Mouse Pil Meselesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kablosuz Mouse (modeli mikrozort 4000 çok memnunum kendisinden) 'la oyun oynadığımda normalde 40 gün giden pil 10-15 günde zayıflayı teklemeye başlıyor.

Pilin şarj ışığı yeşilden kırmızıya dönmeSEDE,pil zayıflığından mouse'da tıklama zorluğu gibi sorunlar ortaya çıkıyor 

en kalite denilen Duracell Pil bile merhem olmuyor

ya şarj makinesiyle şarj edilebilen pil alacağım ''Duracell CEF20 Pil Şarj Aleti+2AA Pil 2450mAh'' gibi.. lakin şarjlı pillerin mouse'ta ne kadar gittiğinden,nasıl performans verdiğine dair bilgim yok,kullanan arkadaşlar varsa yeşillendirsin

SONY VTC6 18650 3.7V 3000mAh Li-ion Şarjlı Pil / 1 

3000 mah'ına vurulup bu SONY pile baktım,satıcıya sordum Mouse'Ta kullanılmıyor aga diye cevap yazmış,yukarıdaki Duracell VArta pillerden önermiş... bende PİLDEN-Şarjdan hiç anlamam :)

şarjlı pil olayı olmaz derseniz bir tane kablolu oyun mouse'u alacam,Logitech G102 Prodigy Oyuncu Mouse 910-004939 gibi

Mouse'mu çok sevdiğimden oyun oynarkende de herhangi bir maraz çıkarmadığından -pil dışında- kablolu yeni mause çok sıcak bakmıyorum açıkçası :)

şarjlı piller bir 15 gün,yada oyun bir oyun sürecinde teklemeden beni götürür diyorsun hemen gidip şarj makinesiyle pil alacağım

önerilere açığım teşekkürler

Acaip derecede agresifim !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ikea daki ikea marka şarjlı pillerden kullanıyorum, fiyatları iyi, 4/5 aydır mouse da takılı hala bitmedi. oyun falan oynamıyorum, mouse modelim : microsoft wireless mouse 3500

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Alacaksin 4 tane varta 2100mah pil birde varta sarj unitesi. bittikce doldurup keyfine bakacaksin. Kullandim ordan biliyorum.Yani madem pizza siparisleri ambulanstan once geliyor, o zaman pizzacilari ambulans soforu yapin. Bunu da ben mi soyleyeyim canim? Hayret :P

Büdüt: bazi sarj uniteleri, tum gozleri dolu olmadiginda sarj etmiyor. Misal 4 yuvali uniteye 2 tane pil takip sarj edeyim dersen etmeyebilir. İlla tum yuvalar dolu olacak. Bu bakimdan, mause’un 2 pil ile calistigini dusunursek, cift yuvali sarj unitesi + 4 adet 2100mah sarjli pil almak makuldur. 2-2 degisim yapar sarj edersin. Marka olarak varta en iyisidir bilgine.

DrKeworks tarafından 04/May/18 12:51 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

adi piller arasında en iyi pil BİM pilleri :S

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Piyasadaki piller ve kapasiteleri :

Bim'in pili Duracell ve Varta gibi markalar ile yarışıyor.

mkyb tarafından 04/May/18 13:26 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam 5 yıldır logitech m325 mouse kullanıyorum. sanırım 2 veya 3 kere pil değiştirdim bugüne kadar.

18 ay pil ömrü olduğu yazıyor özelliklerinde

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

Kablosuz Mouse (modeli mikrozort 4000 çok memnunum kendisinden) 'la oyun oynadığımda normalde 40 gün giden pil 10-15 günde zayıflayı teklemeye başlıyor.

