MTK6592 Telefon Açılmama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    • salihgs bunu yazdı

birkaç saatliğine buzdolabına koy.

ben öyle yapıyorum düzeliyor genelde telefonun şarjı tamamen bitince oluyor şarj almıyor telefon dolaba koyunca almaya başlıyor vardır illa bilimsel bir açıklaması.

O sorun kendiliğinden çözüldü, şimdi telefona hiç dokunmadan nasıl reset atmasını sağlayıp bunu da videoya çekerim sorusu var. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

telefonu bootloop'a sok. açılış ekranı geliyo, bekletiyo bi daha kapanıp bi daha açılıyo öyle devamlı :D 

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Adam ne gibi şeyler yaptı hocam ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

Benim tahminim arkadas telefonu bedavaya getirmeye calisiyor.

Genelde bu gibi sebeplerden dolayi da pek cok yabanci sitede turkiyeye mal yollamiyor ya da turk kredi kartini kabul etmiyor.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    gkhn759 bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı

Benim tahminim arkadas telefonu bedavaya getirmeye calisiyor.

Genelde bu gibi sebeplerden dolayi da pek cok yabanci sitede turkiyeye mal yollamiyor ya da turk kredi kartini kabul etmiyor.

Hayır, telefon geldiğikten 2 gün sonra kapandı ve 1 hafta boyunca açılmadı. 1 hafta telefonsuz kaldım üstelik gelmesi için 1 aydan fazla beklemiştim. Satıcıya 10 dan fazla mesaj attım, hiçbirini cevaplamadı. Telefonu satın alana kadar yazdığım mesajların tamamını 5 dk içerisinde cevaplamıştı. 

3-4 gün sonra dispute açtım, şerefsiz disputenin son gününe kadar bekledi, son günde eğer sorun varsa telefonu geri gönderin yazdı. Bu mesajı ben cevapladıktan sonra da yine 1 hafta cevaplama süresi kazandı ve yine o sürenin sonuna kadar bekletti. 

Adi dolandırıcı çinlinin birisi. Telefon 1 hafta sonra şarjı bitince kendiliğinden düzeldi ama 2 ay boyunca hergün kendi kendine reset attı. Bu defa da bu sorun için dispute açıp 50 dolar iade istedim 350 dolarlık telefon için. 

Kabul etmedi, yine yolla dedi telefonu. Yollarsam geri dönüş - iade , en az 2 ay daha telefon olmayacaktı. Ben de tekrar dispute açtım, açalı 45 gün geçti halen bir faaliyet yok. M. hizmetleri daha fazla kanıt eklememi istedi. Bu sebeple de telefon kendiliğinden reset atarken videoya kaydetmem gerekiyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Noldu çin den ucuz telefon aldın,yaşadığın sıkıntılar üzerine birde yaşadığın stres.

Artık aklın başına gelmiştir diye düşünüyorum ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı

Noldu çin den ucuz telefon aldın,yaşadığın sıkıntılar üzerine birde yaşadığın stres.

bak beyim sana iki çift lafım var diye girecek konuya mürit şimdi : )))

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı

bak beyim sana iki çift lafım var diye girecek konuya mürit şimdi : )))

Hayır gayet memnunum, 750 liraya 6" dev gibi telefon kullanıyorum, şu ana kadar donduğunu görmedim, gayet mutluyum. 

Benim şu an ki amacım satıcıyı uğraştırmak, 1 yıl alamasın parasını. Şu an 50 dolarlık iade disputesi açtığımdan halen ana parayı alamadı, biraz da o uğraşsın.

Toplam Hit: 3049 Toplam Mesaj: 29