folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder MSI GX70 Beklenmedik Düşük FPS

MSI GX70 Beklenmedik Düşük FPS

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

http://www.msi.com/product/nb/GX70-3BE.html#overview

Arkadaşlar alet tamı tamına bu, sorun ise oyunlarda normalde beklediğimden çok düşük performans göstermesi.

Sürücülerim güncel.

Meseleyi detaylandıracak olursak, en son satın aldığım Call of Duty Ghosts'da bütün ayarları low'a çekip her şeyi kapatmama rağmen ağız tadı ile oynayamıyorum. Adeta kare kare ve bütün keyfin içine ediyor. İşin asıl ilginç olan tarafı ATI Gaming Evolved programı ve oyunun kendi içinden videoyu bilgisayar için en uygun ayarlara getir dediğinde ayarların hemen hepsini çok yükseğe çekiyor halbuki lowda bile donuyor. 

Aranızda bununla belki karşılaşmış, belki durumu bilenler vardır, aletin özellikleri kötü değil neden bunları yaşıyorum çok zoruma gidiyor buna 3500 lira verdikten sonra biliyorum bir masaüstünün kralını toplardım ama benim için masaüstü kullanışlı değil yurtta yaşıyorum.

Teşekkürler.

O da yok.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bende monster var.

7970m ile,

1920x1080 Ghost da BF4de hersey ultrada 35-50 fps.

Yazılımsal birsey vardır sende,  ayrıca bu kart Cad programlarında GTX780mdEN BİLE DAHA iyi..

Kaan tarafından 06/Şub/14 20:55 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Herşeyi sürücüye bağlamamak gerek hocam oyuna ati destek vermiştir mesela ati kartlarda daha iyi oynanıyordur.Veya optimizasyon yoktur oyunda veya crack de bi sorun vardır olabilir yani.

Güç olarak yüksek performans da oynadığından emin ol

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

Güç yüksek performansta, crack ile alakalı bi durum olamaz oyunu orijinal olarak steamden aldım, sürücüleri tek tek internetten kontrol ettim hepsi güncel. Kafayı yiyeceğim beyler.

O da yok.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam ati'de güncel sürücü her zaman iyi olmuyor. 

Çok problem yaşadım 7970m ile.  Sonunda forumlardan buldugum bir sürücü ile çözüm işimi. Araştırmak gerek.

Bendeki sürücüyü gondereyim musait bir zaman, 7970m ve 8970m Sürücüler aynı olabilir. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

hocam aslında işlemciden mi şüphelenmeliyim grafik kartından mı bilemiyorum

O da yok.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

İşlemci ne

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

AMD A10-5750M quad core

http://www.notebookcheck.net/AMD-A-Series-A10-5750M-Notebook-Processor.92882.0.html

O da yok.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Hocam bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum şuan. Ek olarak pc yeni değilse fanlar tozlanmıştır ısınma vardır yavaşlık olur. Laptoplarda herzaman driver için laptopu aldığın firmanın siteden indir. Bazen firma laptop için özel driver sürümü yapıyor. Güncel bir antivirüsle tarama yap. Malware temizlik yap. Çalışan programları kontrol et. Defrag yap. Ekran kartı işlemci iyidir ama hdd şişmiştir. Sıkıntı çıkar. Benim pc ilk alındığında kaplam gibiydi. Şimdi kedi oldu :D

Garantisi olmasa içini açıp temizliyicem ama işte garantili ürün. Şimdi servise versem 10 gün serviste kalıcak. Ben o 10 günde ne bok yiycem.

Hazır burdayken sorayım belki bilen birisi çıkar. Hp pavilion g6 kullanıyorum. Kasasını açıp temizliğini yapsam. Bişey çıkartıp eklemesem. Sadece termal macunu yenileyip, fanları temizlesem. Garanti kapsamı dışına çıkarmı? Hp sitesinde bişey görmedim. Kasanın altında bandrol yok. İçeri bişey sokuşturmuşlardır diye düşündüm. Kasa açıldığında belli edecek bi bok vardır diye elleşmedim. Sizlere bir soram dedim. Garanti bozulmaz diyenler lütfen konuyla ilgili bilgiyi nerden aldığınızıda kaynak olarak yazarsanız çok mutlu olurum valla. Şuan makina petekten daha sıcak :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

hocam senin alette bozulacak mühür gibi bi şey olabilir, varsa kapağı açtığın an garantiden düşer

benim laptopu alalı daha 6 ay olmadı.

O da yok.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

O aletteki en büyük sorun işlemcisi ekran kartına darboğaz yapıyor hocam. İnternetten araştırabilirsin

işlemci cinsi bottleneck diye arat çıkar.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 4819 Toplam Mesaj: 18