Mustafa Filmi Sansürlendi Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar dün Kanal-D'de Mustafa filmi vardı. Ben önceden izlediğim için Ezel'i izledim dün ama arada da bakacaktım Mustafa'ya çünkü Atatürk'ün "Gökten indiği sanılan kitaplar" dediği bölüm acaba sansürlenir mi, kesilir mi diye çok merak ediyordum. Unutmuşum ama Mustafa'yı dün. Size sorayım dedim ben de; Dün Mustafa'yı izleyenleriniz vardır mutlaka. Filmin o bölümü kesilmiş miydi acaba?

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

bu film zaten başlı başına sansür filmi. filmde Atatürkün konuşması hiç yok bildiğim kadarıyla.fotoğraflar eşliğinde Atatürkün yaptıkları anlatıyor jan dundar. oyulmuş oyulmuş Atatürkü halkından soğutulması için çevrilmiş bir filmdir. Emperyalizmin isteği üzerine yapıldığı bellidir.

aydın doğanada tayyipten korkup bu ihanet filmini ekrana koyduğu için azına .............(anladınız)

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı:
    -----------------------------

bu film zaten başlı başına sansür filmi. filmde Atatürkün konuşması hiç yok bildiğim kadarıyla.fotoğraflar eşliğinde Atatürkün yaptıkları anlatıyor jan dundar. oyulmuş oyulmuş Atatürkü halkından soğutulması için çevrilmiş bir filmdir. Emperyalizmin isteği üzerine yapıldığı bellidir.

aydın doğanada tayyipten korkup bu ihanet filmini ekrana koyduğu için azına .............(anladınız)

Ya arkadaşım sen Atatürk'ün de bazı olumsuz yönleri olduğunu kaldıramıyorsun diye ne Can Dündar işbirlikçinin teki olur ne de bu film halkı Atatürk'ten soğutmak için çekilmiş bir film olur.

Filmi de doğru düzgün izlememişsin zaten belli ki. Filmde Atatürk'ün konuşması yok demişsin. Buyur filmden kesilmiş o sahne;

http://www.youtube.com/watch?v=tOK6zxYULME

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    edit: pardon hacım. filmi izledim lakin dünki kanald deki filmi izlemedim. kaldırmışlarsa kendileri bilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı:
    edit: pardon hacım. filmi izledim lakin dünki kanald deki filmi izlemedim. kaldırmışlarsa kendileri bilir.
    siz ne ayaksınız hala anlamış degilim kemalist olabilirsiniz ama kalkıp atatürkü yıpratmayın oda bi insan evladı herkez gibi kemalist olabilirsin atatürkün fikirlerini savun gerisi hikaye

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. //M.Kemal ATATÜRK 

Atatürk bunu demiş işte çokta doğru demiş, neden Atatürk ü kendi kafalarında oluşturdukları kalıplara sokmak isterlerki.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T-Bag
    T-Bag's avatar
    Erkek

Winchester bunu yazdı:

Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. //M.Kemal ATATÜRK 

Atatürk bunu demiş işte çokta doğru demiş, niye Atatürk ü kendi kafalarında oluşturdukları kalıplara sokmak isterlerki.

Winchester' a katılıyorum. O da bir insan sonuçta geçen Yiğit Bulut'un programını izliyorum. Osman Pamukoğlu vardı bir gazeticide Atatürk şöyle falan yapmıştı (doğruları) dedi... O. P de sen kimsin senin ne hadine, senin dilini yakar, ve sonunda da Atatürke çift koşulmaz dedi ağzım açık kald. Yani Tanrısal bir sıfatı Atatürke yakıştırdı. Ama yapmayın bu kadar övünüyoruz bizim Atamız ama tabu olmaktan çıkartın, Tanrısallaştırmayın...

Oyun yeni başlıyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

T-Bag

´´´´´´´´´´

Hocam o programi bende izledim gayet eglenceli ve sasirtici idi. Sunu düzelteyim çift degil şirk demek istemişti O.P.

Atatürk konusunda oradaki gazeteciye sonuna kadar katiliyorum ve sana da tabi. Atatürkü iyi veya kötü yönleriyle yaptiklariyla elestirmek lazim.

O.P. gibi şirk olarak görmek onu tanrisallastirmaktan baska birsey degildir.  buda son derece at gözlüğü misali  olaylara baktigini gösterir.

Ayrica O.P. için bir parantez acmak istiyorum o günkü programda üç gazetecinin sorularina cevap veriyordu ama arkadaslar inanin bu adam üc kelimeyi yan yana 

getiripte konusamiyor. Nasil devrim yapacagini idda eder anlayamiyorum. Üç gazeteci sordugu hersoruda tikandi kaldi gecerli ve detayli hic bir aciklama yapamadi.

