No Man's Sky

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Muritlerden biri ciksada oyunun neden hayatinin oyunu oldugunu anlatsa..

Oyun bu neyini anlatalım hoca ? :) Anlamak için oynanış videosunu izlemek istiyorsan buyur:

http://www.youtube.com/watch?v=5ijWfl5qlzY

hocam yine aynı şey oluyor.. bi kaç tane izledim, adam sadece item topluo başka bişi yok. yani bunun için mi millet hayatımın oyunu diyor ? biraz açıklayıcı olsanız

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Dandik çıktı ya la oyun :D

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HalfGlaze
    HalfGlaze's avatar
    Erkek

Yani oyun öyle cok hayatimin oyunuluk bisey değil ama benim fikrim, gelmis geçmiş en iyi açık dünya (evren) oyunu. Spore adlı oyunu bilen bilir. Onu seven bunu da sever. Oyunu güzel kılan olay da istediğin yere gidip kafana gore takilman ve her yerde yeni birşey gorebilmen.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Oyun bu neyini anlatalım hoca ? :) Anlamak için oynanış videosunu izlemek istiyorsan buyur:

hocam yine aynı şey oluyor.. bi kaç tane izledim, adam sadece item topluo başka bişi yok. yani bunun için mi millet hayatımın oyunu diyor ? biraz açıklayıcı olsanız

Hocam herkes aynı şeyler sevecek diye bir şey yok. Kimi insan için en iyi mmorpg knight online dır, kimisi için wow, kimisi guild wars 2 hepsini gömer der, kimisi ultima online dan gerisi yalan der.

Kimisi strateji oyunu hastasıdır, bazısına da acayip sıkıcı gelir.

İzlediğin videolar sende bir heyecan yaratmıyorsa kasmana gerek yok.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lambo
    Lambo's avatar
    Erkek

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Evet hocam item topluyorsun ve gezegen keşfediyorsun, bunun için millet (yani ben:D) hayatımın oyunu diyor.

İzlediklerinden etkilenmemiş olabilirsin, demek ki senin zevkine hitap eden bir oyun değil. Milyarlarca insan aynı şeylerden hoşlanıp aynı şeylerden nefret etselerdi dünya yaşanabilir bir yer olmazdı zaten.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Ya*ak gibi oyun ak. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Evet hocam item topluyorsun ve gezegen keşfediyorsun, bunun için millet (yani ben:D) hayatımın oyunu diyor.

İzlediklerinden etkilenmemiş olabilirsin, demek ki senin zevkine hitap eden bir oyun değil. Milyarlarca insan aynı şeylerden hoşlanıp aynı şeylerden nefret etselerdi dünya yaşanabilir bir yer olmazdı zaten.

Yani hocam benim burda anlamak istedigim, mine craftta boktan bi oyuna benzio fakat oyunun kendi icinde cok baska bir stratejisi var.oyun bi kere sana ait sen ne kadar istersen oyle oluyir.diger oyunlarda belli bir yol var onun disina cikamiyorsun.mine craft ole degil bunu anlamak icinde oynamak lazim. Hani belki oyle birseydir diye sordum cunku heryerde bu oyun reklami. Gezegen gezegen item toplamak bana sikici geldi. Aksiyon olarak savas ne bilim farkli bisiler yapsalar guzel olurdu. Mine craftta sikinti buydu. Butun itemleri yaptiktan sonra oyun bir anda guzelligini bitirio.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HalfGlaze
    HalfGlaze's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Yani hocam benim burda anlamak istedigim, mine craftta boktan bi oyuna benzio fakat oyunun kendi icinde cok baska bir stratejisi var.oyun bi kere sana ait sen ne kadar istersen oyle oluyir.diger oyunlarda belli bir yol var onun disina cikamiyorsun.mine craft ole degil bunu anlamak icinde oynamak lazim. Hani belki oyle birseydir diye sordum cunku heryerde bu oyun reklami. Gezegen gezegen item toplamak bana sikici geldi. Aksiyon olarak savas ne bilim farkli bisiler yapsalar guzel olurdu. Mine craftta sikinti buydu. Butun itemleri yaptiktan sonra oyun bir anda guzelligini bitirio.

