folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Mühendisler İçin Harika Ötesi Bir Hesap Makinası

Mühendisler İçin Harika Ötesi Bir Hesap Makinası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://education.ti.com/educationportal/sites/US/productDetail/us_ti89ti.html

çok iyi bir hesap makinası, elektrik elektronikten mekatroniğe makinaya fizik matematiğe aklına gelen herşeyde son nakta laplace dönüşünü grafik çiziimi sürtünme newton hesaplamaları 2. hatta 3. dereceden devre çözümleri yapabiliryor. ben kullanıyorum çok memnunum. zaten hesap makinası alanında ti nin eline kimse su dökemez çok başarılılar.

ek hafıza takıp yaptıklarınızı pc ye aktarıp orda inceleyebiliyorsunuz yada pc deki yaptığınız şeyi hesap makinasına atıp sonra gözden geçirebiliyorsunuz.

matrix, dif. denklem türev integral söylemiyorum onları çerez diye yiyo. işleri inanılmaz kolaylaştırıyo. sonuca ulaşmak için dakikalarca kağıt harcayıp denklem çözümleriyle uğraşmıyorsunuz. o sizin yerinize hallediyor grafik filan çizdiriyorsunuz ki... sayfalar dolusu hesap yaptıktan sonra bide onun grafği çizmek için yapılan hesaplamalar insanı canından bezdirir biliyorum. sözüm kısası çok iyi :)

ben www.ebay.com dan almıştım 1,5 sene önce. merak edenler bakabilir

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yani yetene, göre değişir.. mesela bir controller kullandığımızda sistem hem stabil hemde performansı iyi mi diye grafik ihtiyacı oluyo o kadar denklem çözüm grafiği çizmektense, sistemin modellemesini yapıyorsun sonra gerisini makina hallediyor zamandan inanılmaz bi kazanım oluyo..

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

casio fx 880 lazım banada ikinci el bulabilecek arkadaşlar varsa alırım tabi uygun fiyata.. classpad 330 da olabilir onunda sıfırı lazım

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

ti-89 titanium kullandım ne formülleri çözdü yerime,sınavlar da nasıl işime yaradı anlatamam ahh ahh..yaz notepad'e at makinaya 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutkun
    tutkun's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:
    -----------------------------

http://www.mersanet.com/casio/goster.php?urun=fx-50FPLUS_B.jpg 

bu iyidir

bende bu var gerçi evde herkese yetiyor

http://www.mersanet.com/casio/goster.php?urun=fx_991ms_b.jpg

aynen, ben de onu diyecektim :)

biz toplama çıkartmayı zoraki beceriyoruz, lazım değil öyle grafiksel veri cart curt :p :)

http://images.gittigidiyor.com/3208/CASIO-FX-3950-P-PROGRAMLANABILIR-HESAP-MAKINASI__32088241_0.jpg

Bilen konuşmuyor, konuşan bilmiyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

makina müh dersleri için kopya çekebileceğim hesap makinası önerileriniz itina ile dikkate alınır.

yoksa bu okul bitmez.

şöyle her boku kaydedebileceğim gerekirse sorudaki şekilleri çizip burasının açısı kaç lan diyebileceğim soruların karekodunu veya kendisini dahili tarayıcısından okutup çözümünü görsel olarak gösterecek bir gavur icadı lazım:D çok mu şey istedim.

Bulana bitirme projem olan mastürbasyonmatik şirketten:p

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mobydick64 bunu yazdı:

casio fx 880 lazım banada ikinci el bulabilecek arkadaşlar varsa alırım tabi uygun fiyata.. classpad 330 da olabilir onunda sıfırı lazım

ne için istiyorsun hesap makinasını ne için kullanıcaksın. sin cos dalga filan phasorler filan diff. denklemler çözümü filan için mi ? grafik istemiyorsun anlaşılanda ne istediğini yazsan bi ona göre tavsiye edelim.

bu arada classpad 330 dan kimse memnun değil sakın alma da

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

code_46 bunu yazdı:

mobydick64 bunu yazdı:

ne için istiyorsun hesap makinasını ne için kullanıcaksın. sin cos dalga filan phasorler filan diff. denklemler çözümü filan için mi ? grafik istemiyorsun anlaşılanda ne istediğini yazsan bi ona göre tavsiye edelim.

ben haritacıyım işim gereği bazen kullanmam gerekiyor. içinde poligon hesabı geriden kestirme hesabı  dik ayak dik boy hesabı programlanabiliyor. casio 880e..

classpad için duymuştum kimsenin memnun olmadığını..

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mobydick64 bunu yazdı:

code_46 bunu yazdı:

mobydick64 bunu yazdı:

ben haritacıyım işim gereği bazen kullanmam gerekiyor. içinde poligon hesabı geriden kestirme hesabı  dik ayak dik boy hesabı programlanabiliyor. casio 880e..

classpad için duymuştum kimsenin memnun olmadığını..

tmm ya sen ne istediğini biliyormuşssun :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

code_46 bunu yazdı:

tmm ya sen ne istediğini biliyormuşssun :)

Dengesiz birisinemi benziyor avatarım hojam :D

Toplam Hit: 9329 Toplam Mesaj: 32