folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Mutlu Ol! Bu Bir Emirdir. Kısa Film [Sinan Çetin]

Mutlu Ol! Bu Bir Emirdir. Kısa Film [Sinan Çetin]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek

Kısa film : http://rapidshare.com/files/169794715/Mutlu_Ol__Bu_Bir_Emirdir.flv

Videoyu izlemekte zorlananlar için :http://rapidshare.com/files/169795210/BS.Player.Pro.v2.32.975.rar

1945 li yıllarda yaşanan müzik skandalını konu alan kısa film süper bence indirip bi izleyin sonra kararınızı verirsinz kendi uploadımdır linklerde çalışıyor

ANDY // Entelkoylu.Com Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi.Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş.Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    izlemiştim..

güzel film abi teşekkürler.

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    Premium'lar kotasız olsaydı indiririm. Amma velakin hepsi bitmiş :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yine forumda verilmişti. gerçekten çok güzel anlatmış:D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

"Bu benim hoşuma gidiyo..!!"

Tabi gidicek lan sen Türksün.! Ama daha söylediği şeyin ne olduğunu bilmiyo tıpkı ders anlatmadan öğrenmelerini beklemek gibi Yenileşmek Yıkıp Yeniden Yapmak Değildir.. kendi kültürünle harmanlayarak yaşama monta etmendir..

!!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    Mr_Dark bunu yazdı:
    -----------------------------

"Bu benim hoşuma gidiyo..!!"

Tabi gidicek lan sen Türksün.! Ama daha söylediği şeyin ne olduğunu bilmiyo tıpkı ders anlatmadan öğrenmelerini beklemek gibi Yenileşmek Yıkıp Yeniden Yapmak Değildir.. kendi kültürünle harmanlayarak yaşama monta etmendir..

hoca adamlar bethofunun müziginin üstüne şinanay şinanay yapmış:) Tabi gidicek lan türksün ne aayak:D

ANDY // Entelkoylu.Com Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi.Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş.Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    İzlemedimde ismi çok hoşuam gitti S.Çetin İmzası var sa zaten izlenir o ayrı.

Konumu silenlere inat kürdüm
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

çakma ,kökü dışarda fikirleri yurdum insanına enjekte etmek isteyenlere kapak olmuş

sinan cetinin  en iyi eser

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Berbat bir yapim.

Sebebine gelirse eksi'deki elemanlar zaten tercume olmuslar dusunceme burdan takilin

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=mutlu%20ol%20bu%20bir%20emirdir#

.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    necroshine bunu yazdı:

Berbat bir yapim.

Sebebine gelirse eksi'deki elemanlar zaten tercume olmuslar dusunceme burdan takilin

Sen sinan çetini eleştirene kadar önce kendini eleştir kendi fikrini ortaya koyamayacak kadar acizsin bide insanlara gidin ordan takılın diyorsun bu nebiçim zihniyettir.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

EntelKoylu bunu yazdı:
    necroshine bunu yazdı:

Berbat bir yapim.

Sen sinan çetini eleştirene kadar önce kendini eleştir kendi fikrini ortaya koyamayacak kadar acizsin bide insanlara gidin ordan takılın diyorsun bu nebiçim zihniyettir.

Forumu karalamak istemedim güzelim. Adamlar çok güzel yorumlar yapmışlar bir göz atsan ne demek istediğimi anlarsın. o yorumlardan biriside bana ait. Sinan Çetin hükümet yalakası bir adamdır diye başlıyacağım arkadaşın filmi paylaşmak amacının dışına çıkacak. Beğenmiş forumda paylaşmış.

Ama çarpıtılmış bir dönem hikayesi. Ezbere film izlemek acizliktir benim gibi link vermek değil.

1934 TBMM Atatürk ,

ince duyguları düşünceleri anlatan yüksek deyişleri toplamak ve onları ve onları musiki kurallarına göre işlemek gereklidir.

Atatürk'ün bu konuşmasının hemen ardından iç işleri bakanlığı İstanbul ve Ankara radyolarında Türk müziği yerine sadece garp müziği tekniği ile bestelenmiş parçaların çalınacağını açıkladıç

Köşkde Tanburacı Osman Pehlivan'dan Rumeli türküleri dinleyen Atatürk , bu Türküleri radyodan halka dinletip dinletmediğini sordu. Osman Pehliva'nın, gazi hazretleri ''siz Radyodan Türk müziği yayınlanmasını yasakladınız buna imkan bulamıyoruz '' şeklinde cevabı karşısında Atatürk 'Bunu da yanlış anladıla' dedi ve radyoya gidip bu türküleri radyodan yayınlatması gerektiği emrini verdi. Böylece radyolarda Türküler yeniden kendine yer vermiş oldu. 

Kısacası bu yasağı hiciv etmiş Sinan Çetin ama bu yasağı hemen herkes Atatürk ve İsmet Paşa tarafından verildiğini sanır. Burda hiciv edilen asıl kişinin, sen aciz arkadaşım anlamışsındır umarım. Hiciv eden kişinin hükümet yalakası olduğunu izah etmeme gerek yok sanırım.

İnsanlara saldırmadan evvel karşısındaki insanın silahınn gücünü iyi bilmen gerekir.

Entelkoylu arkadaşa paylaşımından dolayı teşekkür ederim :) Diğer entelköylüyüde nesefle kınıyorum ;)     :)))))

Toplam Hit: 1878 Toplam Mesaj: 13