folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Müslümanlar İle Hristiyanlar Aynı Tanrıyamı Tapıyor?

Müslümanlar İle Hristiyanlar Aynı Tanrıyamı Tapıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek

konuyu biraz daha irdeleyeyim;

antik mısır'lılar ve onlardan önceki birçok medeniyet farkettiler ki yaklaşık olarak her 2150 yılda bir zodiac'ın bir başka sembolüne yani burcuna denk geliyor. isa balık çagıdır. m.ö.4300 - m.ö. 2150 yılları arasında taurus, yani boğa çağı yaşanmıştır. m.ö 2150 yılından m.s.1 yılı arasında ise koç çağı başlamıştır. Ve şu an içinde bulunduğumuz tarihle beraber 2150 yılına kadar balık çağı yaşanacaktır. 2150 yılından sonra ise dünya yeni bir çağa girecek: Kova Çağı na. İsa incilde Luke 22:10'agöre, havarilerin İsa’ya “senden sonraki paskalya nerede olacak” diye sorması üzerine İsa “bir şehre gireceksiniz ve orada elinde su taşıyan bir adam göreceksiniz. O’nu takip edin ve gireceği eve girin” diye cevap verir. Bu ayet astolojik esinlenmenin belki de en açık olanıdır. Testi ile su taşıyan adam aquariustur. (: tahmin edeceğiniz üzere kova.

gelelim museviliğe. Musa'nın doğumundan sonra hasır bir sepete koyulduğu ve nehire bırakılıp ölümden kurtarıldığı söylenir.daha sonra firavunun kızı tarafından bulunur ve bir prens olarak yetiştirilir.sepetteki bebek hikayesi direk olarak m.ö 2250 civarında yazılmış olan Akkad'lı sargon'un efsanesinden alınmıştır. ayrıca Musa "kanun koyucu" ve taş tabletlerdeki "10 Emir'i getiren kişi" olarak bilinir. halbuki, tanrının bir dağda peygamberine kanunları iletme teması çok daha eskidir. musa mitolojik tarihteki sayısız "kanun koyucu"lardan sadece biridir.musadan önce hindistan'da Manou büyük "Kanun Koyucu"ydu. Girit'te ise Minos, Dicta Dağı'na çıkarak rada Zeus'tan kutsal kanunları öğrendi. mısır'da ise Mises, tanrının ona verdiği ve taş tabletlere yazılmış kanunları taşırdı....Manou, Minos, Mises, Moses (Musa) hahahah :D

10 Emire gelince, bu da mısır'lıların "Ölüm Kitabı"nın 125. bölümünden alınmıştır :D

Ölüm Kitabında yazan mısralardan ; "Çalmadım" mısrası "Çalmayacaksın" olarak, "Öldürmedim" mısrası "Öldürmeyeceksin" olarak, "Yalan söylemedim" mısrası ise
    "Yalan yere şahitlik etmeyeceksin" olarak değiştirilmiştir.

demem oki, eski antik mısır inanışı musevi-hristiyan ilahiyatının temelini oluşturmaktadır.

Vaftiz, ölümden sonra yaşam, mahşer, bakire doğumu, yeniden diriliş, çarmıha gerilme, mesih, kutsal müridler,bunun gibi birçok öğe tamamen Mısır kökenlidir ve Hristiyanlık ve Musevilikten çok daha eski tarihlere dayanır.

bassinyourface
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek

Biri çıkıp tanrı yada allah yoktur, onu yaratan insanoğludur dese, tabiki biçoğumuz küfrederiz. Adam dese nerde bu tanrı dese daha şehvetli küfrederiz. Ama ben bu soruyu sorana küfrederim burda bunu söylemenin mantığı ne diye!.. O yüzden kızarım bunu yazana.. O yüzden aşağıda yazdığımı söylüyorum akp ye oy veren vatandaşımın çoğunlukta olduğu güzel ülkemin güzel müridlerine!..

1 kişi tek bir tanrının olduğuna inanıyor. Yani tüm evrende tek tanrı. diğeri de başka bir yöntemle başka bir isimle yine tek tanrı olduğunu düşünüyor tüm evrende. 2 tarafta tüm evrende tek tanri olduğunu düşünüyorsa inandıkları tek, aynı tanrı değilmidir mantiken!

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek
    teodos bunu yazdı:
    -----------------------------

Biri çıkıp tanrı yada allah yoktur, onu yaratan insanoğludur dese, tabiki biçoğumuz küfrederiz. Adam dese nerde bu tanrı dese daha şehvetli küfrederiz. Ama ben bu soruyu sorana küfrederim burda bunu söylemenin mantığı ne diye!.. O yüzden kızarım bunu yazana.. O yüzden aşağıda yazdığımı söylüyorum akp ye oy veren vatandaşımın çoğunlukta olduğu güzel ülkemin güzel müridlerine!..

