Müstakil Ev İşleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vergilius
    Vergilius's avatar
    Erkek

Hocalar merhabalar, yaylaya bi ev yapım işine giriştik (dubleks müstakil) bi kaç konuda kafamız karıştı bilmediğimiz şeyler var. Evin kaba inşaatı bitti sıva yapıldı şap döküldü vs. 

1- PVC olarak ahşap görünümlü PVC istedik, 14 parça tutuyor ustanın birisi 28.5k istedi birisi de 21k istedi. 28.5K tutan ustaya bunu dediğimizde korkuluklar dahil dedi öncesinde hiç korkuluk konuşmamıştık nasıl olacak seçmedik bile kıvırıyor gibi geldi bana neyse.

Sorum şu, ahşap görünümlü pvc ile beyaz olan pvc ne kadar fark eder ? Bu pvc leri yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz, çift cam,ısı yalıtımı vs konuları ?

2- Ev için ruhsatı almak istiyoruz yılbaşından önce zamlar gelmesin diye, evin iç kapıları olmadan ruhsat alabilir miyiz ruhsat alırken nelere dikkat ediliyor ?

Bunların dışında boyasından merdivenine kadar  tavsiyelerinize açığım, teşekkürler şimdiden.

Nec mora, nec requies
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun, evi nerede yapıyorsunuz? Şehir? İklim önemli bu tarz şeyler için çünkü. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vergilius
    Vergilius's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Hayırlı olsun, evi nerede yapıyorsunuz? Şehir? İklim önemli bu tarz şeyler için çünkü. 

Teşekkürler hocam. Haklısınız yazmayı unutmuşum, konum Mersin. 

Nec mora, nec requies
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

ucuzpencere.com dan karsilastir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek
    Vergilius bunu yazdı

Hocalar merhabalar, yaylaya bi ev yapım işine giriştik (dubleks müstakil) bi kaç konuda kafamız karıştı bilmediğimiz şeyler var. Evin kaba inşaatı bitti sıva yapıldı şap döküldü vs. 

1- PVC olarak ahşap görünümlü PVC istedik, 14 parça tutuyor ustanın birisi 28.5k istedi birisi de 21k istedi. 28.5K tutan ustaya bunu dediğimizde korkuluklar dahil dedi öncesinde hiç korkuluk konuşmamıştık nasıl olacak seçmedik bile kıvırıyor gibi geldi bana neyse.

Sorum şu, ahşap görünümlü pvc ile beyaz olan pvc ne kadar fark eder ? Bu pvc leri yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz, çift cam,ısı yalıtımı vs konuları ?

2- Ev için ruhsatı almak istiyoruz yılbaşından önce zamlar gelmesin diye, evin iç kapıları olmadan ruhsat alabilir miyiz ruhsat alırken nelere dikkat ediliyor ?

Bunların dışında boyasından merdivenine kadar  tavsiyelerinize açığım, teşekkürler şimdiden.

* PVC dogramada marka, genislik, camin ozelligi fiyatlari degistiren etkenlerdir. 14 parcadan ziyade kac m2 oldugu onemlidir.

beyaz PVC ile ahsap gorunumlu PVCnin hicbir farki yok. aslinda hepsin beyaz sadece sonradan PVC profiller ahsap folyo ile kaplaniyorlar. ama renkli PVC diyorsan onlar renkli olarak uretilirler. kaplamalardan daha pahalidir. camlar zaten isicam olacak. onuda lisansli firmalarin camlarini tercih etmeni oneririm. merdiven alti tabir ettigimiz birsuru firma isicam yapiyor. pvc de dikkat edecegin husu genisligi ve odacik sayisi. markasi.

*2 sorun ise tamamen yanlis. ruhsat denilen sey insaata baslama iznidir. yani en basta arsana civi cakmadan once alman gereken birseydir. senin bahsettigin ruhsatini alip insaatina baslayip bitirme asamasinda iskan yani yapi kullanim izni almak. ruhsat almakta gecikmissin. simdi  senin yapmakn gereken yerinde yaptigini projelendirmek. ruhsata basvurmak. yerinde binani yaptiginindan bahsetmemek. (opulmemek icin) yerinde yaptigin evin alanini bilmedigimden onemli hatirlatma insaat alanin 200m2 yi gecer ise yapidenetime girer. ozamanda daha cok opulursun. o yuzden projende 200 m2 yi gecme.

baska sorun olursa buralardayim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Hocam renkli pvcler %10 civarı pahalı olur denmişti bize.Serisi aynıysa renkten başka teknik bir fark yok.

Pencerede yaptıracağın bayi markadan daha önemli.Kullandığı silikon,işçilik vs kaliteyi etkiler.

Kıyaslama yapmak istersen Egepen zendow plus 70 lik seri 3 contalı camlar ısıcam sinerji sineklik dahil 12500 tl ye anlaştık.

Sinerji farkı 2500 tl.

