folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder .Net Teknolojisi Nedir ??

.Net Teknolojisi Nedir ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alikadir
    alikadir's avatar
    Erkek
    zerkavi hoca sen ne diyon yaw .net hakkında bilgisi olan bişey ler yazsın abi ilker sende delirtme adamı bi bok yazmıyo o kitap ta adam asp .net php .net i anlatmış ben .net genel bi bilgi istiyom mesela bu .net nedir ayrı bi dil mi yoksa dier dilleri ortak kullanılarak program yapmak için geliştirilmiş bi platform mu ??

..:: AKLININ SINIRLARINI ZORLAMAYAN BAŞARILI OLAMAZ.. einstein ::..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar birbirinizle neden didiştiğinizi anlamıyorum.
    .NET birden fazla yazılım dilinin ortak bir dile çevrildiği bir paltformdur. C# .NET in resmi yazılım dilidir. Ve en kullanışlısıdır. Yeni nesil bir programcı olmak istiyorsanız bunu mutlaka öğrenin. Delphinin de .NET versiyonu çıktı diye biliyorum ama yanlışta hatırlıyor olabilirim.

Bilgi Güçtür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Visual Studio .NET nedir?
    Visual Studio .NET , .NET platformu için geliştirilmiş uygulama geliştirme platformudur. En büyük özelliklerinden birisi IDE (Integrated Development Environment) dediğimiz ortak bir uygulama geliştirme platformu sunmasıdır. İster C# ile uygulama geliştirin ister VB.NET ile ; kullanacağınız en etkin ve ortak uygulama geliştirme platformu Visual Studio .NET olacaktır.

Alıntı...

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek
    bilgi almak istiyorsan (benim gibi) csharpnedir.com adresine girmelisin. ben dün baya bi baktım ve ne olduğunu hemen hemen kavradımi.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alikadir
    alikadir's avatar
    Erkek

teşekkür ederim arkadaşlar varmı başka fikri olan?

..:: AKLININ SINIRLARINI ZORLAMAYAN BAŞARILI OLAMAZ.. einstein ::..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    www.yazgelistir.com a gir, dehşet bir site, içeri girdikçe derinliğini anlarsın

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diatonic
    Diatonic's avatar
    Erkek
    Abi ben Delphi öğrendikten sonra .Delphi ve C# öğreneceğim.Bunun için geçengün kitapçıdan David S. Platt'in .Net nedir? kitabını alıp okudum.Windows proğramcısı olmak istiyorsan .Net'i kesin öğrenmek gerek.Windows Vista .Net donanımlı olarak geliyor..Net ilerde microsoft'un kullanacağı programlama dili.C# en gözde .net dili.İlerde iyide para kazandıracak.

Unutma ki yarın bügüne dün diyeceksin, tıpkı dün bügüne yarın dediğin gibi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GangShot
    GangShot's avatar
    Erkek

Yazılımcı olcaksan, hayatını kurtarıcak değişiklik.

.NET içerisine girersin C#, VB.NET, Asp.NET, J# gibi birçok konuyu kapabilirsin. VB.NET'den başla sonra C#'a geç. HTML, CSS, JavaScript, jQuery, AJAX bunları öğren. Bir yandan da Asp.NET'e bak win-web programcısısın işte :)

adamın teki yarın ölcem demiş yarmışlar ölmüş..
Toplam Hit: 4880 Toplam Mesaj: 19