Nasıl On Parmak Yazılır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı

Hocalar şu on parmak muhabbeti vardı ben küçükken su parmaklar su tuslara basar diye. Boyle eğitim setleri filan vardi ilkokuldayken. Simdi ben o kurallara uymuyorum buyuk ihtimal ama 187 kelime yazdim. Iyi mi kotu mu yanlis mi doğru mu yetkili bi abi soyleyebilir mi ? On parmak yazıyorum diyebilir miyiz ?

istersen tek parmak yaz hocu  187 yazıorsan dert değil  ama on parmak diyemeyiz :) tek parmak 

matematik24.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

hocam alışma evresi gerçekten çok sıkıntılı. yavaş bile yazsan klavyeye bakmadan parmakları yerleştirdiğin şekilde yazman önemli. her şey gibi bu da alışınca kolay geliyor.

hızlanmak için olan önerileri ben de alabilirim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

bununla ilgili çeşitli siteler var tomas.Sıfırdan başlatıp ilerletiyo hangi parmak nereye basacak gösteriyor.

mesela:  http://katipler.net/on-parmak/

bu sitede kendini test edebilirsin eğitim için başka siteler var

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

ben zamanında google on parmak  pro yazdım indirdim 1 hafta bile sürmedi artık kendin alışıyorsun zaten herhangi bi program işni görür.  F klavye daha rahat keşke F klavye zorunlu olaymış zamanın da. 

matematik24.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

aklıma bu geldi :)

http://m.youtube.com/watch?v=y5Bpvf6N30Y

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dolarkuru
    dolarkuru's avatar
    Erkek

bende taktım bu aralar 10 parmak yazmaya şu siteyi buldum 

http://play.typeracer.com/    

Bide TİPP10 diye uygulama var 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Katip olmak için sağlam referans lazım. Hangisine giriceksin yargıtay sınavına mı?

Ben İstanbul adliyesine girdim 2000 kişi arasından 5. oldum komisyon başkanı bile seni aldık dedi sonra sonuçlar bi açıklandı gümm :) gitmişim. ilk 10 ben hariç komple alınmış. Ona göre çok umutlanma. :)

Ben şimdi yargıtay sınavına gidicem fakat öylesine gidiyorum hoca, çünkü harbiden abartıldığından çok torpil dönüyomuş.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    Telekinesis bunu yazdı

Katip olmak için sağlam referans lazım. Hangisine giriceksin yargıtay sınavına mı?

Ben İstanbul adliyesine girdim 2000 kişi arasından 5. oldum komisyon başkanı bile seni aldık dedi sonra sonuçlar bi açıklandı gümm :) gitmişim. ilk 10 ben hariç komple alınmış. Ona göre çok umutlanma. :)

Ben şimdi yargıtay sınavına gidicem fakat öylesine gidiyorum hoca, çünkü harbiden abartıldığından çok torpil dönüyomuş.

Yargıtay sınavına gireceğim. 

İtiraz flan etmedin mi hoca nasıl olur böyle diye ?

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

f klavye öneririm çünkü dizilişi sağ elde sessiz harfler sol elde sesli harfler olmak üzere yani türk hece cümlesinde bir sağ bir sol el kullanılıyor bu şekilde zorlanmadan, yorulmadan çokdaha fazla yazabiliyorsunuz q kullananlara göre. lisede öğrendim o gün bu gündür bakmadan f klavye ile yazarım. q ile hiç yazamam.

///______________
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Hocam sınav günü en erken git, sordukları metni kolayca öğrenirsin. Metni ezberle. İki de bir kağıda bakmazsın böylece.

Toplam Hit: 4653 Toplam Mesaj: 44