folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder .Net Open Source Oluyor(Muş)

.Net Open Source Oluyor(Muş)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Today is a huge day for .NET! We’re happy to announce that .NET Core will be open source, including the runtime as well as the framework libraries.

This is a natural progression of our open source efforts, which already covers the managed compilers (C#, VB, and F#) as well as ASP.NET:

This takes it to the next level by extending it to the .NET runtime and the core framework.

http://blogs.msdn.com/b/dotnet/archive/2014/11/12/net-core-is-open-source.aspx

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ben o hikayeyi 3. kere duyuyorum. ilk olarak .net 1.0 çıktığında platform independent falan die bol bol lanse ettiler bunu. Sonra da shared source falan dediler. Linuxda bugüne kadar .net kodunu port etmek için ne yapıldıysa millet kendi çabalarıyla yaptı.

Gerçi vNext ile öncekilerden fazla bir çaba var bu konuyla ilgili yani microsoft direk destek verior diyorlar fakat pek inanmıyorum.

.net Compiler platform çok doğru bir hareket. Microsoft özellikle embedded devicelarda, serverlarda fln etkin platform olmak istiyorsa başka seçeneği yok.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

Microsoft'un open source anlayışı; kod bana gelsin ama ben kendi kodumu ekleyim. vNext bekliyoruz, kısmet bu işler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ben o hikayeyi 3. kere duyuyorum. ilk olarak .net 1.0 çıktığında platform independent falan die bol bol lanse ettiler bunu. Sonra da shared source falan dediler. Linuxda bugüne kadar .net kodunu port etmek için ne yapıldıysa millet kendi çabalarıyla yaptı.

Gerçi vNext ile öncekilerden fazla bir çaba var bu konuyla ilgili yani microsoft direk destek verior diyorlar fakat pek inanmıyorum.

.net Compiler platform çok doğru bir hareket. Microsoft özellikle embedded devicelarda, serverlarda fln etkin platform olmak istiyorsa başka seçeneği yok.

Benim için şu çok iyi oldu : http://msdn.microsoft.com/en-us/visual-studio-community-vs.aspx

anlıyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

.net framework open source fakat Visual Studio ücretli :) 

Ben olsam herşeyi free yaparım bi tek noktalı virgül (;) yapmaya izin vermem onu da satır başına satarım ehuehue :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

.net framework open source fakat Visual Studio ücretli :) 

Ben olsam herşeyi free yaparım bi tek noktalı virgül (;) yapmaya izin vermem onu da satır başına satarım ehuehue :)

Bak yukarıda link verdim, Visual Studio Professional 2013'e eş değer Community Edition ücretsiz.

anlıyorum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

allah javanın yardımcısı olsun(vazgeçtim olmasın, beter olsun), "write once run everywhere" in ekmeğini yediniz senelerce.

dün connect etkinliğini izlerken visual studio'da ios debug yapıyordu ben oha oldum, bir bit yeniği var mı bilmiyorum ama gözümle gördüm. visual studio'ya entegre android emülatörü falan geliyor burası kesin ama. mac olmadan ios development'ı mümkün kılarlar mı? çok zor...

Fdumanli tarafından 13/Kas/14 12:17 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Daha önceki open source geyiklerinde destek CEO'dan gelmiyordu. Ancak yeni CEO direkt olarak bu konu üzerinde çalışıyor ve desteği veriyor. O yüzden open source olacağından şüphem yok.

Ayrıca birisi kod open source VS neden ücretli demiş. Open Source != beleş. Şunu bi kabullenelim önce. Sonra bizde yavaş yavaş ilerleriz.

Ayrıca dün ilk pull request yapıldı .Net'e.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

peki bunun windows phone'a nasıl bir etkisi olur?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

Bende etkisi artacaktır. Community genişleyecek. Bence yeni CEO mevzuya gerçekten çok farklı yaklaşıyor. Ballmer gibi eski kafa birisi değil.

Konuyu tam olarak cover eden adam akıllı bir blog yazısı varmı gençler?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı
    KAAMOS bunu yazdı

Bende etkisi artacaktır. Community genişleyecek. Bence yeni CEO mevzuya gerçekten çok farklı yaklaşıyor. Ballmer gibi eski kafa birisi değil.

Konuyu tam olarak cover eden adam akıllı bir blog yazısı varmı gençler?

http://blogs.msdn.com/b/dotnet/archive/2014/11/12/announcing-net-2015-preview-a-new-era-for-net.aspx

budur hocam

Toplam Hit: 3535 Toplam Mesaj: 29