MTK6592 Telefon Açılmama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Satıcı büyük ihtimalle geri gönder diyecek.Telefonu tamir edip yollasa bile gümrükte takılma riski var.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Satıcı büyük ihtimalle geri gönder diyecek.Telefonu tamir edip yollasa bile gümrükte takılma riski var.

Eski telefonu kardeşime vermiş olmasam sorun olmazdı ama şu an telefonsuz kaldım, kötü oldu gerçekten. 

Başka bir çözüm yolu kalmadı herhalde ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Dediğim gibi telefonun arkasını açıp bataryayı telefondan 10 saniye kadar ayırıp tekrar taksan kendine gelmesi lazım.Telefon bir sorundan dolayı sonsuz döngüye giriyor ve açılmıyor sanırım.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Dediğim gibi telefonun arkasını açıp bataryayı telefondan 10 saniye kadar ayırıp tekrar taksan kendine gelmesi lazım.Telefon bir sorundan dolayı sonsuz döngüye giriyor ve açılmıyor sanırım.

O riske girmem saçma olur, geri yollamak daha mantıklı galiba. Alternatif çözüm bulamazsam mecburi geri göndereceğim, teşekkürler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Up 

Telefonsuz kaldım bir anda, başka bir fikri-tavsiyesi olan yok mu ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Son bir kez daha güncelleyeyim konuyu, belki bir bilgisi olan vardır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Müridler telefonun sorunu aylar önce kendi kendine halloldu, şarjı bittiğinde sorunsuzca açıldı. 

Ancak satıcı inanılmaz derece karaktersiz p.çin teki, bu yüzden halen onay vermedim, hala parasını alamadı. 

Ve bu süreyi daha da uzatmak istiyorum, acayip kızdırdı çünkü. 

Ve bu yüzden de telefonun kendi kendine birkaç defa kapanıp açıldığı bir video çekmem gerekiyor. 

Sizce nasıl yapabilirim böyle bir videoyu ? Ben hiçbir tuşa dokunmadan telefon reset atacak, 1 defa atması da yeterli ama 2-3 defa peşpeşe olursa daha iyi olur. Var mı bir fikriniz ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

zigor hoca asıl sen telefonu nasıl getrdiğini pm lesen bana bende getirtmek istiyorum.teşekkürler

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    erblood bunu yazdı

zigor hoca asıl sen telefonu nasıl getrdiğini pm lesen bana bende getirtmek istiyorum.teşekkürler

http://tahribat.com/Forum-Cinden-Telefon-Siparisi-Gumrukten-Gecirme-Taktikleri-196210/

Aliex den uygun bir satıcı buluyorsun, her satıcının farklı bir yöntemi var. Tabi çoğu yollamıyor Türkiye ye ama yollayanlardan bazıları iki parça halde, bazıları hdd kutusunda, bazıları alüminyum folyo ile sarıp yolluyor. Gerisi de şansa kalmış, ben 2 tane aldım biri geçti biri takıldı. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

birkaç saatliğine buzdolabına koy.

ben öyle yapıyorum düzeliyor genelde telefonun şarjı tamamen bitince oluyor şarj almıyor telefon dolaba koyunca almaya başlıyor vardır illa bilimsel bir açıklaması.

Toplam Hit: 3075 Toplam Mesaj: 29