Oyunda az da olsa savaş var. Büyük ticari gemiler var onlara saldırı yapabiliyorsun ya da onlara saldiran korsanlara saldirabiliyorsun. Ama irklar arasi bi savaş olsa (belki güncelleme olur gelir) harika olur. Oyunu henüz derinlemesine oynayamadım var mi bilemiyorum ama büyük gezenler arasi imparatorluklar tarzı şeyler de güzel olurdu.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    HalfGlaze bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Oyunda az da olsa savaş var. Büyük ticari gemiler var onlara saldırı yapabiliyorsun ya da onlara saldiran korsanlara saldirabiliyorsun. Ama irklar arasi bi savaş olsa (belki güncelleme olur gelir) harika olur. Oyunu henüz derinlemesine oynayamadım var mi bilemiyorum ama büyük gezenler arasi imparatorluklar tarzı şeyler de güzel olurdu.

Şimdi oyun o e3 teki trailerından bu yana baya downgrade yemiş onu kabul edelim. Hani orada izlediğim trailerda arkdaşlarım ile gemilere atlayıp galaksinin a*ına koyma düşüncesi vardı. Aynı şekilde gezegenlerdeki canlı çeşitliliği falan aşırı fazla gözüküyordu.

Şu anda elimizde olan oyun fps sıkıntıları olan, multi desteği global trade market ve gezegen/hayvan/bitki keşfedip milletin görmesini sağlayan bir yapıdan ibaret gözüküyor.

Aynı şekilde gezegenler de(benim keşfettiklerim üzerinden) özellikle fauna olarak biraz boş geldi. Yani en azından e3 te gösterildiği kadar heryerden farklı hayvan fışkırmıyor. Tabi dediğim gibi benim keşfettiklerim böyleydi, belki böyle gezegenler vardır.

Onun dışında uzaydaki istasyonların içi hep aynı. Aynı şekilde yer istasyonlarında da birkaç mimari model yapıp birbiri arasında kombinasyon yapmışlar. Çok fazla gezegen keşfedince artık aynı şeyleri görmekten insan sıkılabilir.

Güzel taraflarına gelirsek, keşfetme dürtüsü en azından benim şu anda toplam 3-4 saatlik oyun süremde hala heyecan veriyor. İndiğin gezegegin toksik/sıcak/soğuk/tropikal olmasına göre, gezegendeki sentinellerin rahat veya saldırgan olmasına göre, flora ve faunanın agresif veya sakin olmasına göre yeri geliyor 15dk da 1-2 maden toplayıp gezegenden kaçmak zorunda kalabiliyorsun.

Bir de oyunda en azından bende yalnız olmandan kaynaklı bir tedirginlik hissi var. Yani gezegende dolaşırken bi hayvan bağırtısı kopuyor atıyorum. O sana saldıracak mı yoksa otçul birşeymi bilemediğinden götün götün geziyorsun. Bazı apartman boyutunda hayvanlar otçulken tavşan kadar hayvanlar acayip saldırgan olabiliyor.

Bir de ilerde base building falan gelecekmiş patchler ile, ayrıca moddin community de hareketlendi oyun modlanabilir gözüküyor. Bana göre performans sıkıntısı düzeltildikten sonra modlara göre uzun ömürlü olabilecek bir oyun gibi gözüküyor.

E3 trailerından sonra oyunun ilk inceleme videolarını falan gördüğümde hayal kırıklığına uğrayıp hello games e güzel küfürler sallamıştım. Ama daha sonra yükleyip açtığımda aslında o kadar yerilcek bir oyun olmadığı, hala gayet güzel bir oyun olduğunu anladım.

@ekerci

Hocam oyunda savaş var gibi. Hem halfgaze in deidği gibi uzayda uzay korsanları falan dadanabiliyor, hem de gezegenlere inip otu boku kırıp maden çıakrtıpi bitkileri hayvanları kesip carbon toplarsan, bir süre sonra sentineller siktin gezegeni diye sana çullanıyor :D.

İşin kötü tarafı aynı minecrafttaki gibi ölünce tüm itemların düşüyor koca galakside don atlet kalıyorsun. Oyunun save şekli de gemiye inip çıktığın zaman veya bir görevi fala ntamamladığın zaman. Onun dışında ölürsen aynen en son kaldığın yere bomboş bırakıyor seni.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 5527 Toplam Mesaj: 52
#no mans sky