Mouse Pil Meselesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

razer ouroboros kullanıyorum arkadaş ne pil varmış be şarjlı pil 4 yıldır tık demedi 

ister kullanmıyorken tak aparata sarj olsun istersen kabloyu mouse'a tak hem kullan hem sarj olsun mis

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Piyasadaki piller ve kapasiteleri :

Bim'in pili Duracell ve Varta gibi markalar ile yarışıyor.

Bim'in pilini yazmak için girmiştim sanırım ne iyi f/p ürünü.. 

Power-B

Kendine İyi Bak ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

Olm bu Bim'in işe yaramayan ürünü yok mu hiç ya :D

"İstikbal göklerdedir..."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

ben de çok çektim bundan yaa. bu arada bimin piller gerçekten uzun ömürlü.

gittim duracellin 850 mah şarjlı pil ve aletini aldım. bir süre yine bununla idare ettim. ama kulaklığım da şarjlı pilli olduğundan sürekli ikisini idare etmek adına şarj et/çıkar gına geldi aq. en sonunda mouse tekrar kabloluya çevirdim. şimdi sadece kulaklık adına şarjlı pil kullanıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

Alacaksin 4 tane varta 2100mah pil birde varta sarj unitesi. bittikce doldurup keyfine bakacaksin. Kullandim ordan biliyorum.Yani madem pizza siparisleri ambulanstan once geliyor, o zaman pizzacilari ambulans soforu yapin. Bunu da ben mi soyleyeyim canim? Hayret :P

Büdüt: bazi sarj uniteleri, tum gozleri dolu olmadiginda sarj etmiyor. Misal 4 yuvali uniteye 2 tane pil takip sarj edeyim dersen etmeyebilir. İlla tum yuvalar dolu olacak. Bu bakimdan, mause’un 2 pil ile calistigini dusunursek, cift yuvali sarj unitesi + 4 adet 2100mah sarjli pil almak makuldur. 2-2 degisim yapar sarj edersin. Marka olarak varta en iyisidir bilgine.

Sübhanallah ilk defa görenler +1 lesin 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

Genco kargo karsilarsan sarj cihazi pil hediye ederim sana teknik datasheetler cok eski sanirim varta suan 2970mah uretiyor highenergy serisinde alkalinde ustu yok suan duracellee 2400 gp yakinda bile degil lithum AA size pillerdede energizer su an dunya lideri bimin pilleride varta uretimi bu arada a101e yapiliyor suan 😉

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

deney sonucunu yazıp konuyu sonlandıralım

Varta Şarj makinesiyle birlikte Varta 2700 mah'lık iki pil aldım teknosa'dan,Microsoft 4000 mouse'ta (oyun oynamazsam) 1 pil 40 gün falan gidiyor.Deli gibi oyun oynarsan 15 gün 

Önceden kullandığım şarjsıZ Duracell'ler 30 gün kadar gidiyordu lakin 20.günlerin sonunda mouse'da herhangi bir tuşa bastığımda,komutu algılamıyor aynı tuşa bir iki kez basmak zorunda kalıyordum ve mause'u kullanmak işkence haline geliyordu.Sorun Varta pillere geçince çözüldü sanıyorum güç kaybındanmış.

Evet şarj makinesine tek pil takıldığında şarj etmiyor iki pili aynı anda takmak zorunda kalıyorsun ama hiççç sorun değil

Mouse'mu çok sevdiğimden mouse uygun pil baktım.tuttu

Teknosa'daki eleman piller mouse'a uymayabilir demişti,uydu :) cillop

fikirleriyle destek olan arkadaşlara teşekkürler,konu kilit !

Acaip derecede agresifim !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

şarjlı pillerin gerilimi 1.2v tur. Normal bir pil ise 1.6 küsür civarı olur dolusu. Bu nedenle mause gibi bazı cihazlarda voltaj kurtarmayabiliyor, onun için yazıyor şarjlı pil kullanmayın diye.

Şarjlı pilin diğer özelliği ise kısa süre içerisinde fazla akım sağlayabilmesidir. Fakat şarjlı pil uzun ömürlü değildir, pil kendiliğinden boşalır. Bir duvar saatine kumandaya şarjlı pil konulmaz, pil birkaç ayda kendiliğinden boşalır, bunun yerine adi dandik pil bile kullansanız daha uzun ömürlü olur.

fakat kumandalı araba gibi pil canavarı cihazlarda ise şarjlı pil daha mantıklıdır, çünkü kısa vadede yüksek gücü anca şarjlı pil sağlar. Bazı oyuncaklarda da şarjlı pil kullanmayın yazar, çünkü şarjlı pil yüksek akım verdiğinden ve oyuncağın motoru da çok güç çektüğünden transistör yakabiliyorlar.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 2677 Toplam Mesaj: 19
mouse