folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nasıl Birikim Yapabilirim ?

Nasıl Birikim Yapabilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnKramer
    JohnKramer's avatar
    Erkek

Hocalar selam,

Başık oldukça açık ve net sanırım. Nasıl birikim yapabilirim. Banka hesabına koy vs. demeyin icralığım :) anında block. Bunun dışında şöyle yapabilirsin , böyle yapabilirsin diye akıl verebilirsiniz. Mesela ben bir şeyi beğendiğimde ederi ne olursa olsun alabilen bir cinslerdenim. İşin açığı tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Bu arada İÇKİ , SİGARA , KUMAR VB. GİBİ ŞEYLER KESİNLİKLE KULLANMADIM KULLANMIYORUMDA...

JohnKramer tarafından 05/Oca/16 15:44 tarihinde düzenlenmiştir

Başkalarının acılarını önemsemeyen insanlardan rahatsızım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Madem paran var  icradan kurtulmaya çalışsan.

Turkcell hisseleri Birkaç gündür diplerde. Borsada turkcell hissesi al. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

çok para kazanarak

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

adam param var yatırım yapıcam dememiş nasıl birikim yapabilirim demiş ki haliyele birde icralığım demiş yani birikim için kenara koyacağı para ile icrayı ödese devede kulak kalıp sürekli faiz ödemeye mahkum olacak anladığım kadarıyla o sebepten dolayı ödemek istemiyor. Bende benzer bir durumdayım büyük bir proje için büyük bir para kaybettim tabi bu paraların bir kısmı krediler ile alınmıştı uzun süre ödedim ki kalan son rakam çok komik ama artık ödemek istemiyor canım o kadar sıkıldım ve bunaldım yani anlayabiliyorum durumunu.

Birikim için en mantıklısı vadeli hesap bence kendi adına değilde eş, aileden birinin adına aylık ödeyebileceğin rakamda ve çok uzun olmayan bir vade ile yapabilirsin ama vadeye koyup faizin gözünü çıkarmak değil ki zaten ilk basta buyuk bir rakam yatırmayacağın için bu sadece içerde duran arayı kolay kolay nakite hemen cevirip harcayamaman için kullanılacak bunu deneyebilirsin bunun dışında paypal hesabına ekleyebilirsin ama bozdurmaolaylarında ki komisyonları ilerleyen dönemde can yakabilir ki para buyuk oldukca kesilecek %1 ile 3 komisyon değerinin ederi daha da artacaktır bu da can sıkabilir. Altın alınıp kenara koyma işlemine gidilebilir ki altın bence hesaptaki paradan daha kolay nakite cevrilebiliyor :)

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnKramer
    JohnKramer's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

adam param var yatırım yapıcam dememiş nasıl birikim yapabilirim demiş ki haliyele birde icralığım demiş yani birikim için kenara koyacağı para ile icrayı ödese devede kulak kalıp sürekli faiz ödemeye mahkum olacak anladığım kadarıyla o sebepten dolayı ödemek istemiyor. Bende benzer bir durumdayım büyük bir proje için büyük bir para kaybettim tabi bu paraların bir kısmı krediler ile alınmıştı uzun süre ödedim ki kalan son rakam çok komik ama artık ödemek istemiyor canım o kadar sıkıldım ve bunaldım yani anlayabiliyorum durumunu.

Birikim için en mantıklısı vadeli hesap bence kendi adına değilde eş, aileden birinin adına aylık ödeyebileceğin rakamda ve çok uzun olmayan bir vade ile yapabilirsin ama vadeye koyup faizin gözünü çıkarmak değil ki zaten ilk basta buyuk bir rakam yatırmayacağın için bu sadece içerde duran arayı kolay kolay nakite hemen cevirip harcayamaman için kullanılacak bunu deneyebilirsin bunun dışında paypal hesabına ekleyebilirsin ama bozdurmaolaylarında ki komisyonları ilerleyen dönemde can yakabilir ki para buyuk oldukca kesilecek %1 ile 3 komisyon değerinin ederi daha da artacaktır bu da can sıkabilir. Altın alınıp kenara koyma işlemine gidilebilir ki altın bence hesaptaki paradan daha kolay nakite cevrilebiliyor :)

Hay ağzına sağlık hocam. Damdan düşenin halinden, damdan düşen anlar. Şimdi benimde fikrim daha çok nakite ve altına yönelik hatta şöyle ki hedefim külçe altın yani o derece seviyorum :) , mesela geçenlerde bir yarım ve 400-500 TL nakit biriktirmiştim hepsi gitti amk. Birikimi aileye söylemiceksin en başta en önemli kural bu. 20 kazanıyorsan 10 kazandım diceksin ben bunu öğrendim abi 3 keredir birikime kalktım 3 ünde de aileme söyledim ertesi günlerde hep gitti. Neyse hocam çok teşekkür ederim. Farklı tavsiyeler verebilecek arkadaşlar varsa onlarıda dinlemek isterim.

Başkalarının acılarını önemsemeyen insanlardan rahatsızım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

manat al yatsın. seneye bu zaman bana dua edersin

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı

manat al yatsın. seneye bu zaman bana dua edersin

O parayı ayağa nasıl kaldiracaklar acaba merak ettim

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

şu manat muhabbeti benim de aklımdaydı.fikri olan var mı acaba ? 

Koca hestiy aya bedenem ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Benim prensibim şudur, gellirin giderinden az olacak,

Robinson_Crusoe tarafından 05/Oca/16 12:21 tarihinde düzenlenmiştir

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Benim prensibim şudur, gellirin giderinden az olacak,

tersi olacak herhalde

gelirin giderinden cok olacak

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

1. Cöp alisverisi birak . Ihtiyacin gercekten yoksa biseyler alma . 

2. Icki sigarayi birak

3. Ben kenara 1tl koyup o 1 tl ye 2 yil dokunmadan durabilirim . Sen duraniyorsan borclan . Araba al ev al . Altin al maddi durumunu coook asmayacak sekilde . O borcu odicem die zike zike tasarruf yaparsin.

4 olmadi hedef koy kendine . 10.000 avro biriktircem de onu toplamaya calis. 

Ama yaptigin alisverisi gizden gecir bugun farkinda olmadan gelirin %20..30 unu hic ihtiyacimiz olmayan seylere veriyoruz. 

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 2100 Toplam Mesaj: 17
birikim