folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Nedir Bu Alkolsüz Furyası?

Nedir Bu Alkolsüz Furyası?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Ya bu efes alkolsüze takmış konumdayım. Bildiğim kadaryle gazlı içeceklerde de ara ayrıştırıcı olarak etil alkol kullanılıyordu. Şimdi bu alkolsüzün faslına baktım vakumlama yöntemi ile alkolü çekiyorlarmış. Yasal yönetmelik litrede %0.5 oranında alkolün altı içecekler alkolsüz sınıfına sokuluyormuş. E zaten enerji içeceğinde de okadar alkol var. Arkadaşta dedi bunlardan arabistandada var marketlerde. Allahalla dedim bu fasıl yinede alkol içeriyorsa ne ayak?  Baktım netten bu konuda araştırma varmı diye bunlar yazıyor:

Orijinal ambalajı içinde teslim edilen on adet gazoz şişesinde bulunan sıvı için “IFFJ modifiye rebelin metodu,1983” yöntemiyle etil alkol analizi yaptırılmış ve şu sonuçlara ulaşılmıştır:
    Marka                    Alkol Oranı
    Uludağ ........ 1.56 g/l  
    Akmina........ 1.28 g/l  
    Tansaş........ 1.16 g/l  
    Çamlıca....... 0.84 g/l  
    Fruko.......... 0.76 g/l  
    Sensun........ 0.60 g/l  
    Sprite.......... 0.56 g/l  
    Adese......... 0.48 g/l  
    Seven Up..... 0.44 g/l  
    Kipa............ 0.20 g/l

Yani alkolsüz deniyorda içinde alkol varken ne derece doğru söyleniyor? Hadi onuda geçtim dinen faslı nedir? Enteresan geldi yani bana... Kimi diyor caiz değil taviz tavizi doğurur, kimi diyor okadar alkol elmada bile var. İkilem yani...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tiryakee
    Tiryakee's avatar
    Erkek

olayı anlamadım da efes alkolsüz kafa yapmıor bizzat denedim ee o zaman ne işe yarar ?

In a real dark night of the soul it is always three o clock in the morning
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben biranın tadını seve seve içen insan görmedim abi :W niye alsın ki millet şimdi bunu.

kim der hadi efes alkolsüz alalım :W

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

gazoz da da az da olsa alkol var yani

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

ulemaya sormak lazım :P

için dini boyutu bilen var mı

islamı forumlarda araştıralım bende merak ettim

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

angelofhope bunu yazdı:
    -----------------------------

ben biranın tadını seve seve içen insan görmedim abi :W niye alsın ki millet şimdi bunu.

kim der hadi efes alkolsüz alalım :W

Bu söze sen bira içmemişsin denir heralde

alkolsüzmalt içecekleri meşrubat olarak avrupada tüketilen bir şey, alışkanlıkla da ilgili

9200 feetde alınan ilk nefes...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

SyspioniC bunu yazdı:

ulemaya sormak lazım :P

için dini boyutu bilen var mı

islamı forumlarda araştıralım bende merak ettim

Allaha%20Havale%20Et

Boş İşler Uzmanı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

Gençler içtiğiniz her ne olursa olsun su bile olsa size başınızı döndürtüp saçma işler yaptıracak her şey haramdır. Allah bunlardan sakınmanız için sizi uyarır.

Eğer Allah senin o şekilde yaşamanı isteydi seni dünyaya ayık göndermezdi.

Yani bence bunların içinde kafa yapcak ( yani beynin bir bölgesini bile olsa etkileyecek yani baş dönmesi olmayabilir ancak yine de beyni etkiliyorsa... ) bişey varsa sakınınız.

Dini boyuu budur.

Not : Ayık olun.

Edit : + Not

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Clickanddie bunu yazdı:

Gençler içtiğiniz her ne olursa olsun su bile olsa size başınızı döndürtüp saçma işler yaptıracak her şey haramdır. Allah bunlardan sakınmanız için sizi uyarır.

Eğer Allah senin o şekilde yaşamanı isteydi seni dünyaya ayık göndermezdi.

Yani bence bunların içinde kafa yapcak ( yani beynin bir bölgesini bile olsa etkileyecek yani baş dönmesi olmayabilir ancak yine de beyni etkiliyorsa... ) bişey varsa sakınınız.

Dini boyuu budur.

Not : Ayık olun.

Edit : + Not

kafamız güzel gelseydik içmek zevkli olmazdı zaten :)

neredeyse herşey alkol var kafa yapmadıgı sürece günah deil , bu kadar basit :)

birde alkolsüz bira nın çıkmasına sevindim , efes sevmem ama alkol kullanmayan veya kullanamayan kişilerde bira tadını almış olacak zaten yurt dışında bol bol var metro yada yabancı markalı gelmişti 1 tane , hamile kadınlara iyi gelio diye duymuştum 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

esrar da şeker hastalarına iyi geliyor ama bunarın dışında iyi gelen bir sürü şey var illa bira mı içecek hamilekadına bira iyi geliyo diye :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Clickanddie bunu yazdı:

esrar da şeker hastalarına iyi geliyor ama bunarın dışında iyi gelen bir sürü şey var illa bira mı içecek hamilekadına bira iyi geliyo diye :D

alkolsüz oldugu sürece içebilir tabiki :)  hamile iken sigara içen gerizekalılar da var hiç birşeyi düşünmeden 

tabi normal hayatta alkol e asla karşı degilim fakat ki geçen ay ebeyi tersten görme durumu oldugu için kendime limit koydum , bol bol şeker de içerdiği için daha iyi oldu  2 ölçüden fazlasını tüketmiyorum , tüm alkol ürünlerine eklemişler artık sorumluluk ile ve kararında tüketiniz diye adamlar doğru söylüyo biz dibini görcez diye yarışa giriyoruz.

not 

@angelofhope

sen mariachi & matiachi black içtin mi :) efes yanında bira mi , dayanamadı limonlu bira çıkardı hemen , tadını beğenmiyorsan bira içmek gerçekten ameleliktir 

benim için kötüler , tuborg kırmızı , efes extra , efes , efes dark , tuborg yeşil

iyiler : mariachi , tuborg mexicana , tuborg gold , corona extra 

Toplam Hit: 5685 Toplam Mesaj: 30