Siyaset Politika bilgisinden uzak kişi olarak gözlemlediğim soylemek isterim.

Parlayan bizi paylar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

vah vah vah.

Osman pamukoğlu Atatürkü tanrılaştırmış mış. hangi beyin algılamasıyla düşünüyorsunuz anlamıyorumki.

bak kardeşim o programda pkklı altan tan denen adam saçma sorular sorarak Osman paşayı küçük düşürücü şeylerle meşgul etmeye çalıştı. çünkü emiri bu görevi bu.

şimdi. osman pamukoğlu orda ne dedi. ona gelelim.

Altan tan denen adam durup dururken devletin dine müdahale ettiğinden saçma bir soru sordu osman paşa

burdaki sinsi düşüncesi belli.Cumhuriyet yıllarındaki Ezanın Türkçeleştiren Atatürke laf etmekti.

Efendim Atatürk dine müdahale etti.Ezanı Türkçe yaptı diye saçma bir soru sorup sanki osman paşa din alimide böyle aptalca bir soru sordu.Osman paşada bunun neyi kastettiğini iyi anladı ve ezanı türkçeleştiren Atatürktür dedi. o yaptı dedi.Atatürke karşı laf edemessin deyip Atatürk senin dilini yakar dedi.

ordan sonra kimse benim dilimi yakamaz filan ayakları yapan altan tan. Atatürk tanrı değil filan dedi.

Burda Osman paşa Atatürke tanrı filan diyenlerin nasıl bi mantık içinde olduğunu anlamak güç

Atatürke şirk koşulmaz manasını ben açıklayım : Atatürkle kimseyi kıyaslayamazsınız. güya sözde akpliler bugün bazı yerlerde Atatürkle rteyi kıyaslamaya girişmişler o bakımdan Kimse Atatürkün yaptıklarıyla gelen diğer devlet adamlarını kıyaslayamaz.

ama şu var :  tayyibe peygamber diyen leri seçimde gördük. bunuda yazayım.

Atatürkü tanrılaştıran diyenler zaten aşırı muhafazakar dinci taraflı insanlardır.

Atatürkü kimse tanrılaştırmıyor. o da bir insandır. bizim gibi bir insandır.

Lakin onun ileri görüşlü olması akıl ve mantığının bizde olmamasını belirtmek gerekir.

Son notum ise : Altan tanın Kürt şovenist olduğunu ve Ne mutlu Türküm diyene sözüne karşı duran pkk lının ta kendisidir.

Şimdi siz gidin pkk lıyı destekleyin.

evet siz Avrupanın Atatürkü sevmeyin bildirisini destekleyin.

Ulusal değerlerimize laf ettiren şeriatçilerle kürt şovenistleri destekleyin

Bağımsızlığımızı halkıyla birlikte bize vermiş Öndere siz gidin laf edin. aferin 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

Dostum ben senin degil O.P ne dediğine bakarim, sanki programdan sonra seninle konusmus gibi Konuyu tartisiyorsun. Onun ne hissettigini sen kendi hissiyatin ile algiliyorsun.

Altan tan kim olduğu beni ilgilendirmez. demokratik bir ortamda o program da tartisilirken cikan hadiseden eger siz bunlar anliyorsaniz bu sizlerin bilecegi bir konudur.

Ben dogruya dogruyu soylemek istiyorum O gün kimse Atatürke laf atmadi. sadece ve sadece Atatürkün de bir insan olduğunu İyi yönlerini nasil konusabiliyorsak 

Yapmiş olduğu kötü uygulamalarida Konusup tartismamiz gerekir dedi.

Alti çizilebilce bir konuda, asiri muhafazakar dinci bir kimse kesinlikle degilim.

Bu konuda ne kadar konussakta tartissakta kendi bildiklerinizi okuyacaginizdan daha fazla konu ile ilgili yorum yapmiyorum.

Selamatle..

Parlayan bizi paylar...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

belirttiğim kesim belli.

Madem öyle şunuda ekliyorum ;

O programdaki kadının tartışma esnasında reklam arası dediğini yazıyım okuyupta anlayalım bunları.;

Peygamberimizin karikatürleri yapıldı ne var yani Bunlar doğal şeyler artık diyen ayşe böhürlerin dediği söz işte budur.

ve bunlar İslam dinini kullananlardır. Halkımız güvenir bunlara. inanırda. ama emperyalisttir. bilemez.

Toplam Hit: 3538 Toplam Mesaj: 17