folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder My İboland Residance Projesi İmar - Belediye Vs. İşleri

My İboland Residance Projesi İmar - Belediye Vs. İşleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Başlık ilginç oldu ancak yardımınıza ihtiyacım var; herkes işin bir kısmını bildiğinden ben de ortada kaldım;

Şimdi konu şu; Karaman ili içerisinde Organize Sanayi Bölgesi'nin hemen dışında, imar planına göre tarla vasıflı ve köy sınırları içinde kalan 24.700metrekare tarlamız var, kadastral yolu mevcut. Suyu elektriği kanalizasyonu mevcut. Sanayiide çalışan insanlar uzak köylerden bu bölgeye getirilmekteler, kişi başı taşıma masrafı şirketler için 100TL'nin üzerinde, ben de diyorum ki

Bu tarlayı 5000'lik parçalara böleyim, elimde 3 tane 5000 bir tane 9700 kalsın.

her 250'şer metrekareye 62metrekareden 4 daire izni alsam, totalde 16 daire ediyor.

Toplam inşaat alanı da 1000 metrekare. Adım adım yapmam gerekenler neler benim size sorduğum kısım bu.

Yani tüzel kişiliğim olmadan kendim bu işin içinden çıkabilir miyim, öyle süperlüks daireler olmayacak tanesi 400 liradan kiraya verilecek, yani subasman'ın üstüne yutong'u döşesem üstüne de uzun yutonglarla kaplayıp zift döksem elektrik tesisatı ve su tesisatını da dışarıya yaptırsam olur mu? Ya da şu prefabrik evler kaça patlar. 4'er daire yanyana olacağı için fiyat daha da düşer mi? 2 katlı yapsak daha mı ucuza gelir, 6.5 gabari diyorlar çünkü. Tüm bu; irfaz - ruhsat - izinler - inşaat vs. ne kadar sürer. Şu konularda şöyle bilgisi olan bir babayiğit var mı?

1024

s2

TBY

resim gönder

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bu karaman neresi konya karaman mı, hoca buraya rezidans mı olur :) etrafta hiçbişey yok, hem 16 daire için bilmem kaçbin metrekare hiç edilir mi 20-30 katlı yapılsa veya lüks site yapılsa neysede, ben olsam para dedektifinin dediğine göre gelecek tarımdaymış ekilicek bi topraksa bu yer birşey ekerdim sürekliliği devam ettirirdim 16 dairenin yerine, veya herhangi bi ülkeye veya ülkenin ordusuna büyük bir şirkete üs olarak veya hava üssü olarak vs kiralardım metrekare yeterliyse oluru varsa

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

vasıf değişikliği yapmadan araziyi bölemezsin 

önce vasıf değişikliği yapman lazım tapuda

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    blackmir bunu yazdı

yine tarla olmayacak mı? Konut olarak değiştirilebiliyorsa herkes değiştirmez mi?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

bu karaman neresi konya karaman mı, hoca buraya rezidans mı olur :) etrafta hiçbişey yok, hem 16 daire için bilmem kaçbin metrekare hiç edilir mi 20-30 katlı yapılsa veya lüks site yapılsa neysede, ben olsam para dedektifinin dediğine göre gelecek tarımdaymış ekilicek bi topraksa bu yer birşey ekerdim sürekliliği devam ettirirdim 16 dairenin yerine, veya herhangi bi ülkeye veya ülkenin ordusuna büyük bir şirkete üs olarak veya hava üssü olarak vs kiralardım metrekare yeterliyse oluru varsa

karaman konya, 16 daire ama tek kat veya 8x2 kat gibi düşün, toprak yok yer taş, ekilebilir bi alan değil, güneş enerjisi için almıştık ama olmadı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı
    blackmir bunu yazdı

yine tarla olmayacak mı? Konut olarak değiştirilebiliyorsa herkes değiştirmez mi?

işte öyle kolay değişse herkes tarlasına site kurar hocam :)

tarlayıda artık bölüp satamazsın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Tamam diyelim bölmedik, 60'ar metrekareden 4 daire yapmak istiyorum saysak?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocam şey yap amerikanın şehir dışı yerlerinde olur ya dubleks bahçeli evler düzgün planlanmış falan öyle birşey yap işçilere mortgage şeklinde sat :D 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

tarla vasıflı arrazine yapmazsın yasak :) anca arazinin %5 kadarına kendine oturacak ev yapabilirsin.

o arazinin vasfını tarladan arsaya çevirmen lazım senin dedklerini yapan için.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    blackmir bunu yazdı

tarla vasıflı arrazine yapmazsın yasak :) anca arazinin %5 kadarına kendine oturacak ev yapabilirsin.

o arazinin vasfını tarladan arsaya çevirmen lazım senin dedklerini yapan için.

tamam işte o %5'e bir villa yapıyorum ama içi ayrılmış 4 daireye tanesini 400'den kiralasam ayda 1600tl mis para.

Toplam Hit: 1913 Toplam Mesaj: 16