1 kişi tek bir tanrının olduğuna inanıyor. Yani tüm evrende tek tanrı. diğeri de başka bir yöntemle başka bir isimle yine tek tanrı olduğunu düşünüyor tüm evrende. 2 tarafta tüm evrende tek tanri olduğunu düşünüyorsa inandıkları tek, aynı tanrı değilmidir mantiken!

yorumları okumadın snrm ya sen hristiyanlıgı yanlış biliyorsun yada biz..

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hayır aynı tanrıya inanmıyoruz o zamn din farklılığı kalmaz

ebedi devlet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek

seboist bunu yazdı:
    hayır aynı tanrıya inanmıyoruz o zamn din farklılığı kalmaz

biraz açıklarmısın 

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    lan ne gareziniz var bana banlattırıyosunuz :):):) bence aranızda bu konuyu adam gibi cevaplıyacak kimse yok burda anca birbirinizi yersiniz benim anne tarafı hristiyan baba tarafı müslüman olduğu için iyi biliyorum bu işleri gidin öğrenmek isteyen gitsin bi klisedeki pedere sorar Aynı Tanrı diyecektir ister katolik ister protestan ister ortodoks Dini kitapları yorumluyarak bi şey elde edemessiniz beni de banlattırmayın artık beynim döndü saygılar :):) Not : bandan sonra Türkçe güzel yaz çiz sil kursuna başladım.

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

code_46 bunu yazdı:
    lan ne gareziniz var bana banlattırıyosunuz :):):) bence aranızda bu konuyu adam gibi cevaplıyacak kimse yok burda anca birbirinizi yersiniz benim anne tarafı hristiyan baba tarafı müslüman olduğu için iyi biliyorum bu işleri gidin öğrenmek isteyen gitsin bi klisedeki pedere sorar Aynı Tanrı diyecektir ister katolik ister protestan ister ortodoks Dini kitapları yorumluyarak bi şey elde edemessiniz beni de banlattırmayın artık beynim döndü saygılar :):) Not : bandan sonra Türkçe güzel yaz çiz sil kursuna başladım.

evt bence code_46 kardeşim haklı siz en iyisi gidin bi peder e filan sorun o açıklıycaktır size

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oxily
    oxily's avatar
    Erkek
    herkez inandigina tapsin!. Kafasi neye basiyorsa ona tapsin !.
    Ama oda yok. Illa isyan neye kimeyse.
    Farkli olacam diye dogru bildigi dogrulardan kacan bir gencligiz biz :)

Zamanı gelir herşeyin belli olur akla kara.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    Tanrı yada Allah önce şu 2 kelime hakkındaki saçma sapan yanlış bilgileri açıklığa kavusturayım ;

Tanrı ; Allah'ın Türkçeleştirilmiş adından doğma birşey değildir.En azından bildiğim akdarıyla tdk Allah'ın adını türkçeleştirmeye kalkmadı suana kadar.

allah bir tanedir.. allahlar die bi tabir  yoktur yani.. ama tanri cok olur genelde ama tekte olur, dini goruse gore degisir.. Tanrı cins isim Allah ise özel isimdir.Birde Allah'ın sıfatları vardır tabi o ayrı konu..

Neticede müslümanların inandıgı Allah Kelamı olan Kuran'da şöyle der ;Ehli kitap sahibi tüm din mensupları cennete girecektir.

Ama burda dikkat edilcek nokta sudur ; Sen hem Allah'ın isa olarak doğduguna inanıyorsun hemde hristiyansın Kuran'a göre hayatının hatasını yapmışsındır! Yine konuyla işkin Kuran'da şöyle der ; Mesih İsa'nın Allah'ın oğlu oldugunu söylüyorlarlar.Onların bu söylemleri yüzünden neredeyse gök ikiye yarılacak.

Bana sorarsan Allah'ın isa olarak dünyaya geldiğine inanmayan,İsa'nın da Allah'ın oğlu olduguna inanmayan her din mensubu aynı Allah'a tapıyor !

Son sözüm ; Allah Allah'ın kendisine verdiği orjinal bir isimdir.Tanrı simgeleştirilmiş birşeydir.Allah'a tanrı diyenlere olur mu ole şey,car-curt... vs. die abananları kınıyorum Allah herkesin niyetini bilendir.. Ama Allah'ın kendine koydugu isim varken insan yapması bir ismi kullanmamayı tercih ederim..

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 5292 Toplam Mesaj: 50