folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Müridler Dikkatli Olalım (Dolandırıcılık)

Müridler Dikkatli Olalım (Dolandırıcılık)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

Arkadaslar uzun suredır tahrıbatıma, siteme giremiyorum çalıştığım için. Yogun bir temponunda içindeyim malesef.

Bankacılık sektöründe çalışıyorum ve şu aralar aşırı olarak dikkat etmemiz gerekn bir konu bulunmakta.

Yaşlısından Gencine herkesin dikkatli olması gerekir.

Dediğim gibi özellikle şu bi kaç gündür Dolandırıcılar birçok farklı şekilde kredi kart sahiplerinin telefon numaralarına ulaşıp ordanda kişilere ve ordanda bir yolunu bulup (türlü türlü yalanlar) müşterinin gerekli bilgilerine ulaşıp internet üzerinden paraların aktarımını sağlıyorlar.

Birçok kişi bu konuyla alakalı bize ulaştı ve yardımcı olduk

İşin garip tarafları ise

1.Müşterileri arayan telefon numarası 0850 ve benzeri şekilde başlıyor ve Banka numaralarına aşırı derecede yakın rakamlar.

2.Her aranan müşteriye farklı şekilde bir dolandırıcılık uygulanıyor. 

Örn ; Birine sigorta denilirken,digerine kanuni takip müşterisisin,yada şu kadar borcunuz var,yada sigortanızın iptali yada artı bakiyenizin transferi şeklinde türlü türlü dolandırıcılık...

3.Çogu karttan 399 Tl gibi bir para çekilmiş. Mantıgı nedir hala ben bile anlamayadım. Sadece 399 Tl. :/

4.Paranın çekildiği İller Farklı... Her müşteride farklı biri istanbul biri kocaeli digeri daha farklı bi yer.

5.Paraların çekildiği sektörler devamlı değişiyor. Biri Benzinci iken diğeri Giyim vb...

20-25 yaşındaki kardeşlerimizde bu dolandırıcılara yem olmuş 50-60 yaşındaki amcalar teyzelerde...

Etrafınızdaki dostlarınızı ailenizi , özellikle bu olaya kanabilecek birileri var ise onları bu konuda lütfen bilgilendirin.

Hiç olmadık zamanda olmadık paranın elden kaybolması nedir iyi bilirim...

Herkese Hayırlı Akşamlar.

Allah büyüktür vesselam...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Önceden yaşlıları hedef alıyorlardı artık kendilerini de aştılar herkes hedeflerinde

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Buna izin veren adaletin ceza vermeyen adaletin amk.

istese bulamaz mı ? dakikasında bulur ama kimin umrunda ?

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı

Adalet dediğin benim kiz arkadasimin ismiydi...

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

Umuyorum ki bu işin sonu fazla sürmez.

Ama belli de olmaz. TÜRKİYEMİZ'deki adalet sorunu zaten gözler önünde ...Adamlar 80 milyona göstere göstere yapıyor bu işide... ! Neyse!

İnsanlarımız aslında mantıklı düşünebilirler ama bu devirde özellikle her insanın başından aşan binlerce sıkıntısı var.

Adam zaten hayattan bezmiş para denen varlıktan dolayı. en basitinden "Artı bakiyeniz hesabınızda bulunmakta onu aktarmak için bilgilerinize ihtiyacımız var" denildiğinde adam bir sevinçle zaten bilgilerini seve seve paylaşıyor. Aylardır 100 lirayı biraraya getirip ödeyemeyen insanlarımız var bu ülkede.

Başka biri de zaten hastahane kapılarında eşi dostu ailesinden biri hastahanede aylardır uğraşıyorlar sağlık sorunu ile kafası bi milyon ansızın biri arayıp bişeyler saçmaldıgında bi anlık dalgınlıkla bilgileri karşıya veriyor.

Ve o an anlık olarak zaten adamlar işlerini halledip işin içinden cıkıyolar.

5 dk önce böyle böyle oldu diye anlatıyor adam kafaya dank etmiş ama iş işten geçmiş malesef.

Üzülüyor insan karşındaki durumu anlatınca ama elden de birşey gelmiyor.

Farklı farklı bin birtürlü hikaye...

Bizler bari mağdur olmayalım bu konudan dolayı...

Allah büyüktür vesselam...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    swordfish bunu yazdı

Adalet dediğin benim kiz arkadasimin ismiydi...

Adalet kendi kaşındı o zaman KNK :)

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Kredi kartı sahiplerinin telefonlarına nasıl ulaşılıyormuş onu merak ettim şu an. X bankasına verdiğim bilgiyi onların haberi olmadan nereden öğreniyorlarmış acaba?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    NigraSilva bunu yazdı

Kredi kartı sahiplerinin telefonlarına nasıl ulaşılıyormuş onu merak ettim şu an. X bankasına verdiğim bilgiyi onların haberi olmadan nereden öğreniyorlarmış acaba?

kafadan 10 numara ara garanti bankasından arıyoruz kredi kartınızla alakalı bi durum var de 8  tutar zaten :) bu 8kişinin 4 üde borçludur 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

399 tl limitim yok, sıkıntım da olmaz bu durumda :)

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Gecen gun pıcın birisi annemide aradi .. Saglık sigortası yaptirmişiniz ayagına.. baktım konusuyor ben aldım telefonu buyur kardeş sorun ne dedim .. saglık sigortası felan yaptırmişiniz dedi yok oyle birsey dedım sonra pardon su ısmı arayacaktık yanlıs oldu dedı kapadı gavat.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sensiz_aglamam
    sensiz_aglamam's avatar
    Dişi

Bu sabah benide aradı. 0850 ile başlayan numara açmadm şimdi görünce işkillendim doğrusu 

Toplam Hit: 1967 Toplam Mesaj: 17