Nasıl On Parmak Yazılır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Yargıtay imlalı zor baya.

matematik24.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insaf
    insaf's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

devlet dairelerinde f klavye kullanılıyor, f ile başla direk. kitaba falan hiç gerek yok, google'da ufak çaplı bir arama yaparsan onlarca siteye ulaşacaksındır. evinde bulunan klavye q ise daha rahat olur. klavyeyle işin yok zaten, hangi parmak hangi harfe basacak onları ezberliyorsun bir nevi. en geç bir aya çözersin. ben hiçbir kursa gitmeden, kitapsız, öğretmensiz kendi imkanlarım ile bir ayda q klavye ile şakır şakır yazmaya başlamıştım. ilk başlarda hızın yavaş olacaktır ama iki ayın sonunda katiplik sınavına girersen %100 kazanacaksındır. kolay gelsin..

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Hocam sınav günü en erken git, sordukları metni kolayca öğrenirsin. Metni ezberle. İki de bir kağıda bakmazsın böylece.

Erken gitmek sorun değil de sordukları metni nasıl öğreneceğim hocam? :))

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Yargıtay sınavı sistemli hocalar saatler bile belli öyle bizim bu sikik adliyeler gibi kafalarına göre yapmıyolar adam bekletmiyolar. İtiraz etsek te bi sonuç çıkmıyor. Ben 3 dakika da 250 yazan adamım torpil olmayınca zor. Sırf ukte kalmasın diye giricem sınava. İmlalı sınav zordur, hele ki ilk girişinse eller çok titriyor benim 179 yazdım ilk girdiğim sınav da :) 230'lardan aşşağı düşmüyordum.

Ben 16'sında gidicem sınava sen de o günsen görüşürüz hoca.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    Telekinesis bunu yazdı

Yargıtay sınavı sistemli hocalar saatler bile belli öyle bizim bu sikik adliyeler gibi kafalarına göre yapmıyolar adam bekletmiyolar. İtiraz etsek te bi sonuç çıkmıyor. Ben 3 dakika da 250 yazan adamım torpil olmayınca zor. Sırf ukte kalmasın diye giricem sınava. İmlalı sınav zordur, hele ki ilk girişinse eller çok titriyor benim 179 yazdım ilk girdiğim sınav da :) 230'lardan aşşağı düşmüyordum.

benim başvuru flan yok hocam daha hazırlık aşamasındayım ama takıldığım bir yerler olursa sizlerden, katip olan arkadaştan yardım alırım :)

GoldenWorld tarafından 12/May/15 19:52 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek
    GoldenWorld bunu yazdı
    Telekinesis bunu yazdı

benim başvuru flan yok hocam daha hazırlık aşamasındayım ama takıldığım bir yerler olursa sizlerden, katip olan arkadaştan yardım alırım :)

E yargıtay diyosun dostum onun başvurusu doldu zaten, neyse o zaman. :))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    Telekinesis bunu yazdı
    GoldenWorld bunu yazdı
    Telekinesis bunu yazdı

E yargıtay diyosun dostum onun başvurusu doldu zaten, neyse o zaman. :))

seneye :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

f klavye kullanılması gereken yerde klavyeyi q klavyeye ayarlasak bakmadan yazıyoruz nasılsa :D

slanger tarafından 12/May/15 20:31 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı

bununla ilgili çeşitli siteler var tomas.Sıfırdan başlatıp ilerletiyo hangi parmak nereye basacak gösteriyor.

mesela:  http://katipler.net/on-parmak/

bu sitede kendini test edebilirsin eğitim için başka siteler var

bu sitedeki denemeyi çok sevdim çıt kardeşim teşekkür ederim :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    GoldenWorld bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Hocam sınav günü en erken git, sordukları metni kolayca öğrenirsin. Metni ezberle. İki de bir kağıda bakmazsın böylece.

Erken gitmek sorun değil de sordukları metni nasıl öğreneceğim hocam? :))

Hocam şöyle anlatayım;

Ben  2013 'de girdim. katipler.net adresinde metinler falan var. 10 parmak çalıştırıyor ayrıca. Genelde oradaki metinlerden çıkıyormuş. Oradaki tüm metinlerin çıktısını alıp çalışmıştım. Sınav günü de erkenden gidip, sınavdan çıkanlardan öğrenmiştim metni. Çalıştığım metinler arasından çıkmış. Ezberleyip girdim sınava. Kağıda 2-3 defa baktım. Yanlışları hariç 120 kelime yazmıştım.

Şunu da söyliyim, eğer programcıysan, program falan yazan biriysen eller çok daha klavyeye alışık oluyor. Daha kolay yazıyorsun. 

SkynetX tarafından 12/May/15 22:09 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4655 Toplam Mesaj: 44