Nihal Atsız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CommunisT
    CommunisT's avatar
    Erkek
    Su klasik "saygi duyma" muhabbeti sikti acikcasi.
    Neye saygi ve niye saygi?
    Ben hitleri elestirirken saygi duyarak elestirmem. Bush dan bahsederken saygi duymam.
    Fasizmi tartisirken saygi duymam.
    Benimsemedigim , desteklemedigim , tamamiyle yanlis buldugum fikir ve destekcilerine neden saygi duyayim?
    Birakin bu entel ayaklarini. Eger kin kustugun insana saygi duyuyorsan iki yüzlülük etmis olursun. Bu sadece opötünistlerin takindigi bir tutumdur.
    Kalkip tahribat gibi bir yerdede insanlarin belirmek istedikleri asil mesaja direk cevap vermek yerine, saygi sevgi gibi degerlerle gelmeye gerek yok.
    Disarda karsit bir fikri savunanlar tartisirsin, o kisiyle somut tartisabilmek icin, küfür etmezsin, bunada saygi degil , seviye derler.
    Burda millete abilik yaparmis gibi sen bilmiyorsun, ögrende gel gibi agiz yapmakta ayri bir ego sorunu.
    TBT de on yasindan elli yasina kadar adam var. eger burdaysan millete kücük muamelesi yapmadan tartis. bide kalkip saygidan bahsediyorsun.

konuya gelecek olursak, bu dünyada biraz merhameti olan, biraz insan sevgisi olan, biraz akli basan bir insanin, nasil olurda, kendi irki disindaki herkezi düsman olarak görebildigini anliyamiyorum.
    sizin gibiler yasamin, insanlari öldürmek icin olmadigini,
    insanlari yasatabilmek icin oldugunu ne zaman anliyacaklar.
    elinize gül alin sokaklarda barisi simgeleyen gülücükler dagitin demiyorum.
    sadece insanogluna saygi duyun. insansiniz. insan olun.

Bitimsiz bir ko$udur ya$am
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

devşirme böyle gereksizlerle kafanı şişirme.

hep ırk tan şundan bahsediliyor,insanın temeli birdir.bu görüş sadece evrimcileri bağlamaz.

Türkten kasıt orta asyadan gelen ırksa o halde anadolu türklerin yurdu bir masaldan ibarettir.

türkiye cumhuriyeti bu topraklarda kurulmuş ise sınırları içersindeki her insanın bu ülkede en az senin benim kadar hakkı vardır. (kurulmasına faydada bulunan herkesin )..

ırkları boşver . bu ülke için ne yaptın ne yapabilirsin bu önemli. yoksa şucu bucu diyip hatta Atatürkçüyüm diyip mark kap dolar al aynen indiragandicileri paraları cebellezinecileri çok gördük.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    2 kişi banlandı, hayırlara vesile olur inşallah...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TORN
    TORN's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı:
    -----------------------------
    nihal atsız gibi faşislere allah gibi tapan gençlere acıyorum.ayrıca oğluna mektup yazmış ama bildiğim kadarıyla oğlu sıkı bir komünisttir.Ne kadar ironik dimi.
    Arkadasa hak veriyorum.Bütün dünyayı adam kendine düşman etmiş.

Eger o an güneş yoksa dünyanda.Cama nefesınle buğu yapıp güneş çizmelisin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bassicam
    bassicam's avatar
    Erkek
    insanları kendi seçemediği ırkı gibi bir konuda ayırıp kendi ırkı dışındaki herkesi düşman sayan bu sığ kafalı adamı yazan,üreten vs. diyerek aklamaya uğraşmayın arkadaşım.şimdi abdullah öcalan da cıksa birşeyler yazsa saygı duymamız mı gerekecek ? diyeceksin ki bu adam binlerce insan öldürmedi.şuna eminim ki elinde fırsat olsaydı inanın ülkenin yarısına kıyabilecek kadar sapkın bir inanç taşıyordu.zaten yazılarında etnik temizlikten bahseder.yani türk ırkı dışındakilerin yok edilmesi.çok merak ediyorum bunu böylesine destekleyen arkadaşa "senin dişlerin eğri sen türk olamazsın ölmek zorundasın" denilse ne yapardı ? abartmıyorum bu adamların forumlarında bunlar tartışılıyor.adam "evleneceğim kızın dişleri öne çıkık araştırdım türklerde böyle birşey bulamadım acaba bu kız öztürk olmayabilir mi ?" diyor ve işin asıl acı tarafı bunu ciddi bir şekilde soruyor.bırakalım bu geyikleri faşistin her türlüsü zavallıdır,beyinden yoksundur.daha fazlasını bile söylemeye gerek yok..

need the end to set me free
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bang-bang
    bang-bang's avatar
    Dişi

bassicam bunu yazdı:
    insanları kendi seçemediği ırkı gibi bir konuda ayırıp kendi ırkı dışındaki herkesi düşman sayan bu sığ kafalı adamı yazan,üreten vs. diyerek aklamaya uğraşmayın arkadaşım.şimdi abdullah öcalan da cıksa birşeyler yazsa saygı duymamız mı gerekecek ? diyeceksin ki bu adam binlerce insan öldürmedi.şuna eminim ki elinde fırsat olsaydı inanın ülkenin yarısına kıyabilecek kadar sapkın bir inanç taşıyordu.zaten yazılarında etnik temizlikten bahseder.yani türk ırkı dışındakilerin yok edilmesi.çok merak ediyorum bunu böylesine destekleyen arkadaşa "senin dişlerin eğri sen türk olamazsın ölmek zorundasın" denilse ne yapardı ? abartmıyorum bu adamların forumlarında bunlar tartışılıyor.adam "evleneceğim kızın dişleri öne çıkık araştırdım türklerde böyle birşey bulamadım acaba bu kız öztürk olmayabilir mi ?" diyor ve işin asıl acı tarafı bunu ciddi bir şekilde soruyor.bırakalım bu geyikleri faşistin her türlüsü zavallıdır,beyinden yoksundur.daha fazlasını bile söylemeye gerek yok..

