsa önerilere açığım arkadaşlar.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

..

A4 tech'in mouse'u heralde bu, gerçi çok önemli değil de,

google'a "USB optical mouse pointer is not moving" diyerek baktım, genellikle;

sürücü'sünü güncelleyin yazmışlar.

(büyük ihtimalle ped filan kullanıyorsundur da) Zemini temizleyin yazmışlar.

elinde Havya varsa, Mouse içindeki devre kartındaki Işık Kaynağı'nın veya Alıcı'sının ayaklarına hafifçe havya'yla bir dokundurabilirsin. 

bir de bu fare'nin içindeki şeffaf parçanın her iki yüzünü de kolonyalı bez'le hafifçe silebilirsin.(yemez ama dene).

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek

Bende araya gireyim :) benim mouse de (kablosuz) sol tıka bir kere bastığımda bastığımda kafasına göre 1 kez(çok nadir), 2 kez(genellikle) hatta bazen 3 kez tıklıyor. Birşeylerini söksem teknik müdahaleyle çözülür mü, evde hemencecik çözebilir miyim? Maksadım çözüm sağlayabilmek yani öğrenebilmek yoksa 15 tl lik mouse :) :)

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    cohndoe bunu yazdı

Bende araya gireyim :) benim mouse de (kablosuz) sol tıka bir kere bastığımda bastığımda kafasına göre 1 kez(çok nadir), 2 kez(genellikle) hatta bazen 3 kez tıklıyor. Birşeylerini söksem teknik müdahaleyle çözülür mü, evde hemencecik çözebilir miyim? Maksadım çözüm sağlayabilmek yani öğrenebilmek yoksa 15 tl lik mouse :) :)

makro açık olabilir mi? 

No way out
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    cohndoe bunu yazdı

makro açık olabilir mi? 

mouse de sağ-sol tık dışında DPI tuşu var sadece onuda 3 kademeli değiştiriyorum hepsinde oluyor bu mevzu :)

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    eyuperol bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

..

A4 tech'in mouse'u heralde bu, gerçi çok önemli değil de,

google'a "USB optical mouse pointer is not moving" diyerek baktım, genellikle;

sürücü'sünü güncelleyin yazmışlar.

(büyük ihtimalle ped filan kullanıyorsundur da) Zemini temizleyin yazmışlar.

elinde Havya varsa, Mouse içindeki devre kartındaki Işık Kaynağı'nın veya Alıcı'sının ayaklarına hafifçe havya'yla bir dokundurabilirsin. 

bir de bu fare'nin içindeki şeffaf parçanın her iki yüzünü de kolonyalı bez'le hafifçe silebilirsin.(yemez ama dene).

iki tane bundan var usb girişli, bu arkadaşlar dediğim gibi sağ sol ve de orta tekerdeki tuşları sağlam çalışıyor ama hareket etmiyor. denilenleri zaten yaptım ama kırmızı ile işaretli yer alıcı sanırım onun ayaklarını tekrar bir lehimleyeyim de sanırım onun içinden kaynaklı bir durum gibime geliyor bu sorun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bir üstteki resimde işaretli yeri çıkarttım güzelce, içini açtım kulak çöpünü kolonya ile ıslatıp hafifçe sildim. sonrasında topladım geriye taktım

Taktım ama iyice bozuldu, çalışan yerlerde gitti :) cihaz tanınamadı hatası verdi durdu bende çıkarttım koydum kenara :) denedim en azından ama olmadı

birşey soracağım bu görseldeki parçanın adı nedir, çalışma prensibi nedir? bilen varsa paylaşabilir mi öğrenmek istedim kendilerini.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

ayni dert bendede var mx master 2s markali farem bilemedigim bir neden dolayi bozuldu en son masaya koydugumda calisiyordu sonradan kesildi artik icine bisey mi girdi bir sey mi cizdi bilemiyorum.

garantiside bitmis durumda gibi tuslari basiyor ama imlec hareket etmiyor fiziki bir hasarda gozukmuyor.

Semsiye acildi mi acaba? cozum onerisi var ise sevinirim. Koseye atip baska fareyede gecmeye gonlum razi gelmiyor az parada degil.

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

Arkadaşlar bir üstteki resimde işaretli yeri çıkarttım güzelce, içini açtım kulak çöpünü kolonya ile ıslatıp hafifçe sildim. sonrasında topladım geriye taktım

Taktım ama iyice bozuldu, çalışan yerlerde gitti :) cihaz tanınamadı hatası verdi durdu bende çıkarttım koydum kenara

:D hocam bende adam yapmis bende deneyeyim diye okumaya basladiydim.
    Gecmis olsun.Darisi basima gelmez umarim.

## sen istiyor duj verecek yüz daha
Toplam Hit: 1717 Toplam Mesaj: 17
mouse