folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Neşet Ertaş Halk Ozanı Değil

Neşet Ertaş Halk Ozanı Değil

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=76HjarO38Eo

Neşet babanın götünün kılı olamıyacak i..e kalkmış ne diyo bunlar neyin kafasını yaşıyo

Seçim geliyo diye suni gündem mi yaratmaya çalışıyorlar yoksa reklamın iyisi kötüsü olmaz diyip gündemde kalma çabaları mı?

http://www.youtube.com/watch?v=tKw4yiF-e2U

sorun benden kaynaklanıyor sanırım son zamanlar konulara youtube video ekleyemiyorum sağol paduwan

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=76HjarO38Eo

paduwan tarafından 23/Şub/14 00:53 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

DevilKingtr hocam ne diyo bu "ışıldak"  ?

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

yazıklar olsun , eskiden severdim bu  adamı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek
    Piratebay bunu yazdı

DevilKingtr hocam ne diyo bu "ışıldak"  ?

yeminle konuyu açarken benimde ilk aklıma devil hocanın konuyla alakalı yorumu geldi ne diycek daha doğrusu nasıl dümdüz kayacak diye düşünüyodum :)

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

dombıra şarkısını çalmış bide hala konuşuyor mu bu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek

siktirsin gitsin burnunun bokunu yesin şeresiz herif .

Özü gülmeyenin yüzü güler mi ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnLayamazsiniz
    AnLayamazsiniz's avatar
    Banlanmış Üye
    Dişi

kendim kırşehirliyim videoyu 2 3 kere izledim twitterindan Ozan arifin Adam değilmiş parcasının sözleri ile itaf ettim ama beni engelledi :) 

Demirel zamanında kendisine sunulan 'devlet sanatçılığı' ünvanını; "O dönem Süleyman Demirel Cumhurbaşkanıydı. Devlet sanatçılığı bana teklif edildi. Ben, 'hepimiz bu devletin sanatçısıyız, ayrıca bir devlet sanatçısı sıfatı bana ayrımcılık geliyor' diyerek teklifi kabul etmedim. Ben halkın sanatçısı olarak kalırsam benim için en büyük mutluluk bu. Şimdiye kadar devletten bir kuruş almadım, bir tek TBMM tarafından üstün hizmet ödülünü kabul ettim. Onu da bu kültüre hizmet eden ecdadımız adına aldım." diyerek geri çevirmiştir.[4]Halk bu tavra destek vermiş ve Neşet Ertaş adeta yaşayan bir efsane olmuştur. Unesco Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi kapsamında yapılan ulusal envanterlerden Yaşayan İnsan Hazineleri Türkiye Ulusal Envanterine alınarak yaşayan insan hazinesi kabul edilen Ertaş, 25 Nisan 2011 tarihinde İTÜ Devlet konservatuarı tarafından fahri doktora ödülüne layık görülmüş,bağlamadaki tavrı ve türküleri konservatuarlarda ders olarak okutulmuştur.Hayatı ve eserleri Doç.Dr.Erol Parlak tarafından iki ciltlik bir kitap halinde yayımlanmıştır.

Kaynak Wikipedia 

Eğer RAHMETLİ NEŞET ERTAŞ HAYATTA OLSAYDI SENİN SURATINA TÜKÜRÜRDÜ uğur I Ş I L D A K 

AnLayamazsiniz tarafından 23/Şub/14 01:21 tarihinde düzenlenmiştir

Anlayamazsınız ve Beni en çok çeken şey motorun yaptığı dalga köpürtmesi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=Z6jWxPyT0S8

uğur ışılak'ın 1:40 taki haline bakın. Param var mk kaç para istiyorsun bu şarkıyı bırakmak için ^^

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Abdal'ın kemikleri sızlayacak.. Ozanlık kelimesi şamanizmden gelir. Yaratıcı tarafından bahşedilmiş kendinden çalıp söyleme yetenekleri vardır. toplumun kültürünü geleneğini taşıyan izler bulunur ozanların sözlerinde. Halkın içinde yaşar halkla iç içelerdir. Uğur ışılak Ozanlık ile Alimliği Evliyalığı karıştırıyor gibi geldi bana. Şurası bir gerçektir. Neşet Ertaş Bağlama çalmayı bilmez. Sazındaki perdeler notalı değildir. hepsi eşit aralıkta kendi uydurduğu notaları vardır ve kara düzen bağlama çalar. Ama türküleriyle halkın sözü olmuştur. Atv 'de 2008 yılında bir programda Başbakanı fırçaladığı da olmuştur. " Fakhırın Cuarasına dokhanma " diye. Köylerde düğünlerde sazcılık yapmış, özel günlerde rakı sofralarında türkü havalandırmıştır. Kelimenin tam anlamıyla bir Halk Ozanıdır. Ve halkın içinden köyden anadoludan yetişmiştir. 

Neşet Babayı saygıyla ve rahmetle anıyor, OZANLAR DİYARI ŞİRİN KIRŞEHİR diyorum.. 

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

iyice azdı bu orospu çocuğu.. facebook adresini hacklemişler bu götleğin..

xxx
Toplam Hit: 4619 Toplam Mesaj: 36