nihal atsızın kaç kitabını okudun! okuduğun kitap üzerinden tartışalım! ben senin faşist dediğin gruba giriyorum, ırkçılığımla da gurur duyuyorum, bilinçli olan hiçbir ırkçı zavallı değildir aksine üstündür, bilinçli olan hiçbir ırkçı akılsız değildir aklını en iyi şekilde kullanır! elbette evleneceği kişinin ırki özelliklerine bakacak, dört nesil dayı amca kızlarını düdüklemiş aile içi evlilik yapmış zatla evlenilirmi? babasının dedesinin sapık katil genlerini taşıyan bir adamla evlenilirmi? nesillerdir vatanına ihanet eden dedesi isyancı, babası terörist bir adamla evleninirmi? kan çook önemlidir, soydur çeker boktur kokar! gidip polyannacılık oynayın, grup yorum eşliğinde halay çekin, sendikacılık diye kürtçülük yapın, senin gibileri görünce nekadar şanslı olduğumu anlıyorum! akıttığınız pis zehir bazen öyle uyandırıcı oluyoki tuorin-kafein etkisi yanında sıfır. tanrıyı anlayamıyorum neden daha az zeki insan yaratıp daha çok ve sütveren hayvan yaratmak yerine tersini yaptı.

Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma. bang-bangle arkadaşsan ona asla yamuk yapma.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

bassicam bunu yazdı:
    ben nihal atsızla hemfikir değilim ama büyük bir türkolog ve türkçüdür saygı duyarım.sadece biyolojik ırk söylemine tersim

1.konunun başından sonunu kadar yapılmış en saçma yarumu yapmışsın

2.nihal atsız okumadığın kesin

3.sen bi forum sitesini kaynak alarak Türkçüler  hakkında objektif yorum yapamazsın

4.Türkçüler  faşist değildir.(faşizmin hakkında ve türkçülük hakkında objektif kaynaklardan bilği edinmeni tavsiye ederim)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek

tanrıyı anlamadığın belli ! Eğer işin kökün kazarsan ilk insan olan ademe dayanır işin ucu. Sen birini sadece babasının yaptığı kötülüklerden ötürü yada neslinden birinin yaptığından ötürü yadırgayacaksanbırak tanrıyı daha sen insan olmanın ne olduğunu anlayamamışsın !

Bende faşistim ama düşünce yapısı bakımından kan bağından yada kan bağından değil banane benim dedemin dedesinin kardeşinin torunun oğlunun yaptıklarından beni ilgilendiren kişinin düşüncesidir. Rusyayı sevmem ama rusları severim, yunanistanı sevmem ama yunanlıları severim burdaki severimden kasıt o ülkenin idolojisin altında yatmayan kişilerdir, eğer TÜRKİYE ideolojisinin yurtta barış dünyada barış yada savaş gerekmedikçe bir cinayettir felsefeleri üzerine kurulu olmadığını anlamayanlar merak ediyorum TÜRKİYE hangi felsefeden kurulmuştur ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeFORC3
    GeFORC3's avatar
    Erkek

@DEVSIRME

Niye bu kadar kafana takıyorsun ki Türkiye'nin çoğu böyle düşünseydi haklısın gerçekten bir tehlike olabilirdi fakat ben azınlıkta kalmış bir düşünce olduğuna inanıyorum ayrıca ülke yönetiminde herhangi bir şekilde aktif olma ihtimali bile yok.

Şuan için çoğunlukta olan düşüncelerin yaratabileceği tehlikeler üzerinde endişelenmeli bence :D 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek
    GeFORC3 bunu yazdı:

@DEVSIRME

Niye bu kadar kafana takıyorsun ki Türkiye'nin çoğu böyle düşünseydi haklısın gerçekten bir tehlike olabilirdi fakat ben azınlıkta kalmış bir düşünce olduğuna inanıyorum ayrıca ülke yönetiminde herhangi bir şekilde aktif olma ihtimali bile yok.

Şuan için çoğunlukta olan düşüncelerin yaratabileceği tehlikeler üzerinde endişelenmeli bence :D 

Hocam haklısın !

Ama Türkiye denilen yer için herkes birşeyler yapmaya çalışıyor hepside kendilerince haklı ve Türkiye yi sevdikleri için yapıyorlar, Fettullah Gülen den tut Nihal Atsıza, koministlerden tut faşistlere, Devlet Bahçeliden tut Deniz Baykala, cumhuriyetçilerden tut şeriatçılara ... Herkes bu ülkeye kenine göre fayda sağlamak için çalışıyor. Gerek yanlış yoldan gerekse doğru yoldan ama şununu herkes bilmelidir ayı yavrusunu sevdiğinden öldürürmüş.

Birlikten kuvvet doğar, rica ederim bunu hiç kimse unutmasın !

Toplam Hit: 9168 Toplam Mesaj: 65