5 Adet 150Gx140Y                 4 adet 50x50                 1 Adet 200Gx210Y

1 Adet 120Gx50Y yatay         

1 Adet 70Gx140Y             1 adet 80Gx210Y    1 adet 100x210 camlı                        1 adet 90Gx210Y camlı PVC Kapı

Konu açılmışken şu an ben de müstakil ev yapıyorum yaptığım tüm işlemleri kanalımda yayınlıyorum. Merak edenler buyursun. Esas olayımız Permakültür ve doğal tarım.

https://www.youtube.com/channel/UCCDS-wdnrO91hR5kVyreLDg?view_as=subscriber

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı

Hocam renkli pvcler %10 civarı pahalı olur denmişti bize.Serisi aynıysa renkten başka teknik bir fark yok.

Pencerede yaptıracağın bayi markadan daha önemli.Kullandığı silikon,işçilik vs kaliteyi etkiler.

Kıyaslama yapmak istersen Egepen zendow plus 70 lik seri 3 contalı camlar ısıcam sinerji sineklik dahil 12500 tl ye anlaştık.

Sinerji farkı 2500 tl.

1 Adet 120Gx50Y yatay         

1 Adet 70Gx140Y             1 adet 80Gx210Y    1 adet 100x210 camlı                        1 adet 90Gx210Y camlı PVC Kapı

Konu açılmışken şu an ben de müstakil ev yapıyorum yaptığım tüm işlemleri kanalımda yayınlıyorum. Merak edenler buyursun. Esas olayımız Permakültür ve doğal tarım.

can sikintisina izledim cogunu. Hayirli olsun evin. Kolay gelsin. Ustalarla ugrasmak zordur :)

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vergilius
    Vergilius's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

ucuzpencere.com dan karsilastir

Teşekkürler hocam, ölçüyü ustalar aldı bi ara gidince eve kıyaslayacağım.

Nec mora, nec requies
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vergilius
    Vergilius's avatar
    Erkek
    grpngy bunu yazdı
    Vergilius bunu yazdı

* PVC dogramada marka, genislik, camin ozelligi fiyatlari degistiren etkenlerdir. 14 parcadan ziyade kac m2 oldugu onemlidir.

beyaz PVC ile ahsap gorunumlu PVCnin hicbir farki yok. aslinda hepsin beyaz sadece sonradan PVC profiller ahsap folyo ile kaplaniyorlar. ama renkli PVC diyorsan onlar renkli olarak uretilirler. kaplamalardan daha pahalidir. camlar zaten isicam olacak. onuda lisansli firmalarin camlarini tercih etmeni oneririm. merdiven alti tabir ettigimiz birsuru firma isicam yapiyor. pvc de dikkat edecegin husu genisligi ve odacik sayisi. markasi.

*2 sorun ise tamamen yanlis. ruhsat denilen sey insaata baslama iznidir. yani en basta arsana civi cakmadan once alman gereken birseydir. senin bahsettigin ruhsatini alip insaatina baslayip bitirme asamasinda iskan yani yapi kullanim izni almak. ruhsat almakta gecikmissin. simdi  senin yapmakn gereken yerinde yaptigini projelendirmek. ruhsata basvurmak. yerinde binani yaptiginindan bahsetmemek. (opulmemek icin) yerinde yaptigin evin alanini bilmedigimden onemli hatirlatma insaat alanin 200m2 yi gecer ise yapidenetime girer. ozamanda daha cok opulursun. o yuzden projende 200 m2 yi gecme.

baska sorun olursa buralardayim.

Bu odacık sayısı mevzusunu bilmiyordum teşekkürler hocam. Markası Fıratpen olacak dedi ikisi de. 

2. soruda terminolojik hata yapmışım dediğiniz gibi iskan kullanım izni olacaktı. Sizin bahsettiğiniz yapı denetimi bize çok dediler bu önemli bir detay gerçekten de o yüzden ev 199 m2 :) Çok teşekkürler bu detaylar bilmeyenler için önemli.

Daha çok sorum olacak gibi hocam, ulaşırım size :)

Nec mora, nec requies
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vergilius
    Vergilius's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı

Sinerji farkı 2500 tl.

1 Adet 120Gx50Y yatay         

Hocam elimde şu an ölçüler yok ustalar aldı gitti, kendim ölçüyü alacağım ve kıyaslayacağım en yakın zamanda teşekkürler. 

Bu fiyattaki anlaşmanız ne zaman oldu yeni yakın mı acaba fiyat değişiyor da aydan aya.

Kanalı takibe aldım, size de kolay gelsin zor iş gerçekten ustalarla uğraşmak :)

Nec mora, nec requies
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    tacir bunu yazdı

Sinerji farkı 2500 tl.

1 Adet 120Gx50Y yatay         

can sikintisina izledim cogunu. Hayirli olsun evin. Kolay gelsin. Ustalarla ugrasmak zordur :)

Teşekkür ederim hocam Allah herkesin gönlüne göre versin. Ustalarla uğraşmak zor valla :)

Toplam Hit: 2437 Toplam Mesaj: 14
ev müstakil inşaat pvc