folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nisan Celbi: Askerlikle İlgili Bir Soru

Nisan Celbi: Askerlikle İlgili Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

Hocalar Nisan celbinde askere gidiyorum.Lisans mezunuyum.Bi mevzu var anlamadığım.Nisanda uzun dönem çıkıyomuş çoğunlukla.Bunun doğruluk payı var mıdır?Varsa sebebi nedir?Birde ben kısa dönem gitmek istiyorum bunun için yapabileceğim birşey var mıdır?Hani yedek subay sınavında yanlış işaretlemek gibi filan?Herkes yanlış işaretleyip uzun,full yapıp kısa dönem gidenin olduğunu söylüyor.

Bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

olm tamamen kısmetine ne çıkarsa. kim ne derse desin sallama. askerlik şubesine gidince soracaklar kısa kalın mı olsun uzun ince mi :D sende zevkine göre kısa yada uzun ne istiyorsan soylersin. onun dışında geri kalan herşey bahtına ne çıkarsa. paşa paşa git sınavına gir. tek sıkıntı şu oluyor nisan celbinde cok fazla kısa dönem başvuran olmuyor o yüzden gittiğin birlikte kısa dönem pek olmuyor.

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

git sen artık devlet malısın sana bişey olmaz hatırladığım kadarıyla sınavdan sonra bu tertipte fazla kısa dönem olmuyo

h.teskereler

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

diger dönemlere göre az başvuru yapılmasından dolayı öyle söyleniyo ama doktor,sağlıkçı felan değilsen kolay kolay çıkmaz 

imza
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeLeVoLe
    TeLeVoLe's avatar
    Erkek

lisans mezunu olarak uzun donem yaptım.. kısa donem yapmanı tavsıye etmem zıraa posetlerden hıc hoslanmazlatr :))) tabı her yer farklı kımısı mıllıyetcı kımısı toprakcı kımısı tertıpcı... sen pırpırlı bır yere  gondermelerı ıcın dua et :)

Mahallenin Tavuk Hırsizı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

Ne gelirse artık napalım.Neyini düşünüyosam.Uzun olursada alır paramızı yeriz paşa paşa.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeLeVoLe
    TeLeVoLe's avatar
    Erkek
    pr_x71 bunu yazdı

Ne gelirse artık napalım.Neyini düşünüyosam.Uzun olursada alır paramızı yeriz paşa paşa.

para alırsın almasına 
    Karakol Envanterınde BIR ıgnenın hesabı senden soruLur
    Kaldıkı hepsı sılah ve techızat.  ve ne kadar para ettıgını soylemeye gerek yok .. Eksıklık halınde Devlet hazınesınden Para aktarılıyor ama ımzalanıpte eksık olan tek bır ıgne ıcın sıcılene ıslenır.  Askerlık bu nerden baksan dert nerden baksan Ezıyet...

Mahallenin Tavuk Hırsizı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

Bu Nisan ayında son kez sınav uygulaması yapılacak. Sınavın zaten bir geçerliliği yok. İhtiyaçları olan bir bölüm mezunuysan uçarın kaçarın yok. Uzun dönem oluyorsun.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek
    TeLeVoLe bunu yazdı
    pr_x71 bunu yazdı

para alırsın almasına 
    Karakol Envanterınde BIR ıgnenın hesabı senden soruLur
    Kaldıkı hepsı sılah ve techızat.  ve ne kadar para ettıgını soylemeye gerek yok .. Eksıklık halınde Devlet hazınesınden Para aktarılıyor ama ımzalanıpte eksık olan tek bır ıgne ıcın sıcılene ıslenır.  Askerlık bu nerden baksan dert nerden baksan Ezıyet...

Etme hocam ya :) Tam kendimi biraz rahatlatmıştım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Bende aynı durumdayım, bende başvuracağım uzun döneme kendimi hazırladım her ihtimale karşı. Araştırmalarıma göre şöyle bir durum varmış. Kısa veya uzun dönem gelmesi tercihine ve sınavdaki başarına bağlıymış. Eğer kısa dönem seçersen ve sınavı iyi yaparsan, başarılı olduğun için tercihini göz önüne alıyorlarmış. Yani 100 tane uzun dönem isteyen varsa ve 80 tane uzun dönem istiyorum diyen varsa 80 kontenjanı bu kişilerin sınavı iyi yapanlarından geri kalanlarıda uzun dönem isteyen başarısızlardan ve kısa dönem istiyen başarısızlardan dolduruyorlarmış. TAm olarak nalatamadım ama şunu söyliyeyim, tamamen nasip meselesi hocam belli ki bakalım nasibimizde neresi var. Ama şu bir gerçek ki Nisan ayında uzun dönem gelme ihtimali daha fazla.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxlltbt
    xxlltbt's avatar
    Erkek

arkadaşlar sınav felan hikaye öncelik devletin ihtiyacı yani hangi bölümden ihtiyaç duyuyorsa ona göre kısa veya uzun gidiyorsun bence kısa dönem daha iyi ben geleli yaklaşık 20-25 gün oldu 347kd idim şuan 349 lar var sende 351 olursun umarım ayrıca şunu diyeyim ben askerliğin nasıl geçtiğini anlamadım artık askerlik eskisi gibi değil hele kısa dönemsen sana saygı duyuyorlar ve büyük ihtimal benim gibi jandarma olursun jandarmada inan çok zevkli yani piyadeye göre bu benim düşüncem şimdiden hayırlı teskereler...

Toplam Hit: 3325 Toplam Mesaj: 31