folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Mühendis Adaylarına Küçük Bir Tavsiye

Mühendis Adaylarına Küçük Bir Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @izzmarit . Birara Odtü`lüler Ankamallda `bilime dokunun` diye aktivite düzenlemişlerdi. o devam ediyor mu? 2. mi 3. mü ne katın koridorlarında 15er dakika arayla deneyleri tekrarlıyorlardı. o zaman bilim ve teknoloji müzesinden bahsetmişlerdi. halen faaliyette mi?. giriş ücretli mi? açık olduğu saatler ne? toplam kaç deney var? bilim tarihinde yolculuk edebiliyor muyuz? dergah`ı toplayıp geleyim. ^_^/// yada ben geleyim öncelikle.

RitmFarbRacourci tarafından 13/Şub/16 12:28 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    SamSara bunu yazdı
    @izzmarit . Birara Odtü`lüler Ankamallda `bilime dokunun` diye aktivite düzenlemişlerdi. o devam dgtmp mu? 2. mi 3. mü ne katın koridorlarında 15er dakika arayla deneyleri tekrarlıyorlardı. o zaman birşey bilim ve teknoloji müzesinden bahsetmişlerdi. halen faaliyette mi?. giriş ücretli mi? açık olduğu saatler ne? toplam kaç demez var? bilim tarihinde yolculuk edebiliyor muyuz? dergah`ı toplayıp geleyim. ^_^/// yada ben geleyim öncelikle.

Hic fikrim yok hocam okulun o kadar ama o kadar cok etkinligi oluyor ki. Hangi toplulugun yaptigini etkinligin adini biliyorsan sorayim.

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    @izzmarit ,

valla şimdi hatırlamıyorum. broşür vs tutuşturmuşlardı elime ama kim bilir nerede. ^_^///

RitmFarbRacourci tarafından 13/Şub/16 12:33 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

1. Si neden fuar?  Niye şart koştunuz  bi bildiğiniz vardır mutlaka 

2. Si fuara gitmek kolay iş değil  zaman ve uzakta kalan kişilerin maddi sıkıntısı olabilir başka alternatif yok mu fuar gibi mesela? 

1.si ben şart koşmuyorum. Kendinizi geliştirmek istiyorsaniz gitmelisiniz diye düşünüyorum. Lego oynar gibi bu işler, hangi lego parcalari mevcut görmeniz gerekiyor. Ufkunuz da ona göre artıyor. 

2.si ben de öğrenci oldum,  halen de mezun olmadim. Öğrenciyken hem çalışıyor hem okuyordum. 8 saat otobüs yolculuğu sonrası fuarlara gidip dönerdim günübirlik. Kolay değildi ama iyiki yapmışım.  Fuar gibi bir alternatif yok ne yazik ki,  mesela kablo açma pensesi lazim(wirefox) ,  öyle birseyin varlığından haberdar olman için fuara gitmelisin. Kim satar, ne kadardir tüm herşey orda,  deneme imkanin da var. 

Teşekkürler hocam dediklerinize dikkat edeceğim dir :) 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    ahahaha evreka!? buldum, buldum broşürü. pek birşey yazmıyor üstünde. orta doğu teknik üniversitesi, toplum ve bilim merkezi. Odtü Bilim ve teknik müzesi. zamanında açık olduğu saatler: hafta içi her gün 9-17 arası. her ayın ilk cumartesi günü 11-16 arası. inonü bulvarı, 06513 . tel: 312 210 60 47 okul ve grup randevuları için: 312 210 60 43 site adresi : www.TBM.metu.edu.tr sanırım 2014 senesinin. sitesine opera miniden baktım. adı değişmiş sanırım. ^_^///

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    hallederi_55 bunu yazdı

Bu hafta win fuarindayim bende Osaka havali el aletleri standinda 5.salonda. Soru sormak isteyen havali nedir,nasil calisir bilmek isteyen ugrasin. 

Sizin ürünlerden kullanmış olabilirim daha önce , otomatik vidalama makinesi yapiyordum bir ara,  sumake ve kilews'e geçmiştim sonradan. Tanışmak isterdim,  talihsizlik yurtdisindayim gelemiyorum fuara. 

Muhtemelen kullanmışsındır Türkiye piyasasında ciddi bir paya sahibiz. Sumake ve kilews dediğine göre elektrikli kullanıyosun sanırım, alet seçiminde sorunun olursa yada aradığın birşey, yardımcı olabilirim ileri zamanlarda da. Neden markayı değiştirdiğinide sorabilir miyim bu arada ?

_ICEMAN_
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Seminer ve sunum tarzı etkinlikler de iyidir. Diğer illerdeki durumu bilmiyorum ama Ankara ve İstanbul'da öğrenci toplulukları çeşitli workshoplar düzenliyor, takip edin. Teknik gezi vs. bulunca kaçırmayın.

arbeit macht frei
Toplam Hit: 2308 Toplam Mesaj: 18
mühendislik mühendis fuar