Namaz Vakti Pro Android Uygulaması Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar bu tipte çok program var. en son kullandığımı önermek istedim çünkü; namaz vakti girdiğinde sadece "Allahu ekber Allahu ekber la ilahe illallah" diye uyarı veriyor ve bildiri ekranı çıkarıyor bu ekranda vaktin ayeti, hadisi ve duası var. bide güzel bi özellik daha eklemişler; bu uyarı ekranını durdurmazsak 30 saniye sonra kapatıyor, 30 saniye sonra telefon kaldığı gibi devam ediyor. bir iki haftadır kullanıyorum diğer ezan vakti programlarının yaptığı gibi namaz vakti girince uyarı vermemezlik yapmadı. 

program: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ravzasoft.yilliknamazvaktiturkiye&hl=en

programda Kuranı kerim , kıble pusulası, ayet hadis dua, dini günler ve daha işe yarar şeylerde var.

edit; yazmayı unutmuşum; o ana ekrana koyulan widgette sonraki vakite kalan süreyi gösteriyo ve kerahat vakitlerinde bu widgette kırmızı K harfi çıkarıyo.

Edit2; bu akşam akşam namazı sırası telefonun sesini tamamen kıstım ama tam ezan vakti yine sadece "Allahu Ekber Allahu Ekber la ilahe illallah" diye uyarıyı verdi. Buda çok iyi bir detay. 

ajan1111 tarafından 09/Nis/20 20:21 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Yau ben başka birşey soracağım. 

bu camilerin yapısının genel özelliklerinden, hangi cemaât'a , mezhep'e ,tarikat'a ait olduğunu tahmin edebiliyor muyuz?

Bazılarının Ana kubbe'si yeşil, bazılarınınki altın sarısı gibi,kimisi metalik parlak krom renkli, kimisi de mat metalik krom renkli, kimisi koyu zeytin yeşili. 

Bazısında ana Kubbe'ye  eşlik eden , yine ana yapı üzerinde köşelerde, Güdük(ufak) minare'msi yapılar var. 

Bazıları Kubbenin yan taraflarında büyük salon camları gibi aydınlatıcı yapılar koymuş. 

Bazıları, yan duvarlarındaki camlarda Köşeli pencere koymayı tercih etmiş. 

Bazı minare'lerde tek balkon varken, diğerlerinde 3 balkon var, niye?

Sütünsuz olanların değişik bi atmosferi oluyor ama. Genelde gündüz aydınlatması yetersiz gibi çoğunda. 

Gece de Camiyi niye açık bırakmazlar, hiç anlamıyorum? koysunlar bi gece bekçisi, açık bıraksınlar. insan belki, gece ibâdet etmek ister. (corona ile ilgili durumu, istisna kabul ediyorum.)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

bu camilerin yapısının genel özelliklerinden, hangi cemaât'a , mezhep'e ,tarikat'a ait olduğunu tahmin edebiliyor muyuz?

Bazılarının Ana kubbe'si yeşil, bazılarınınki altın sarısı gibi,kimisi metalik parlak krom renkli, kimisi de mat metalik krom renkli, kimisi koyu zeytin yeşili. 

Bazısında ana Kubbe'ye  eşlik eden , yine ana yapı üzerinde köşelerde, Güdük(ufak) minare'msi yapılar var. 

Bazıları Kubbenin yan taraflarında büyük salon camları gibi aydınlatıcı yapılar koymuş. 

Sütünsuz olanların değişik bi atmosferi oluyor ama. Genelde gündüz aydınlatması yetersiz gibi çoğunda. 

Gece de Camiyi niye açık bırakmazlar, hiç anlamıyorum? koysunlar bi gece bekçisi, açık bıraksınlar. insan belki, gece ibâdet etmek ister. (corona ile ilgili durumu, istisna kabul ediyorum.)

ben hiç öyle düşünmemiştim. bence neye ait olduğunu gösteren bişey yoktur. dediklerin evet var yine bence öyle düşünülmüş. özel bi durum yoktur yani.

balkon olayını bilmiyorum

evet cami aydınlatmaları bencede yetersiz. cami yapılırken böyle bişey düşünülmemiş gibi.

gece camiyi açık bırakmak bence uygun olmaz çünkü kimin ne niyetle geleceğini bilemezsinki. illaki bişeyini çıkarırlar (;

ve güncelledim.

ajan1111 tarafından 09/Nis/20 16:20 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

koyu yeşil: caferi camii ( mezhepsel )

gri olanlar normal hanefi mezhep

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

eğer hoca ağzına boşalıp sperminin cennetten geldiğini iddia ediyorsa Uğur Korunmaz camiide olabilirsin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

allah yok, dinler yalan.

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

... 

ben hiç öyle düşünmemiştim. bence neye ait olduğunu gösteren bişey yoktur. dediklerin evet var yine bence öyle düşünülmüş. özel bi durum yoktur yani.

balkon olayını bilmiyorum

evet cami aydınlatmaları bencede yetersiz. cami yapılırken böyle bişey düşünülmemiş gibi.

gece camiyi açık bırakmak bence uygun olmaz çünkü kimin ne niyetle geleceğini bilemezsinki. illaki bişeyini çıkarırlar (;

ve güncelledim.

italik kısım için @BrightStar bak ne diyor. 

Aydınlatma için, camii'nin ana kubbe'sine yandan açılan pencereler gayet güzel ama. Bi hayli aydınlık. Bunu sevdim.

Kimin ne niyetle geldiği, bilemiyorum; caminin ortasına sıçacak değil ya. sadece Güvenliğin görebileceği , kuytu olmayan yerler ve köşeler hariç, kullanıma açılabilir. ne bileyim hali harici, tesbihleri, yada ses sistemini çalacak değiller ya. Yada ne bileyim, halının üzerine çemkiren ve/veya öksüren, kimyasal boca eden olursa da, müezzini, imamı, heyeti ne yapıyor, haftada bir gün elektrikli süpürge'yle çeksinler yada yıkasınlar. bence m'akul. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

..

eğer hoca ağzına boşalıp sperminin cennetten geldiğini iddia ediyorsa Uğur Korunmaz camiide olabilirsin

^^D`

sâfi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Diyanetin namaz vakti var onu kullan

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

hocam namaz vakitleri için tek bir takvim mi var? Faziletin vakitlerini kulanmanızı tavsiye ederim. Diyanet -1954 müydü neydi- "Bizim teknolojimiz artık çok iyi, vakitleri teknolojimizle hesaplıyoruz" safsatasıyla İmamların belirlediği vakit hesaplarından vazgeçip kendi zamanlarını belirledi. Sorsan Hanefi ler ama vakitlerde Hanefi İmam'ı Ebu Hanife'nin belirledikleri kurallardan cayıyorlar. Yahu kardeşim sen İmam'ı saymıyorsun, bunlar nasıl kafalar...

Ayrıca 1954 veya 1964den beri teknoloji kat be kat yol katetti. Kaç defa değişen teknolojiyle! hesap yaptınız. Bunların dinleri para, mezhepleri teknoloji :))

ride or die..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Diyanetin namaz vakti var onu kullan

Onuda kullandım hocam ama işte bu söylediğim detaylar yoktu. Ben en kullanışlı en kolay bunu buldum.

Hem bi güncellemem daha var (;

Toplam Hit: 1943 Toplam Mesaj: 21
namaz vakti pro uygulaması