Mtv Ema Müzik Ödülleri, En İyi Türk Sanatçı:Ceza

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

Ceza'dan açıklama ve teşekkür

Öncelikle herkese saygı ve sevgilerimi sunarım.... Herkesin bildiği gibi Türkçe rap çok önemli bir sınavdan alnının akıyla, basarili bir şekilde çıktı. rapin ne kadar güçlü ve birlik, beraberlik içinde olduğunu gösterdik, daha doğrusu gösterdiniz. Ödül her ne kadar ceza ya verilse de aslında kazanan Türkçe rap oldu. adaylar çok güçlü ve saygıdeğer sanatçılardı. bir çok insan bunu başarabileceğimize inanmadı ama sonuç bizim zaferimiz oldu.

Bu ülkede rapi ciddiye almayan, bizi azınlık zanneden, bize inanmayan ahaliye de güzel bir ders oldu bu. Bu ay İstanbul FM(en çok istek alan sanatçı) ve Erdil Koleji’nden de(En iyi rap sanatçısı) birer ödül aldık onlara da ayrıca çok teşekkür ediyorum. Avrupa müzik ödüllerinde ise Türkiye bir ilki yaşadı hem de bizimle birlikte. Münih'te tanıştığımız sayısız yabancı sanatçı ve basın bizim sesimizi çoktan duymuşlardı bile. oraya gittiğimizde herkes tarafından önceden tanınmak yoğun ilgi ve saygı görmek benim ve müziğimizin aslında ne kadar önemli yerlere ulaşmış olduğunu gösterdi bizlere. bana vermiş olduğunuz desteği oradayken hissetmek göğsümüzü gere gere orada dolaşmak mükemmel bir histi gerçekten. bu basari hepimizin, bunun için hepinize, aileme sevdiklerime ve sevenlerime sonsuz teşekkürler. elinize emeğinize ve her şeyden önemlisi yüreğinize sağlık. beni destekleyip oy veren iyi ve kotu günde yalnız bırakmayan asil bir numara olan sizler daha güzel şeyler hak ediyorsunuz. siz beni yalnız bırakmadıkça sağlığım ve ömrüm el verdikçe rap i en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğim. hepinize hayatiniz boyunca sağlık, mutluluk ve basari dilerim. ailenize, tüm sevdiklerinize saygı ve sevgilerimi sunar tekrar tekrar teşekkürü bir borç bilirim. yeni zaferlerde görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın...

Ayrıca bu sene Ceza ismiyle 10. yılımı kutluyorum. 97 öncesini saymamamın nedeni o zamanlar Bloody ismiyle daha amatör bir şekilde çalışmamdı. 97 de Dj Walkie D, Ozzy ve Kara G. ile başladığımız profesyonel müzik hayatımda 10 yılı geride bıraktım. geride 10 dan fazla film müziği, 50 ye yakın yerli ve yabancı albümde düet, 50 den fazla Türkiye dışında konser ve festival. Türkiye de 1000 e yakın konser ve büyük festivaller, 2 nefret albümü, 3 ceza albümü bir çok single, sayısız compilation, yerli ve yabancı basında sayısız röportaj, sayısız hayır konserleri, 30 a yakın ödül ve daha anlatmakla bitmeyecek akla gelmeyen bir çok önemli şeyler yasanmış iyi ve kotu günler var. İnşallah daha nice 10 yıllara mutluluk ve bereket içinde hep birlikte ulaşırız. Bu sene onuncu yıl için piyasaya süreceğim ve bütün gelirini eğitim ve kimsesiz çocuklar yararına bağışlayacağım en az 5 track lik olan maxi yi yakında İnternetten sizlere sunacağım. İnternetken sunacağım çünkü benim yapmak istediğim fedakarlığa plak şirketleri pek yanaşmak istemedi. Sorun albüm masrafları vs. vs. olduğundan bu projeyi İnternetken vermeyi daha uygun gördüm. demek ki böyle bir şey yapmak için kendi plak firmamız olması gerekiyormuş. neyse sağlık olsun. İnşallah ilerde böyle şeyleri hayata geçirebiliriz. sonuç olarak bende madem böyle bir şeye niyetlendim o zaman bu parçaları albüme koymak yerine naçizane bir teşekkür olarak sizlere sunmayı uygun gördüm. Albümü yakında www.ceza34.com, Dünyanın en büyük fan sitesi www.ceza-fan.com, www.myspace.com/ceza34 ve diğer değerli hiphop sitelerinden indirebilirsiniz. Son olarak ülkemizdeki ve tüm dünyadaki terörü kınıyorum.herkese tekrardan saygı ve sevgiler toplumumuza ve tüm dünyaya barış kardeşlik diliyorum..(alıntıdır)

yürü be ceza kim tutar seni :)

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bana gore ceza haketmedi onu + sagoya vermeleri lazımdı

ana gibi yar olmaz - bagdat gibi diyar olmaz ama bagdat bombalanır

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    cezyi hiç sevmem.. sagopa rulzzz!!

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

ceza - sago tartışmasına dönüşmesin konu :| 

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek
    forever sago amk

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtinyilmaz
    mtinyilmaz's avatar
    Erkek

ben cezanın ... butun herkesi satı şimdie birinci oldu  diye ortaya cıkıyor ibnetor

kimin altına yatarak birinci oldu serefsiz 

benim için programlanma devrelerini yakarım yanmiş devrelerimi bi tarafına sokarım :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SWAT
    SWAT's avatar
    Erkek
    kimlerin arasında secildi bu merak ettim adayları bilen varmı??
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

ceza ya da sagopa taraftarı değilimde kimsenin altına yatmamış. üşenipde okusan halk oylaması ile yapıldığını görürsün.

kendinize ayığ olunuz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWRE
    EWRE's avatar
    Erkek
    no rap yes metal....

karda iz bırakan makineye ne denir... karizmatik (fikret espri corp.)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    sago kaf kef

le le le sakine
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    SWAT bunu yazdı:
    -----------------------------
    kimlerin arasında secildi bu merak ettim adayları bilen varmı??
    -----------------------------
    hocam resimde yazıyo.. teoman kenan sertap erener felan diye.

.
Toplam Hit: 2831 Toplam Mesaj: 18