folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder NASA'nın Apollo Programlarındaki Bilgisayarlar Nasıl Çalışıyordu ?

NASA'nın Apollo Programlarındaki Bilgisayarlar Nasıl Çalışıyordu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı
    watervay bunu yazdı

Aya gidildiğine inanmayan kesimin içinde yeralıyorum. Eğer aya gidildiyse tekrar gidilip 4k daha net videolar çekilip çok daha güçlü bilgisayarlar kullanılabilir. Halen üzerinde düşündüğüm neden bunun tekrar yapılmadığı. Ayın karanlık yüzünde ne olduğunun neden araştırılmadığı veya oraya yapay bir atmosfer sağlayıp neden bir üs kurulmadığı. Eğer ayda bir üs olursa diğer gezegenleri keşfetmek daha rahat olacaktır. Bir başka soru ise neden hep Amerika nın söylediği şeylere inanmak zorunda insanlar? Neden başka ülkeler gitmeyi denemiyor? Uranyum üretip atom bombası yapmak daha kolaylarına mı geliyor? 

ya yeter be. adamlar ayna koymuş oraya. git test yap, ölç zamanı gidilmiş mi gidilmemiş mi anlarsın. yapamıyorsan bunu yapan bir sürü insan var onların videoları yazılarına falan bak belki resmi olmayan yolla gelen bilgiden tatmin olursun.

Arkadaş herkes istediği şeye inanıp inanmamakta özgür. Ben gidilmediğine inanıyorum. Geçmiş zamanda maliyetli olabilir ama seneler öncesinin teknolojisi ile şimdiki zamanın teknolojisi aynı değil ve daha ucuza mal edilebilir.

Aya ayna konulduğunu boşver de daha sonra nasa neden ayı bombaladığını açıkladı? Şahsi fikrim çünkü zaten orda ayna felan yoktu. Daha sonrada biz bombaladık herşey yok oldu diyecekler.

watervay tarafından 26/Ara/18 01:34 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

https://www.filmmodu.com/first-man-altyazili-izle

filmi beğenmedim.

sanırım gemini ve apollo programı için bukadar çok araştırma yaptığım için film basit geldi.

hiçbir şekilde o çağın duygularını yansıtmadı.

ay makineleri beleseli bile bundan daha etkileyici .

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı
    angels_demos bunu yazdı
    watervay bunu yazdı

Aya gidildiğine inanmayan kesimin içinde yeralıyorum. Eğer aya gidildiyse tekrar gidilip 4k daha net videolar çekilip çok daha güçlü bilgisayarlar kullanılabilir. Halen üzerinde düşündüğüm neden bunun tekrar yapılmadığı. Ayın karanlık yüzünde ne olduğunun neden araştırılmadığı veya oraya yapay bir atmosfer sağlayıp neden bir üs kurulmadığı. Eğer ayda bir üs olursa diğer gezegenleri keşfetmek daha rahat olacaktır. Bir başka soru ise neden hep Amerika nın söylediği şeylere inanmak zorunda insanlar? Neden başka ülkeler gitmeyi denemiyor? Uranyum üretip atom bombası yapmak daha kolaylarına mı geliyor? 

ya yeter be. adamlar ayna koymuş oraya. git test yap, ölç zamanı gidilmiş mi gidilmemiş mi anlarsın. yapamıyorsan bunu yapan bir sürü insan var onların videoları yazılarına falan bak belki resmi olmayan yolla gelen bilgiden tatmin olursun.

Arkadaş herkes istediği şeye inanıp inanmamakta özgür. Ben gidilmediğine inanıyorum. Geçmiş zamanda maliyetli olabilir ama seneler öncesinin teknolojisi ile şimdiki zamanın teknolojisi aynı değil ve daha ucuza mal edilebilir.

Aya ayna konulduğunu boşver de daha sonra nasa neden ayı bombaladığını açıkladı? Şahsi fikrim çünkü zaten orda ayna felan yoktu. Daha sonrada biz bombaladık herşey yok oldu diyecekler.

Ay'a üs kurma mevzusu halen gündemde olan bir konu. Ama ay'ın depremleri meşhur, bol bol sallanan bir yer o yüzden zor ve masraflı olucaktır. Son yıllarda çin'in büyük atılımları var ay konusunda. Ay'ın uzak tarafına rover göndericeklerdi yakın zamanda hatta içerisinde ipek böceği yumurtaları filan da olan bir kutu yollayıp kutuda ekosistem kurmayı deneyeceklerdi. Bilmiyorum sonuç ne oldu. Ayrıca japonların astreoide probe indirmesi oradan görüntü alması filan da çok büyük bir olay ama o kadar ses getirmedi medyada. Uluslararası uzay ajansı ve nasa daha uzak gezegen ve uydulara yönelik çalışmalar yapıyorlar şuan. Yine önümüzde ki yıllarda tekrardan ay'a insanlı araç gönderme mevzusu da planlanıyor. Önümüzde ki yıllarda uzay konusunda çok daha fazla gelişme göreceğiz. 50 yıl öncesi gibi sovyetler ve usa arasında sidik yarıştırmak değilde artık uzka konusunda öne geçme tekel olma konusunda istekli ülkeler. Bu yüzden daha ciddi bir çaba var bu konuda. Bakalım ilerleyen yıllarda göreceğiz ne olup bitecek. Ama çin biraz ketum bu konularla dünya ile paylaşmıyor keşfettikleri şeyleri. Nasa ve uluslararası uzay ajansı biraz daha showa döküyor işi, canlı yayınlarıyla ve paylaştıklarıyla. Ruslar ne yapıyor herhangi bir kozmonot yollamayı düşünüyorlar mı bilemiyorum bir bilgim yok o konuda. Kolonileşme konusunda zaten daha çok yol katetmesi lazım insanlığın. Yer çekimi değişimine filan insan vücudunun alışması çok zor. Dünyanın işleyişini tamamen anlayıp yapay bir şekilde bu koşulları sağlayamadıkça sanmıyorum başka bir gezegen ve ya uyduda kalıcı olarak kolonileşelim. Aramızda varsa bilgili birisi açıklarsa sevinirim, başka bir gezegenin yer çekimi vb. koşullarına alışması için kaç insan nesli geçmesi gerekiyor, mikro evrim mi yoksa farklı birşey mi gerekiyor alışmak için?

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 5207 Toplam Mesaj: 34
nasa apollo 11 apollo computer