folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Müslümanlar İle Hristiyanlar Aynı Tanrıyamı Tapıyor?

Müslümanlar İle Hristiyanlar Aynı Tanrıyamı Tapıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    Alpn bunu yazdı:
    -----------------------------

2 . olaya göre herkesin farklı tanrısımı war yani personal jesus deyiminimi savunuyosun:|

hocam bahsettiğin deyimi ilk defa duyuyorum :)

ben sadece kendi düşüncemi söyledim, o personal jesus mudur nedir onlar ne diyor bilmiyorum :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

code_46 bunu yazdı:
    IYYY CAHİL CEHALET YA :):) TABİKİ AYNI TANRIYA TAPIYORZ ZATEN HZ. ISA KURAN-I KERIM GECIYO ALLAH IN PEYGAMBERLERI ARASINDA BUDA DEMEK OLUYOKI AYNI TANRIYA TAPIYORZ SADECE IBADET SEKİLLERI FARKLI GENCLİK NEREYE GIDIYO BILMIYORM BOLYE BASIT BI SORU NEYSE SABAH MAHMURLUĞUNA VERIYORM :):)

dostum bence böyle bir konuda bu uslubun pek uygun kaçmamış, ayrıca hristiyanlık eski hristiyanlık değil, bunu sende biliyorsundur. çok fazla değişti, ve şu anda tek tanrılı bir din değil...

imzadaki sayaç istek üzerine kaldırılmıştır. son blog yazım : PyQT ile Hesap Makinesi Yapalım - http://www.whosayin.com/y/pyqt-ile-hesap-makinesi-yapalim/ || hotboy attığınız özel mesajlara cevap yazmama hakkını saklı tutar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    M1KROP
    M1KROP's avatar
    Erkek

Şu yazıya bakın. Bu yazıda incilden. İsa'ya Rab yani Allah diye hitap ediyorlar. Yanlış birşey bu. Bir insan nasıl Allah olur ki? Nasıl ölür ki? Allah hiç yenilir mi ki?

Rabbimiz İsa Mesih'in Tanrısı ve Babasına övgüler olsun. Çünkü O, kendi büyük merhametiyle yeniden doğmamızı sağladı. İsa Mesih'i ölümden diriltmekle bizi yaşayan bir ümide, çürümez, lekesiz ve solmaz bir mirasa kavuşturdu. Bu miras sizin için göklerde saklıdır.

1.petrus 1:3-4  

Edit:

Bir tanede burda:

İsa'nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı'nın O'nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın.

Romalilar 10:9

Yani şimdi dinin var olduğuna inanıyorum ama hangi dinin doğru din olduğunu bilmiyorum.

Bana bir insan için Tanrıdır derlerse kesinlikle inanmam her halde..

Hayatımda gördüğüm en güzel kadın. Sizcede öyle değil mi: http://www.yonkis.com/mediaflash/alba.htm
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek
    M1KROP bunu yazdı:

Şu yazıya bakın. Bu yazıda incilden. İsa'ya Rab yani Allah diye hitap ediyorlar. Yanlış birşey bu. Bir insan nasıl Allah olur ki? Nasıl ölür ki? Allah hiç yenilir mi ki?

Rabbimiz İsa Mesih'in Tanrısı ve Babasına övgüler olsun. Çünkü O, kendi büyük merhametiyle yeniden doğmamızı sağladı. İsa Mesih'i ölümden diriltmekle bizi yaşayan bir ümide, çürümez, lekesiz ve solmaz bir mirasa kavuşturdu. Bu miras sizin için göklerde saklıdır.

1.petrus 1:3-4  

Edit:

Bir tanede burda:

İsa'nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı'nın O'nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın.

Romalilar 10:9

Yani şimdi dinin var olduğuna inanıyorum ama hangi dinin doğru din olduğunu bilmiyorum.

Bana bir insan için Tanrıdır derlerse kesinlikle inanmam her halde..

yazının kestiim bi bölümünde diyoki isa bizim günahlarımızı silmek mi deniyo affettirmek içinmi neyse insan olup kendini öldürütüyo mu öle bişeler yazıyodu bana saçma geldi ama :|

// edit 

Tanrı bize olan sevgisini şununla kanıtlıyor: biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü.

Romalilar 5:8

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarninG_ErroR
    WarninG_ErroR's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Çoğu yönden aynı ama ayrılan yönler var yazı açıklıyor gibi.

helikopter kiralayıp norveçli üstsüzleri görsel taciz edesim var.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek
    sen editlesende ben unutmam, bari millet görmesin:)

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla hristiyanlar tanrıya ve onun oğlu (hz.isa) ya inanıyorlar

ama müslümanlarda sadece Allaha kulluk var..ama Hz.Muhammed s.a.v. e inanıyor.böyle biliyorum..saçma bir açıklaama 0oldu anladınız siz onu.

Boş İşler Uzmanı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarninG_ErroR
    WarninG_ErroR's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Alpn bunu yazdı:
    sen editlesende ben unutmam, bari millet görmesin:)
    Aslında yazıyı okudum buraya yazdığımıda okudum. Ama dalgınlık diyelim dalga geçmedim yani.

helikopter kiralayıp norveçli üstsüzleri görsel taciz edesim var.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Öncelikle  code_46 nickli dondan fırlama müridimizin ufak faulü dışında uzun aradan sonra tbt'de seviyeli bir tartışma görmek dibimin düşmesine, ağzımın iki karış açık kalmasına vs. sebep oldu, mutluyum lan :| 

Konuya dönecek olursak amele_2'nin düşüncelerine kefilim.

kendinize ayığ olunuz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Homo
    Arkadaşlar onlar şirk koşuyor.1'e 3 diyorlar.Oğul-Baba-Ana.Bunları aynı kefeye koyuyorlar.Kapiş.

Madem bu dünyanın hem başı hem sonu hiç,Bu iki hiç arasında varlık olur mu hiç
Toplam Hit: 4600 Toplam Mesaj: 50