folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhabbet Kuşum Hasta

Muhabbet Kuşum Hasta

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

Merhaba hocam kabızlık var mı baktınız mı? 

yumurta sarı'sını su ile hafif akışkan kıvamına getirip şırınga yardımı ile yedirmeye çalışın

kuşunuzu elinize alıp gögsüne üfleyerek bakın gögüs kafesi sivri mi hatta resim atın bakalım. Geçmiş olsun

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Hocam Hayvan ölüyor gibi duruyor.

https://www.muhabbetkusu.com.tr/ Konuyu Buraya ıvedi sekılde acın ve tavsıyem veterıner değişin..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

1 saat önce veterinere götürdüm iğne yapıcakken hayvan kendini kastı vefat etti zaten normal bi hastalık geçirmiyormuş (sinir boşalması sinirlerde zayıflık vs) zaten gozlerımın onunde acı cekıyordu 8 tane veterinere goturdum bırsey yapmadılar son gıttıgım ıse gec kalınmıs dedı neyse cok uzatmaya gerek neylerse güzel eyler rahmeti nuru üstünde olsun inşallah :(

salla gitsin ölecez zaten :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

üzücü bir durum. veterinerlerinde kendi uzmanlık alanları oluyor. iyi tanımadıkları canlıları çok ellemek ve sorumluluk almak istemiyorlar. Bu gibi durumlarda küçük yerde yaşamanın gerçekten dezavantajı oluyor. önceki mesajlarda da gelmiş aslında cevap. bir veterinerlik fakültesi olsa çok kısa sürede aksiyon alınabiliyor. istanbulda bile egzotik hayvanlara vs. bakan veteriner sayısı çok kısıtlı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PersonalJesus
    PersonalJesus's avatar
    Erkek
    blackhorror bunu yazdı

1 saat önce veterinere götürdüm iğne yapıcakken hayvan kendini kastı vefat etti zaten normal bi hastalık geçirmiyormuş (sinir boşalması sinirlerde zayıflık vs) zaten gozlerımın onunde acı cekıyordu 8 tane veterinere goturdum bırsey yapmadılar son gıttıgım ıse gec kalınmıs dedı neyse cok uzatmaya gerek neylerse güzel eyler rahmeti nuru üstünde olsun inşallah :(

İlk bu lafı diyene götürseydin de şimdiki ilk götürdüğün aynı cümleyi diyecekti o yüzden hatayı kendinde arayıp sıkma canını hocam. 

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    PersonalJesus bunu yazdı
    blackhorror bunu yazdı

İlk bu lafı diyene götürseydin de şimdiki ilk götürdüğün aynı cümleyi diyecekti o yüzden hatayı kendinde arayıp sıkma canını hocam. 

eyvallah saolasın hocam 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek
    blackhorror bunu yazdı

Hocam Basın sağolsun Bu Tip durumlar anında Belirmiyor zaten uzun en az 15 gun ıcınde oluyor bende olan bir hayvan da vardi bakıyordum ama bırden hastalandi ve veterıne goturdugumde gıttı, sebebı hayvanlar ıclerınde olusan Ur dedımız olay ur oldumu Göbek kısmında halsızlık baslıyor ve hayvan ondan sonra Toplanmıyor.

Bır aydır basımda BIT Olayı vardi ama Yıkamama sılmeme ılaclamama ragmen sonuc alamadım, bende Kullandımız bıldıgınız Dezenktan ıle anüs kısmına uygulamadım ve Hayvanım kurtuldu, onların dedıgı ıse getırın bakalım olmadı baska yere sevk ederız nerden baksan 3*5 gun buda hayvana sıkıntı ıdı, gece sureklı kalkıp Anus kısmını temızledım yerı geldı gece gunduz sureklı yıkadım kafesı ama suan keyfı tıkır allah hepsını korusun Bunun bana sovmesı bile Pahabıcılemez bır duygu :)

Hayvan alırken ırklara yaslara tuglere cok dıkkat edın, dısardan almayın dırek yumurtadan cıkan ve belırlı kısılerden alın zararıyat cok az oluyor ınsanlar ölüyor bu canlılarında bir ömrü var elbette, ama mutlaka bakımlarda Havuc Yumurta ve brokoli ile takvıye yapın her dal darı yı almayın ıclerınde her bok cıkıyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    DracuLax bunu yazdı
    blackhorror bunu yazdı

Hocam Basın sağolsun Bu Tip durumlar anında Belirmiyor zaten uzun en az 15 gun ıcınde oluyor bende olan bir hayvan da vardi bakıyordum ama bırden hastalandi ve veterıne goturdugumde gıttı, sebebı hayvanlar ıclerınde olusan Ur dedımız olay ur oldumu Göbek kısmında halsızlık baslıyor ve hayvan ondan sonra Toplanmıyor.

Bır aydır basımda BIT Olayı vardi ama Yıkamama sılmeme ılaclamama ragmen sonuc alamadım, bende Kullandımız bıldıgınız Dezenktan ıle anüs kısmına uygulamadım ve Hayvanım kurtuldu, onların dedıgı ıse getırın bakalım olmadı baska yere sevk ederız nerden baksan 3*5 gun buda hayvana sıkıntı ıdı, gece sureklı kalkıp Anus kısmını temızledım yerı geldı gece gunduz sureklı yıkadım kafesı ama suan keyfı tıkır allah hepsını korusun Bunun bana sovmesı bile Pahabıcılemez bır duygu :)

Hayvan alırken ırklara yaslara tuglere cok dıkkat edın, dısardan almayın dırek yumurtadan cıkan ve belırlı kısılerden alın zararıyat cok az oluyor ınsanlar ölüyor bu canlılarında bir ömrü var elbette, ama mutlaka bakımlarda Havuc Yumurta ve brokoli ile takvıye yapın her dal darı yı almayın ıclerınde her bok cıkıyor.

hocam 1 hafta oncesıne kadar benımle kousan ugrasan kafeste durmayan kus 5 6 gundur sessız ara sıra otuyor ama konusmuyordu ne olduysa 3 4  gun once  oldu 1 2 defa kafeste salıncaktan dustu pek aldırıs etmedım cunku keyfı ıyıydı ötüyordu vs ılk basda bıraz hasızlestı dırek goturdum veterınere tabı burası kucuk sehır olunca 2 3 tane veterınere gıttım ya ılgılenmedıler yada bız bakmıyoruz dedıler. bugun  buradakı tıp hastanesının veterıner klınıgıne goturdum allah razı olsun baktıalr ama onlarda soyledı gec kalınmıs vs ben yıne bırseyler yapın dıye dırettım ıgne yapalım dedıler ıgneyı yaparken kastı kendını vefat ettı 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek

Başın sağolsun hocam çok üzüldüm gerçekten :(

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    OverLord bunu yazdı

Başın sağolsun hocam çok üzüldüm gerçekten :(

Cok saol hocam :(

Toplam Hit: 3042 Toplam Mesaj: 38
muhabbet kuşu hastalık