Pilin şarj ışığı yeşilden kırmızıya dönmeSEDE,pil zayıflığından mouse'da tıklama zorluğu gibi sorunlar ortaya çıkıyor 

ya şarj makinesiyle şarj edilebilen pil alacağım ''Duracell CEF20 Pil Şarj Aleti+2AA Pil 2450mAh'' gibi.. lakin şarjlı pillerin mouse'ta ne kadar gittiğinden,nasıl performans verdiğine dair bilgim yok,kullanan arkadaşlar varsa yeşillendirsin

3000 mah'ına vurulup bu SONY pile baktım,satıcıya sordum Mouse'Ta kullanılmıyor aga diye cevap yazmış,yukarıdaki Duracell VArta pillerden önermiş... bende PİLDEN-Şarjdan hiç anlamam :)

şarjlı pil olayı olmaz derseniz bir tane kablolu oyun mouse'u alacam,Logitech G102 Prodigy Oyuncu Mouse 910-004939 gibi

Mouse'mu çok sevdiğimden oyun oynarkende de herhangi bir maraz çıkarmadığından -pil dışında- kablolu yeni mause çok sıcak bakmıyorum açıkçası :)

şarjlı piller bir 15 gün,yada oyun bir oyun sürecinde teklemeden beni götürür diyorsun hemen gidip şarj makinesiyle pil alacağım

18650 batarya çıkış voltajından dolayı kullanamazsın. 

Şarjlı piller de 1.2 V çıkış gerilimi verir. Senin fare 1.5 V istiyor. Zaten kullanma kılavuzunda sarjı pilleri kullanmayın yazıyor.

Olaylara karışmayın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

18650 batarya çıkış voltajından dolayı kullanamazsın. 

Şarjlı piller de 1.2 V çıkış gerilimi verir. Senin fare 1.5 V istiyor. Zaten kullanma kılavuzunda sarjı pilleri kullanmayın yazıyor.

Panasonic şarjlı pille denemiştim benim Microsoft 4000 Mouse'u hiç hayat belirtisi göstermemişti :) bende piller yaşlı ona yormuştum

Şarjlı pil işimi görmüyorsa yapacak bir şey yok,iyiki sormuşum Tahribat'a...

Sağol Kardeş !

Acaip derecede agresifim !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam benzer bir problem yüzünden çok araştırma yaptım. 

sonuç olarak çok sevdiğim bloody nin hem kablolu hem kablosuz modeli olan bloody ghostu aldım ( modeli ben seçtim maxel hediye aldı ) 

bu mause hem kablosuz , hemde kendi içinde bataryası var normal usb ile şarj oluyor istersen usb ile de kullanabiliyorsun istediğin zaman söküyorsun şarjda kullanıyorsun.

https://www.hepsiburada.com/bloody-r80-ghost-lk-optik-multi-core-metal-ayak-4000cpi-sarjli-kablosuz-kablolu-oyuncu-mouse-p-HBV000003AMQR

fakat şöyle bir durum oldu 2.yıla yakın usb girişi çok fazla tak çıkar yapmama rağmen tamazsızlık oldu ve şarj girişi şarj almamaya basladı 

servise gönderdim fakat servis kullanıcı hatası oldugu ama birkereye mahsus tamir edildiğini yazmış servisten tamir edilip geldikten sonra 2-3 ay sonra gene aynı sıkıntı olmaya başladı 

şarj almayabiliyor takıyorsun şarj oluyor sanıyorsun ama olmuyor. 

bunun dışında mause süper fakat artık mauselar içinde kablosuz şarj koymaları lazım hem pil bitmez hemde kablo yalama olması giriş yalama olması sıkıntıları kalmaz.

bloody i çok seviyorum fakat kablolu mause da 2 yıl sonra kablosu kumaş olmasına rağmen bozulmuştu.

ben pil değiştirme pil bitmesi sıkıntısı çekmemek için şarjlı model aldım , fakat şarjlı modeldede böyle sıkıntı olabiliyor. 

sana tavsiyem GP nin en büyük mah lı şarj edilebilir pilini alman . fakat pil gücü azaldığı zaman mause un zayıflama olayı sadece pilli modellere mi yoksa senin modele mi özgü bilmiyorum benim mause şarjı %0 a gelene kadar hiç bir güç kaybı olmuyor , şarj bittiğinde birden bitiyor hiç hissetmiyorsun şarjın azaldığını 

PanxeR tarafından 04/May/18 19:11 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

+ olarak en iyi hassasiyet için ne marka ne model alırsanız alın

1. metal ayaklı mause alın bu mauselar kirlenmez takılmaz her yüzeyde çok iyi kayar ve ömrü çok yüksek oluyor.

2. 4000-5000 DPI mause alın

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

https://www.gigabyte.com/Mouse/Aivia-M8600-V2#ov

Aivia M8600V2

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
Toplam Hit: 2691 Toplam Mesaj: 19
mouse