folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhabbet Kuşum Hasta

Muhabbet Kuşum Hasta

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Hocam bir sakin olun öncelikle. Öyle iyileşmiyor ne vereyim kafasına girerseniz daha kötü sonuçları olur. Kafanıza göre hap filan vermeyin insanlara göre üretiliyor ona göre miligramları ayarlanıyor 1 asprini suyuna katayım iyi gelir filan tavsiye etmem.

İstanbuldaysanız veterinerlik fakültelerine götürün daha iyi ilgilenirler. Veterinerlerin çoğu malesef yeterlilik seviyesinin çok altında. Çoğu da zaten başkasının diplomasıyla ticarethane olarak açıyor.

hocam malesef ısparta gıbı kucuk bır ılde yasıyorum 1 2 saat kusa bakıcam olmadı tekrar goturucem veterınere

salla gitsin ölecez zaten :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

facebookta muhabbet kuşları ile ilgili sayfalar var. orada paylaşırsan durumu kesin yardımcı olurlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Slm hocam,

öncelikle geçmiş olsun. Bizim de çok eskiden akıllı bir kuşumuz vardı fakat 11 eylül saldırsının olduğu gün hastalıktan ölmüştü, yani 20 senelik mevzu.

Konuya tekrar dönelim. Senin de bahsettiğin gibi bizim kuş da dengede duramıyordu(mehtemelen cereyanda kalıp hasta oldu, ceryan kuşların en büyük düşmanıdır) ve düşüyordu, ağır hasta olmuştu. Şu aşağıdaki linkte gördüğün çinili çarşı içerisinde en alt katta bulunan akvaryum/kuşçuya götürdüm ve biraz baktı kuşa bir ilaç verdi. Kuş 1-2 güne tekrar canavar gibi oldu, o ilaç bitince tekrar aynı hastalık başladı.

İlaç işe yaramadı diye bu sefer veterinere gittim, onlar da baktı ve bir ilaç verdiler. İlacı kullandık ama hiçbir işe yaramadı ve hastalık daha da ilerledi ve en son öldü. Veteriner okumuş adam diye daha çok güvenmiştim, Keşke o dükkana  gidip o ilaca devam etseydim. Demek ki tedavisi tam bitmemiş.

O dükkan hala açık mı ve adam hala yaşıyor ve bu işi yapıyor mu bilmiyorum. İstersen yine oraya bir uğra kuşun videosunu göster, şansını bir dene.

Bir de mahallende akıllı uslu(it kopuk olmayan) bir kuşçu(güvercin delisi) varsa onlara da sorabilirsin. O kuşlar da arada hasta olduğu için sahipleri ilaç ve tedavi konusunda bilgili olabiliyor.

Çinili çarşı burası;

https://www.google.com/maps/@37.7635097,30.5528354,3a,75y,54.16h,91.06t/data=!3m7!1e1!3m5!1sUyB1le2Ukwc6lo8onCk6Tg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DUyB1le2Ukwc6lo8onCk6Tg%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D123.94932%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Korkuluk
    Korkuluk's avatar
    Erkek
    blackhorror bunu yazdı
    Korkuluk bunu yazdı
    jocus bunu yazdı

Hemen elma sirkeli su hazırlıyıp zorla içiriyorsun.

1 gün sonra geçmezse kuşun durumu kullandığın antibiyotik hapını ezip toz haline getirip çay kaşığının ucuyla suyuna katıyorsun. İçmesini bekliyorsun. 

Valla bunu yazmaya gelmiştim. Genelde 1-2 damla suyuna elma sirkesi koymaya dikkat et. Kafesini temizlerken yine sirkeyle sil. Yumurtanın beyazını ver kabuğuyla.

suyuna karıstırdım 2 3 damla doktum bakalım sonuc ne olucak 

Umarım iyileşir. İshal içinde az miktarda kuş kumu verebilirsin. 
    Ben kuşlara haftada bir yumurta beyazı kabuğuyla maydanoz veriyorum. Bakkaldan balli yem vs vermiyorum. Darı ve dal dari kullanıyorum. Sularına kesinlikle 1-2 damla elma sirkesi damlatıyorum. Haftada en az iki kere sulari degistirmeye özen gosteriyorum. 

Eğer odadaki en zeki insan sensen, yanlış odadasın demektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Ampul koy yanına ya da 300 400 watt teklı soba yak ama bıraz uzak tut soba yakarsan

Ampulu yakın tutabılırsın sıcaklık versın

SICAKLIK ŞART

Veterınerlık fakültelerınde bır antıbıyotık verıyorlar , FAKÜLTE OLACAK TABI normal veterınerler kuştan anlamıyor asla. Bu antıbıyotık 2 ya da / 1 lıtre suya 3/2 damla oacak şekılde olmalıydı B ıle başlıyor adı o ıyı gelır. ( hatırladım baytril %2.5 )

1 lıtre suya 2 damla veyahut 2 lıtre suya 3 damlatıp çalkalıyorsun sonra ondan suluguna dolduruyorsun ıcmesını saglıyorsun. ( yıne de verdıgım baytrıl ısmını arat evcıl hayvan forumlarında daha detaylı kullanım sunmuşlardır emın ol en etkılı ılac bu gerısı faso fıso )

Su ıcmıyorsa agzına bal sür kı ıcsın sulugu aşağıya koy eğer kuş tünemıyorsa ve aşağıda ıse.  Elma sırkesı yemekten kesılmış hayvanı mahveder asla bulaşma buna.

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Kuş ceryanda kalmış. Vitamin elbet fayda sağlar.. ama yanına birkaç günlüğüne başka bir kafeste kuş koyun stresi azalır. Ses olur..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Dal Darı Koy Sıcak Ortam sagla.

Suyuna Vitamin koy Mamayı ve dal darını al Bır gun seklınde yapacaksın.

Beslenmesı ıcın Yumurta mamasıda yapabılırsın..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

Tek tek okudum yapmadigim sey kalmadi gece 2 defa goturdum veterinere bir bok yaptiklari yok vitamin verip gonderiyorlar simdi kafesten cikardim kaloriferin yanina koydum sicaklik iyi suyuna 1 2 damla sirke doktum bekliyorum sonucu ama dunden daha kotu sadece uyuyor yuruyemiyor oldugu yerde kaliyor herturlu yolu deniyorum tesekkur ederin sizlerede

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

limon içirdin mi ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

son durumu böyle nefesı duzensız  elimden geldiği kadarıyla herşeyi yapmaya çalıştım, artık daha fazlada yazmak istemiyorum allaha emanet olun yardımlarınız onerılerılerınız ıcın cok cok tesekkur ederım 

blackhorror tarafından 04/Ara/21 13:23 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 3041 Toplam Mesaj: 38
muhabbet kuşu hastalık